Duyuru

Collapse
No announcement yet.

uçak korkusu ??

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: louis View Post
    Basınçı azaltmak için yapabileceğiniz bir şey malesef yok. Burundan nefes alıp, ağızdan nefes vermek işe yarıyor. Basıncı azaltmasa da rahatlamak açısında iyi geliyor.

Ellerinizi kesinlikle göğsünüze koymamanızı tavsiye ederim. Koltuklar oldukça rahat zaten, o anın keyfini çıkartın derim

Sakız, şeker vb. şeyler tavsiye etmiyorum. Korkup paniklerseniz yutma ihtimali var. O yüzden rahat olun, yukarıda bahsettiğim nefes alma yöntemini abartmadan ve sakince yaptığınızda bir sorun olmaz.

Kalkışın kaç dakika sürdüğü inanın aklımda yer etmemiş, ama çok fazla değil. İşin kötü tarafı yolculuk uzun olursa, çok sıkıcı oluyor. Hele bir de cam kenarı değilse.
    tmm dır cok tesekkur ederım.. rahatlattın içimi sankı yasıyomusun gibi hissettirdin bana: ) allah da seni sevindirsin kardesım
    önce binmeyi öğreniyim de sonra cam kenarı korıdar kanat fln geliştirirz işi )

Yorum

Allah razı olsun İnş. kazasız belasız biner ve inersin. Soru kolay yerden geldi benim için o sebepten dolayı rahatça tasvir edebildim. bir de çok fazla uçak seyahati yaptığımdan alışkınım. İyi ki deniz yolculuğu sormadın

Neyse, hayırlı geceler.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: louis View Post
        Uçak ilk önce pistin başına kadar yavaş şekilde gidiyor. Sonra hızlanıyor, hızlanıyor ve göğüs başta olmak üzere ayaklardan kafaya kadar hafif bir basınç hissediliyor. Bu sırada kalkış başlamış oluyor.

Yükseldikçe altınızdaki boşluğu hissediyorsunuz, uçağın alt kısmına sürtünen havanın titreşimini. O anda panikleme olasılığı mevcut. Çünkü boşlukta gibi oluyor, oturduğunuz koltuk sanki emanet gibi bir his veriyor. Aynı şekilde yükselme aşamasında kulaklarda tıkanma ve göğüste basınç hissediliyor.

Uçak belirli bir yüksekliğe ulaştıktan sonra bu bahsettiklerim bir nebze geçiyor. Sonra alışıyorsunuz.

İnme aşamasında ise, hani arabayla bir engebeden hızlı geçersiniz de mideniz bir aşağı bir yukarı olur, içinizde bir boşluk hissedersiniz, evet tam bu şekilde yavaş yavaş benzeri bir his sarar vücudu.

Başarılı bir inişte hafif bir sarsıntı hissedersiniz, lastiklerin çıkarttığı sesi duyarsınız.

Hepsi bu kadar.

Ek olarak bir de türbülans kavramı var. Umarım denk gelmezsiniz.
        korkunç.ben uçakta o boşluğu insan hissetmez diye düşünüyordum hissediliyorsa bu çok kötü.en son dönme dolapta hissetmiştim o boşluğu.ben hiç uçağa binmesem yada uyku hapı içipte binsem daha iyi olucak

Yorum

Merhaba,
          Hipnoz konusunda bilimsel çalışma yapan birisi ile görüşüp, bilinç altınızdaki kök nedene inmesini ve asıl etki eden konunun ne olduğunu bulmanız halinde sorun ortadan kalkacaktır... PSİKOLOJİK SORUNLARDA ÇÖZÜM: Bilinç altındaki ilk etki eden sebebin ortaya çıkartılması, sorunların çözüleceği anlamına gelir, bir çoğunuz yaaa ben biliyon bundan dolayı bunu yaşıyorum dersiniz, aslında o söylediğiniz çok büyük etkisi olan bir neden olabilir, ama KÖK NEDEN değilse çözüme ulaşmanız hiç te kolay olmayacak, kısaca ilaçlar geçici çözümleri sağlayan avutucu, para tücarlarının silahıdır...

Saygılar,
          nolgun

Yorum

Babamda da kapalı alan ve uçak korkusu vardı. Cesaret hapı diye bir şey veriyorlarmış uçağa binerken, idare ediyor bir şekilde.

Yorum

İşleniyor...
            X