Duyuru

Collapse
No announcement yet.

katalizor aile :)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• katalizor aile :)

sanki icim bombos. dune kadar hareketlı sosyal biriydım. donem donem boyle olur anksiyete bzklgm var. cocuklugumda yanlız kaldim ailem yeterince ilgi gostermedi, elestirdiler, kabul etmediler. uzerimde cok agırlık var. anne babamı doktorumun yanına ilk kez goturdugumde dms ki doktorum"siz bu kızı oldurmek mi istiyosunz niye bu kadar cekingen icine kapanık" simdi 18 yasındayım. cok caresiz hissediyorum arkadaslar. kimse bana yardım etmeyecek beni dinlemicek... cocukluk insanın anavatanıymıs. ne yapacagım hakkında kararsızım. arkadaslarmla insanlarla vakit gecirmeyi severm ders calısmayı severm Allah'ın yarattgı herseyi sevmeye calısırm. Ama yeterki ilgi goreyim, gormeden ilgi veremem. unutamıyorum. gecmisimde sosyal fobi var. simdi daha iyiyim biraz rahatlamıs gibiyim. napayım arkadaslar ne dusunuyorsunuz?
    Her şey değişecektir, doğaları budur. Bir gün başarılı, bir gün başarısız olacaksın; bir gün zirvede, bir gün dipte olacaksın. Ama içinde bir şey hep aynı kalacak ve o bir şey senin gerçekliğindir! (Osho)

hayatınıza tutunun kendinize kendiniz ilgi gösterin
    Hayatta yapabileceğiniz en büyük hata,
    sürekli bir hata daha yapacağımız KORKUSUDUR!

Hayat budur.Onu hissedin , onu yaşayın ve ondan hoşnut kalın .

Yorum

cogu zaman oyle yapıyorum zaten kendi kendime buyudum. yapacak biseyim yok annemlere ofkeli olsamda onları seviyrum haklarını odeyemem. tek basımayım artık hayatta herkes kendi basının caresine bakıyor. onları dinlemiyorum kendimi gostermek istiyorum. buyudugumu kabul edemiyo gbiler. ama artık buyudum ve kendi basımayım.
      Her şey değişecektir, doğaları budur. Bir gün başarılı, bir gün başarısız olacaksın; bir gün zirvede, bir gün dipte olacaksın. Ama içinde bir şey hep aynı kalacak ve o bir şey senin gerçekliğindir! (Osho)

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dkk15 View Post
        sanki icim bombos. dune kadar hareketlı sosyal biriydım. donem donem boyle olur anksiyete bzklgm var. cocuklugumda yanlız kaldim ailem yeterince ilgi gostermedi, elestirdiler, kabul etmediler. uzerimde cok agırlık var. anne babamı doktorumun yanına ilk kez goturdugumde dms ki doktorum"siz bu kızı oldurmek mi istiyosunz niye bu kadar cekingen icine kapanık" simdi 18 yasındayım. cok caresiz hissediyorum arkadaslar. kimse bana yardım etmeyecek beni dinlemicek... cocukluk insanın anavatanıymıs. ne yapacagım hakkında kararsızım. arkadaslarmla insanlarla vakit gecirmeyi severm ders calısmayı severm Allah'ın yarattgı herseyi sevmeye calısırm. Ama yeterki ilgi goreyim, gormeden ilgi veremem. unutamıyorum. gecmisimde sosyal fobi var. simdi daha iyiyim biraz rahatlamıs gibiyim. napayım arkadaslar ne dusunuyorsunuz?
        hiç bir çocuk, günümüzün bilinçli ailelerinde yetişenler bile ideal bir çocukluk yaşamaz. bugün sosyal olduğunu düşündüğümüz insanların bile çocukluklarında sizinkine benzer yönler vardır. tek farkınız sizin çocukluğunuza takılmanız. bunu bir sorun olarak algılarsanız bir ilerleme yaşayamazsınız, çünkü çocukluğu değiştiremezsiniz. bence albümlere bakın, geçmişteki mutlu, olumlu zamanları düşünün, geçmişinizdeki olumlu anlarınızı not alın. şu anda sorunu çözmek adına geçmişteki olumsuzluklara yöneldiğiniz için kendinizi şanssız hissediyorsunuz. ancak şuna emin olun ki en beğendiğiniz insanı çocukluğundaki olumsuzluklara yoğunlaştırın, oda sosyal anlamda bir çöküntü yaşayacaktır.
        Hayat yaşayanlarındır !!!

Yorum

Yorumunuz icin tesekkur ederim. herkesin hayatında hayal kırıklıgı olur. ben bu konuda daha hassasım cunku simdiye kadar kendimi gosteremedim. Bu sene toplum icinde fazla kalmak zorunda oldugum icin kendimi kanıtlamak 'zorunda kaldım.' Kendimi eskisinden guclu hissediyorum. Bunları yasayayım ki ileri adım atabileyim.

Rabbim hasta olanlara sifa, dertli olanlara deva ihtiyacı olanlara ihtiyaclarını versin. Herkeze saglıklı huzurlu bi hayat diliyorum...

Yorum

Kendini açmanın yolunu bulmalısın. İlgi istiyorsan ilgi gösterecek insanlara ihtiyacın var. Buda daha çok insan tanımak demek. Sosyal ilişki kurmak deneme yanılma yoluyla gerçekleşir. Doğruyu yanlışı deneyip hata yaparak öğrenirsiniz. Bu yüzden çekingenliğinizi atıp yanlış yapmaktan korkmadan ama tedbiri de elden bırakmadan hareket edin bu konuda. Ayrıca yeni fobiler edinmeye çalışın. Bu size yeni ortamlar kazandırır. Kitap okuyun gündemi takip edin. Tüm bunlar sohbet konunuz olacaktır. Kişisel gelişim kitapları okuyabilirsiniz. Kendinizi motive edecek bir cümle içermektedirler.

Yorum

Herşeyi at kafandan,oluruna bırak

Yorum

Konu başlığını enteresan buldum. Ergen tripleri gibi geldi anlattıkların, senin çok da elinde olmayan nedenler ki bınlara hormonlar diyoruz onların etkisiyle değişik hisler ve tepkiler verebiliyorsun. Sakin ol, kendini meşgul edeceknuğraşlar yarat ve biraz şımart bünyeni..
                ........

Yorum

İşleniyor...
                X