Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bilgisayar oyunları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• bilgisayar oyunları hakkında ne düşünüyorsunuz?

boş zamanlarda o da belli vakitler uzun sürmedikçe ve kişinin başarısını etkilemediçe oldukça eğlenceli ve kafa dağıtıcı
    iyiki varlar :P

Yorum

bir oyundan 10 dk zevk alabiliyorum artık lise döneminde sabahladığım knight oyunu vardı mesela artık zevk alamıyorum...

Yorum

Boşa geçen zaman diye düşünüyorum.
        Şuna inanmak lazımdır ki, Dünya yüzünde gördüğümüz her şey kadının eseridir (Mustafa Kemal Atatürk)

Yorum

PC oyunu müptelalarına acıyorum. O iki büklüm sırt ne oluyor, gözler ne oluyor saatlerce, yaşamdan kopuyorlar. O kadar boş vakti nereden buluyorlar. Yazık bence. Külliyen zararlı bir uğraş.
          Orjinal yazı sahibi: Tatlı View Post

Yorum

hayatta oynamazdım oynamam da

Yorum

oynadığım bir oyun var.biraz bağımlısı oldum.başımı çok ağrıttığı için bugün çok az oynadım.sizce bırakmalı mıyım?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Nelumbo View Post
                boş zamanlarda o da belli vakitler uzun sürmedikçe ve kişinin başarısını etkilemediçe oldukça eğlenceli ve kafa dağıtıcı
                iyiki varlar :P
                :P sen hangi oyunu oynuyorsun?

Yorum

16 yaşındayım, bilgisayar bağımlısı biriyim. daha doğrusu biriydim.
                  günde 5 saat sürekli bilgisayarda oturuyodum. ama 1 saate indirdim.
                  bence bilgisayar bağımlılığı oluşturan sebeplerden birisi de bilgisayar oyunları. dersleri etkiliyor, sadece bununla kalmıyor, gözleri de etkiliyor. ben pişman oldum.
                  bilgisayar yüzünden gözlerim bozuldu, gözlük kullanıyorum .
                  Kesinlikle bilgisayar oyunu çok oynamayın, ben pişman oldum, siz olmayın.

Yorum

oynadığım bi oyun vardı oyunu sonunda bitirdim artık oynamıyorum

Yorum

Hiç ilgimi çekmedi.. Abartısı zaman kaybı biraz...
                      ........

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Aslan24 View Post
                        16 yaşındayım, bilgisayar bağımlısı biriyim. daha doğrusu biriydim.
                        günde 5 saat sürekli bilgisayarda oturuyodum. ama 1 saate indirdim.
                        bence bilgisayar bağımlılığı oluşturan sebeplerden birisi de bilgisayar oyunları. dersleri etkiliyor, sadece bununla kalmıyor, gözleri de etkiliyor. ben pişman oldum.
                        bilgisayar yüzünden gözlerim bozuldu, gözlük kullanıyorum .
                        Kesinlikle bilgisayar oyunu çok oynamayın, ben pişman oldum, siz olmayın.
                        peki, ben de bırakmayı düşünüyordum zaten ama cesaretim yok

Yorum

Biz bu konuyu ders olarak ele alıyoruz üniversitede. Mesela Heaven & Hell diye bir oyun var. Bu oyunda bildiğiniz tanrı olursunuz, kasabalara peygamberler ve kitaplar gönderirsiniz, taraftar toplamak için ara sıra küçük mucizeler gönderirsiniz, meleklerle kendi adamlarınıza yardım edersiniz, sözünüzü dinlemeyenleri çarparsınız falan... İşin geldiği noktayı düşünebiliyor musunuz? Oyun oynamak, sadece boş zamanda keyifli bir şeyler yapmak anlamına gelmiyor. Oyunda aldığınız rol, oyun karakterinin davranışları, oyunda çalan müzikler, bulunulan ortam, görüntüler, her şey ama her şey oyunu yapan ülke ve kişilerin kültürleri doğrudan sizin zihninize kazınır. Hayatın kendisinin de bir oyun olduğunu düşünürsek, oyun oynamak hiç de öyle küçümsenecek bir şey değildir; insan, her şeyi oynayarak öğrenir. Şiddete, kan dökmeye, cinselliğe dayalı yapımlara, sadece birer oyun diyerek geçemeyiz. Gerçek hayatta yaşanan olayların oyunlaştırılması, sanal ile gerçeğin karıştırılmasına neden oluyor. Oyunlarda tek tuşla ve zevkle adam öldüren çocukların duygu dünyaları mahvoluyor. O oyunların yapımı için neden dünyanın parası harcanıyor sanıyorsunuz? Her oyunun belirli bir yapım amacı var. Dün, özgürce dışarılara çıkıp arkadaşlarıyla kutu kutu pense oynayan çocukların yerini, bugün, bütün gün embesil gibi Facebook'ta kutu patlatmaca oynayan çocuklar aldı 90'lardan sonra gelen, her şey elinin altında olduğu halde hiçbir şey üretemeyen, kendi yorum yeteneği olmayan bir nesil nasıl oluştu zannediyorsunuz?
                          Last edited by birderdimvar; 24-05-2014, 12:31 PM.

Yorum

Bir derdim var@ söylediklerine katılıyorum

Yorum

İşleniyor...
                            X