Duyuru

Collapse
No announcement yet.

psikologlar zeka geriliği testi yapar mı?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• psikologlar zeka geriliği testi yapar mı?

bu konuda bilgisi olan biri var mı?

kimse takmasın zaten, benim gibi bir gerizekalıyla konuşmak kendinize hakarettir

Yorum

kötü anlamda söylemedim bunu gerçekten boşverin

Yorum

ama şimdi de duygu sömürüsü yaptığımı zannedeceksiniz neyse unutalım bunları

Yorum

Doğrudan bir "zeka" testi diye bir şey yoktur. Zeka türlerinin testleri mevcuttur. Bu testlerin sonucu olarak da zeka seviyenizin hangi aralıkta olduğu belirlenir.

Zeka geriliğinin ispatı için, daha önceden yapılmış bir takım testlerin sonuçları hali hazırda mevcut olmalı ki sonradan yapılan test sonuçları ile karşılaştırıldığında, zekanın gerilemeye başladığı belirlenebilsin.

Çok yaşlı olmadığınızı tahmin ediyorum, bu herkeste yaşanan bir süreçtir. Genelde psikolojiktir. Kendinize güven sağlayacak işler yaparsanız, kademe kademe zekanızı daha iyi kullandığınızı fark edeceksiniz. Bu farkındalık sizi sürekli daha üst kademelere yükseltecektir.

Zekadan çok "özgüven" önemlidir. Çok zeki olduğunuzu varsayalım. Ama özgüven eksikliği yüzünden, bu zekanın %1'ini dahi kullanamazsınız.

Tam tersi olarak çok alt seviye bir zekanız mevcut diyelim. Fakat o kadar çok özgüveniniz var ki bu zekanın %90'ı hatta tamamını kullanıyorsunuz. Etrafınızdakiler size çok büyük insan gözüyle bakıyor vs..

Anlatmak istediğim elimizde hali hazırda olanları etkin kullanabilmek. İkinci örnekteki şahıslar etrafımızda çoktur. Az bir zeka, az bir bilgi ile kendilerini çok ağırdan satarlar. Mutlaka aklınıza bir ya bir kaç kişi gelmiştir bunu örneği okuduğunuzda.

Son olarak bir alimin sözüyle yazımı tamamlayım:

"Akıl(zeka), saat gibidir. Sorulmadan gösterilmez."

Yorum

İşleniyor...
          X