Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Çok korkuyorum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Çok korkuyorum

Doktor anksiyete teşhisi koydu major depresyon yaşadığımı söyledi ve 10 mg cipralex verdi.

İlk defa antidepresan kullanıcam, kullanmaya başladım ama duygusuzlaşmaktan çok korkuyorum. Öfke mutluluk üzüntü hiçbişeyi eskisi gibi hissedemeyecek miyim?
    Bir sürü yan etkisi var. Bırakmak çok sıkıntılı oluyomuş.

Kullananlar bilgi verebilir mi neler yaşadınız?

cipalex bende tedaviye başladğımda doktor bana ilk bu ilaç verdi beni ilk hale yola sokan ilaçtı bu ama yan etkileri var aşırı uyku yapar iştah açar v.s v.s..

Yorum

Sürekli kullanmayacaksın. 3 ay, 6 ay, yada 1 yıl. Eğer durumun gerçekten içinden çıkamayacağın kadar karışıksa ilacı mutlaka kullan. Kendi kendine aşabiliyorsan zaten kullanmana gerek yok, ki aşamamışsın zaten. İlacı bırakınca tüm duyguların, metabolizman normalleşiyor, eski haline geliyor.
      Orjinal yazı sahibi: Cleopatry View Post
      Doktor anksiyete teşhisi koydu major depresyon yaşadığımı söyledi ve 10 mg cipralex verdi.

İlk defa antidepresan kullanıcam, kullanmaya başladım ama duygusuzlaşmaktan çok korkuyorum. Öfke mutluluk üzüntü hiçbişeyi eskisi gibi hissedemeyecek miyim?
      Bir sürü yan etkisi var. Bırakmak çok sıkıntılı oluyomuş.

Kullananlar bilgi verebilir mi neler yaşadınız?

Yorum

dediyin ilacı hiç kullanmadım baska ilaclar kullandım sosyal fobi için.. baslamak cok zordu ama baslamak zorundayım.. hayatıma yön vermek zorundayıdım.. sonra vucudum alıstı. 4-5 ay sonra etkisi gitti. baska ılaca gectım vs vs.. sureklı ılac deyıstırdık.. bırakması da cok zor oldu.. sersem gibi olmustum. yurmuk yemısım gıbı gezdım bı hafta..
        evet duygusuzlasacaksın.. acı veren seylerde bile güleceksın.. hoca ders anlatacak gülme tutardı beni..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
          Sürekli kullanmayacaksın. 3 ay, 6 ay, yada 1 yıl. Eğer durumun gerçekten içinden çıkamayacağın kadar karışıksa ilacı mutlaka kullan. Kendi kendine aşabiliyorsan zaten kullanmana gerek yok, ki aşamamışsın zaten. İlacı bırakınca tüm duyguların, metabolizman normalleşiyor, eski haline geliyor.
          Aşamadım ve gittikçe kötüleşiyodu. Anladım teşekkürler bırakmakta çok zorlananları görünce korkmuştum biraz.
          Peki bişiy daha sorcam, ilaç iştah açtığı için mi kilo yapıyo yediklerime dikkat etsem yine de on yirmi kilo alır mıyım?

Yorum

bu öyle ağır bi ilaç değil çift etkili ilaçlardan olsa bırakmakta zorlanırsın örn:efexor. ama bu normal ssri bir ilaç. ben bisüredir kullanıyorum evet duygusuzlaştırıyor ama işe yarıyor da sıkıntılarından kurtulmak için iç birsüreliğine 3ay 6ay 1sene

Yorum

İşleniyor...
            X