Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sigarayı bırakanlar deneyimlerini paylaşsın

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sigarayı bırakanlar deneyimlerini paylaşsın

Sigarayı bırakanlar nasıl bıraktılar. Bırakıp tekrar başlayanlar demiyorum , bir daha içmeyenler.. Tecrübelerinden faydalansak belki bizde bu lanet illetten kurtulabiliriz

Baştan Çıkarma Sanatı - Alfa Erkek Locası

http://www.psikoloji.gen.tr/group.php?groupid=62

Sigara içip ölmek var ike neden bırakalım ki.....

Yorum

Sigarayı seviyorum ve şu an bırakamam. ama bir tane sigara az içsek kardır elbette.

Yorum

Anti-psikotik içipte sigara içmeyen var mı? Devlet kendi elliyle bizi zehirliyor da hiç kimsenin haberi yok. Artık uyanın

Yorum

Orjinal yazı sahibi: dreamer8 View Post
          Sigarayı seviyorum ve şu an bırakamam. ama bir tane sigara az içsek kardır elbette.

asıl sigara içmesi gereken adam benim ama tiksiniyorum işte kahretsin belki biraz zorlasam içerim ama bilmiyorum bu dert beni öldürecek ...

Yorum

poyraz_ kardeşim hiç başlama daha iyi. Anne'ne evde bol bol patlıcan yemeği yaptır. Onda da nicotine var...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: algea View Post
              poyraz_ kardeşim hiç başlama daha iyi. Anne'ne evde bol bol patlıcan yemeği yaptır. Onda da nicotine var...
              saol patlıcn severim ama içinde nikotin olduğu için değil ...

Yorum

günde 1.5 paket içiyordum puro ve nargileyi de ciddi sıklıkta içiyordum. bırakma teşebbüsüm bile olmamıştı. hatta ben zevk alıyorum gerek yok bırakmaya diyordum..
                ara ara spor yaparım futbol yüzme basketbol vs bunlardan sonrada sigaranın güzel gittiği kanısındaydım. bırakmadan önce 3 temel sıkıntım vardı:

1- bıraktıktan sonra sosyal çevre (tavla oynadığımda arkadaşlarla türk kahvesi içtiğimizde , geceleri koyu sigara sohbet yaptığımızda ne olacaktı? )
                2- bırakınca kilo alırmıyım düşüncesi...
                3- bırakınca sıkıntıdan kafayı yer miyim düşüncesi..

düşünceler böyle devam ederken 1 akşam halısaha maçı oynayıp eve geldim. youtube üzerinden bir film açıp kolamı içerken yanda bir video reklamı belirdi. Alan carr yönetemi sigarayı bırakın diye 1saat6dklık videosu var. normalde hiç sevmem öyle videoları pek işim de olmaz. baktım bu bilimsel öyle ciğer ameliyat resimleri falan yok. izlerken sigara yakın filan diyor. yaktım içe içe izledim. 1 saatte tam 4 tane içmişim.

15 yıl içtiğim ve benim canım arkadaşım dediğim sigarayı bıraktım dedim. ve ertesi sabah bırakmış olarak uyandım.

krizler geldiğinde hep kararlı durdum, çerezler çekirdekler içecekler tv programları biraz inatlaşın. ne yalan söyleyim evde gezinip durduğum bile oldu insan çıldıracak gibi oluyor ama hep yalancı ataklar hiç dert etmeyin bırakınca baş dönmeside olsa ne olursa olsun başlamıcaksınız. sporu artırdım (kilo almayı durdurdu.) birkaç hafta ortamlara girmedim. 2-3ay çay ve türk kahvesi içemedim. canım istemediği için

bırakmak isteyen herkese bir sözüm var zahmetsiz rahmet olmaz.. kolay gelsin..
                Sahte kalabalıkların olacağına, kaliteli bir yalnızlığın olsun..

Yorum

abime korkumdan bıraktım sigara değil de o öldürecekti neredeyse beni. ailede böyle sert çıkan birisi olunca etkili oluyor gerçekten.
                  Bu dünyada “hiçbir şey göründüğü hatta yaşandığı gibi değil, her şey hatırlandığı gibi!”

Yorum

Tiryakisi değildim fakat paket almalara yeni yeni başlamıştım,,hani arkadaş ortamları sohbetler yak bir taneler falan,,odam da tabiki bu olayın kokusu çıkınca )babamın:vayy ne gūzel de yakışır kızımın narin parmaklarına,,kardeşinede iyi bir örnek "demesiyle ve de saçlarımdaki o iğrenç kokununda etkisiyle asla yakmadım tek bir sigara bile..

Yorum

İşleniyor...
                    X