Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Insanları nereye koyabilirim

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Insanları nereye koyabilirim

Merhaba herkese iyi forumlar,

Insanlarla iletişimim iyi gidiyor eski halime gore daha sosyalim. Kilo almaya basladım derslerim duzelmeye basladı biraz. Hala cekiniyorum bazen korkuyorum. Diger insanlarında bnm gbi olduklarını biliyorum ama arkadaslarımı nereye koyacgmı bilmiyorum yani hala sosyal fobi yasıyo olabilirim ama normal davranıyorum insanların icinde. Cok karısık bi cumle oldu bu. deneyimsizim yada stresli oldugum icin bi cok fırsatı kacıriyorum. Ustesinden gelicem, bu sefer daha iyi biri olucam insanları anliycam hatalarımı kabul edicem. Tek istegim bu. Iyi bi insan olmak.
    Her şey değişecektir, doğaları budur. Bir gün başarılı, bir gün başarısız olacaksın; bir gün zirvede, bir gün dipte olacaksın. Ama içinde bir şey hep aynı kalacak ve o bir şey senin gerçekliğindir! (Osho)

Sen insanlarla ne yapacağını bilmiyorsun gibi. İyi olmak istiyorsun da hayatına kimi ne kadar almalısın konusunda endişelisin. Öncelik şudur özün ol kendin ol ama kimseye kötü davranma. Seni seven her halinle sever. Sonra yakınlık hissettiklerine daha yakın davran diğerlerinden yani sana onlar da yakın dönerse arkadaşlık dostluğa taşınır boyut atlar.. Küçük sırlar ver bu sana güveniyorum dilidir arkadaşın da sana sırrını verir ve ortak değerleriniz oluşur. Yakınlığı kurduktan sonra ortak aktivetiler üret sinemaya gitmek, futbol izlemek ya da Ne istiyorsanız.. Ve bunu hepsi ile değil sana yakın hissettirenlere yap. Her zaman şu aklında olsun herkese iyilik yapmaya ya da iyi olmaya çalışırken kendinden götürürsün.. İnsanlara nezaketli kibar ol ancak herkesi mutlu etme zorunluğun yok önce SEN ve senin mutluluğun önemli..!
    ........

Yorum

Teşekkür ederim cevabın için umarım bu durumu bian önce atlatırım. Kendimi ifade edemeyince çok sinirli oluyorum. Dün mesela dersanede suskun olduğum için sinirim bozuldu. Sonra arkadaslarımı bırakıp gittim, çıkışta iki saat hazırlanamadılar diye ben gidiyorum ya dedim gittim. Morelim çok bozuldu hiç böyle yapmazdım iyi mi ettim kötü mü ettim tam anlayamadım. Arkadasada sinir oluyodum bi kaç gündür. Bi yandan oh iyi ettin diyorum bi yandan kötü ettin diyorum.
      Her şey değişecektir, doğaları budur. Bir gün başarılı, bir gün başarısız olacaksın; bir gün zirvede, bir gün dipte olacaksın. Ama içinde bir şey hep aynı kalacak ve o bir şey senin gerçekliğindir! (Osho)

Yorum

İşleniyor...
      X