Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sizce delirdimmi ben nedir ya bendeki bu felaketi hayalleme hastalığı

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sizce delirdimmi ben nedir ya bendeki bu felaketi hayalleme hastalığı

Arkadaşlar durup dururken felaket şeyler hayal ediyorum bazen ağlıyorum bazen çok sinirlenip kısa bi boşluk yaşıyorum.Hayali isteyerek kurmuyorum durup dururken aklıma geliyo ve dalıııp gidiyorum derinlere.Bi gece annemin öldüğünü mezarına toprak attığımı hayallemişim normale döndüğümde yastık sırılsıklam olmuş gözyaşlarımdan.Gece gece durup dururken niye böyle bişey aklıma gelir ve bunu hayalimde yaşayıp ağlarım bilmiyorum.Oysaki annem gayet sağlıklı.En sonuncusu bugün oldu kırmızı ışıklarda arabalar durdu genelde arabalar kırmızı ışıkta dururken devamlı aragazı verir bende yeşil yandı gaza basıcaklar bende koşmak zorunda kalıcam diye stres yapar korkarım.Bu yüzden hiç rahat olamam o yollardan geçerken.Anlattığım yol ankarada olanlar bilir kızılay meydandaki yollar gibi 4-5 tane aracın yanyana gidebileceği geniş yollar.Küçük yollardan geçerken korkmuyorum mesela 2 aracın yan yana gidebildiği yollar gibi.Neyse gene böyle trafiğin karışık ve tehlikeli oldugu bi yoldan geçerken dolmuşun aragazı vermemesine rağmen ondan ürktüğümü fark ettim sonra gene yolda yürürken hayalleme başladı dolmuş arabayı sanki üzerime sürmüş ben dolmuşa küfür etmişim adam levyeyle arabadan inmiş levyeyi elinden alıp dövmüşüm arabaya göndermişim oda arabadan tabanca alıp peşimden gelmiş tabancayı alıp ağzına sokuyorum şöför yalvarıyo coluğum cocugum var diye ben cevap veriyorum senin çoluğun cocugun varda bizim annemiz kardeşimiz yokmu ? yatırıp yere kafasının bi sağına bi soluna sıkıyorum korkutuyorum onu sonra tabancayı fırlatıp yürüyorum kendime geldiğimde yurda gelmişim çoktan.Bunları sanki gerçekten yaşamışım gibi hayallemişim ve yüzüm o kadar asılmış ve sinirli görünüyorumki oda arkadaşlarım ne oldu kötü bişeymi oldu diye telaşlı telaşlı sorular soruyolar ben bişey yok diye tersliyorum onları.Oysaki hiç bişey olmadı kötüye dair.

Bazende eskiden yaşadığım kötü şeyler aklıma geliyo ve o yaşadıklarımı tekrar yaşıyorum ve daha kötü şeyler yapıyorum bi arkadaşımla kavgam veya biriyle tartışmamı hayalimde tekrar yaşıyorum ve ona kötü şeyler yapıyorum hayalimde.Bu hayalleme dönemlerinde çok cani oluyorum hayal bitip 2-3 saat sonra etkisinden çıktığımda normalleşiyorum.Normalde böcekten korkan ben bu hayallemede silahla mafya gibi dolmuşçu korkutuyorum mesela.Pısırık korkak ürkek biri değilim böcekten korkuyorum örneğini terbiyeli iyi biri oldugumu asla öyle silah bıçak tarzı şeylere merakım olmadıgını hayalde bambaşka bi caniye dönüştüğümü anlatabilmek için verdim.Pısırık güçsüz biride değilim.

Nedir benim bu durumumun adı acaba bilgisi olan varmı.Bi adı varmı bunun acaba.Hayatımı çok etkilemiyo bu olay ve hergün yaşamıyorum bu hayalleme durumlarını ama yaşadığımdada asabileşip ağladığım olabiliyo.

Birindede evlenip karımın beni aldattığını ve benim onu yakaladığımı hayallemişim gene bi gece hayal bitip normale döndüğümde burnumun ağlamaktan tıkandığını yastığın sırılsıklam oldugunu farkettim.Nedir bunlar yardım edin lütfen

Buna birşey deniliyordur ama ne olduğunu tam bilemem.Belki seni rahatsız etmiyor olabilir ama okuduğuma göre bu hayaller senin için takıntı olmuş durumda.Tabi emin değilim,okuduğumdan anladığım bu.Hayal görmek güzel ama kötü şeyler için görmek güzel değil.Bunu açıklamışsın ama ben yinede sorayım:Sen kötü hayallerden şikayetçi misin peki?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Bülbül View Post
      Buna birşey deniliyordur ama ne olduğunu tam bilemem.Belki seni rahatsız etmiyor olabilir ama okuduğuma göre bu hayaller senin için takıntı olmuş durumda.Tabi emin değilim,okuduğumdan anladığım bu.Hayal görmek güzel ama kötü şeyler için görmek güzel değil.Bunu açıklamışsın ama ben yinede sorayım:Sen kötü hayallerden şikayetçi misin peki?

Bilmiyorum çok büyük bi şikayet değil bu çünki her zaman olmuyo yani sık sık olmuyo ve yaşantımı çok etkilemiyo ayda toplasak 5-6 defa felan.Hani baş ağrısı gibi bişey değilki şiddetle şikayet edeyim.unutuyorum bazen bu hayallerin varlıgını.Bu 2-3 senedir oluyo hep bana ve ben daha bugün farkına varıyorumbunun bi hastalık olabileceğinin.

Çok büyük bi şikayetim yok ama bana stres yarattığı kesin ve ben stresten nefret ederim stres istemiyorum bedenimde.Evet şikayetçiyim ama şikayet derecesi bi baş ağrısı gibi değil.Çünki baş ağrısı 7/24 huzursuz eder insanı bu hayallerse beni baş ağrısı kadar huzursuz etmiyo

Yorum

Orjinal yazı sahibi: abcdef222 View Post
        Bilmiyorum çok büyük bi şikayet değil bu çünki her zaman olmuyo yani sık sık olmuyo ve yaşantımı çok etkilemiyo ayda toplasak 5-6 defa felan.Hani baş ağrısı gibi bişey değilki şiddetle şikayet edeyim.unutuyorum bazen bu hayallerin varlıgını.Bu 2-3 senedir oluyo hep bana ve ben daha bugün farkına varıyorumbunun bi hastalık olabileceğinin.

Çok büyük bi şikayetim yok ama bana stres yarattığı kesin ve ben stresten nefret ederim stres istemiyorum bedenimde.Evet şikayetçiyim ama şikayet derecesi bi baş ağrısı gibi değil.Çünki baş ağrısı 7/24 huzursuz eder insanı bu hayallerse beni baş ağrısı kadar huzursuz etmiyo
        En büyük noktaya değindin.Stres!Zaten asıl sorun burada.Hayaller sana görünür olarak zarar vermesede kötü gördüğün her hayal hafif hafif stres yaratıyor.Stres insanı zamanla huzursuz eder.Eğerki bu durum seni rahatsız edecek duruma gelirse o zaman doktora görün.Şimdilik diyeceğim bu konuda hayal adına yazılmış konuların olması ve sen bunları okumalısın

Yorum

Sayın 222 hassas birisin. İnsan herşeyi beyniyle yorumlar zaten. Zihnin olası geleceği çiziyor. eğer zihninin çizdiği şeylerin pek çoğu gerçekleşmiyorsa bu kuruntudur, ki kuruntu da zaten. Bence normalsin. ÜRkme artık.

Yorum

İşleniyor...
          X