Duyuru

Collapse
No announcement yet.

AİLE TİPLERİ

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• AİLE TİPLERİ

BİLİYORUM YAZIM ÇOOK UZUN AMA ÇOOOK ÖNEMLİ MUTLAKA OKUYUN LÜTFEN ÇOOOK ÖNEMLİ :P

bir nlp uzmanının seminerde söyledikleri beni çok şaşırttı mümkünse bunları açıklamak istiyorum...

AİLE TİPİ 1 : yeni doğan bebekleri 40 günlüğüne kadar aşırı bir özenle koruyup,genelde insanların eline vermeyip(hastalanır diye), dışarıya asla çıkarmıyorlar.çocuğu çevreden koruyorlar.

AİLE TİPİ 2 :çok az rastlanan yetiştirme tarzıdır. çocuğuna daha doğar doğmaz şaklabanlık yapan , herkesin eline vererek çocuğuyla oynamasına razı olan, bebeği gezmeye götürmekten çekinmeyen aileler bulunur.

sizce bu ailelerin çocuklarından hangisi daha iyi gelişmiş,daha duyarlı ve zeki olacaktır ?

cevap benimde şaşırdığım gibi çocuğunu esirgemeden çevre ile,uyaran ile buluşturan 2. AİLE TİPİ.

ve çocukların sinir hücrelerini karşılaştırdığımızda 1. ailedeki çocuğun beynindeki sinirler içe doğru ve seyrek

2. ailedeki çocuğun beynindeki sinirler ise dışa doğru yayılmış, beyinde daha çok yer kaplayan sinir hücreleri bulunmuş HEMDE bu araştırma bebeklerin 40 günlükleri bittikten sonra yapılıyor. ayrıca aynı şekilde anne karnındaki bebek ilk 3 ayda annenin psikolojik durumuna göre mutlu,kendiyle barışık veya mutsuz bebek olarak doğacaktır.

bende buna şahidim ki benim ikiz kuzenlerim doğdu bizim çevre kalabalık olduğundan çocuklar ister istemez farklı yüzler gördü yani ortada büyümüş gibi oldular ve şu an 1,5 yaşındalar ve çevreyle pek ilgisi olmayan hastalanır iye dışarıya bile çıkartılmayan yaşıtlarıyla aralarında uçurum farklar var.

eğer çocuğunuzun her açıdan olumlu,mutlu bir insan olmasını istiyorsanız bunu herkese ama herkese söyleyin yeni nesiller daha sağlıklı ve mutlu olsun
    0
    a:2:{i:404;a:5:{s:12:"polloptionid";i:404;s:6:"nodeid";s:6:"522049";s:5:"title";s:111:"hastalanmasın diye korunur,40 gün dolmadan dışarıya çıkarılmaz,hastalanmasın diye ziyaretçilerle yakın tutulmaz";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:405;a:5:{s:12:"polloptionid";i:405;s:6:"nodeid";s:6:"522049";s:5:"title";s:67:"serbest bırakıp yukarıdakilerin hepsinin yapılmasına izin verilmesi";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

bende nlp yi çok severim fırsat buldukça okurum kitapları

40 gün dışarı çıkarılmaz değil de daha dikkatli davranılıyor (2 çocuk annesiyimde ) hele bide aileniz kalabalıksa kardeşler akrabalar vs kimseden koruyamıyosunuz ve gerçekten çocuk kendiyle daha barışık ve mutlu

ayrıca anne karnındaki annenin durumuda etkilediği bir gerçek
    ya çaresizsiniz, yada ÇARE SİZ siniz.

Yorum

tabi bunlar kesin kanıtlanmış araştırmalar ve deli gibi çabalıyorum umarım bu mesajı herkes görür ..

Yorum

Cankog ben Aile tipi 1 e giriyorum.. I am Sorry..

Yorum

ben mecburen 2 tip aileyim kardeşler ve akrabalar çok yakınız en ufak bişeyde herkes hurraaa :lol: :lol:
          ya çaresizsiniz, yada ÇARE SİZ siniz.

Yorum

gidenler için çare yok aile tipi 1 deki çocuklar kötü de diyeme tabi ama çocukların zeka seviyesini en yüksek bu şekilde tutabiliriz.

umarım bundan sonra tüm aileler çocuklarını aile tipi 2 deki gibi yetiştirir

zaten burada paylaşmak isteeminde sebebi bu

Yorum

Ben oğlum doğduğundan 4 saat sonra eve geldim. ertesi gün dolaşmaya çıktık. Millet kriz geçirdi yok şu olur yok bu olur. Hergün kitap okuyordum ona klasik müzik dinliyordu. Şimdi yaşıtlarından daha iyi dili ve müzik kulağı var. Klasik aile tipi olmaktan kurtulmalıyız artık .

Yorum

AİLE TİPİ 1 : yeni doğan bebekleri 40 günlüğüne kadar aşırı bir özenle koruyup,genelde insanların eline vermeyip(hastalanır diye), dışarıya asla çıkarmıyorlar.çocuğu çevreden koruyorlar.

bebeğim olursa ben 1.tip olrum valla.Hiç başka şansı yok. :lol:

Nasıl derler biraz pipirikliyim ben de :lol:

Yorum

Kesinlikle çocuk çevreyle içli dışlı olmalıdır.

Hem sosyalliğin pratikliğini yaşayacaktır hem de vücudunun saf yapısına mikropları (daha hafif) aile bireylerinden alacaktır. Vücudun güçlenmesi için bu gerçeğinden daha hafif olan mikropları vücudun alması gerek.

Ama onlar öpülmezse olmazkiiii..... :roll: :lol:

Sevgiler ve de Saygılarla...

Yorum

ben bebeklere bayılırım eskiler bilirler zaten. başlık bile attım. bebek varsa bana getrin severim ben. korumana gerek yok. Allah korur bebekleri

Yorum

Bebeği Allah koruyor diye koyverip gidenlerin halini görüyoruz. O yüzden ortayı bulmak lazım. Ne aşırı korumalı ne de tamamen Allaha bırakmamalı. Ve en önemlisi ona doğduğu andan itibaren bir kişiliği olduğunu hissettirmeli.

Yorum

EMULU bennce diyorum çocuğun olduğunda zaten koruma hissin olacak bence etrafı tanımasına izin vermelsin yani ben o beyindeki sinirlerin yönleri ile ilgili durumu duyunca şok oldum bu kesinlikle kanıtlanmış.

bu arada ....... KARTANESİ35......... çocuğunu gerçekten iyi yetiştirmişin bende yazını okuyunca şunu eklemek istiyorum çocuklara büyük insan gibi bir karakteri olduğunu hissettirmeliyiz. ve çocuğa net bir biçimde konuşmalıyız ki o da dilini doğru kullanamyı öğrenebilsin ......

aile tipi 2 deki çocukların kazanımı çok fazla bu nedenle ...... HEPİNİZDEN RİCA EDİYORUM ..... lütfen bunu herkese söyleyin çünkü bu herkesi ilgilendiriyor...

Yorum

Bu okadar büyütülecek bir şey değil, ben bu işin eğitimini aldım şekercik.

Yorum

biliyorum tabi de herkes sizn kadar bilinçli değil o yüzden...

bu arada başlığımı geri getirdiğiniz için tşk ... :P

Yorum

cankog nlp uzmanının dediklerine şaşırmadım insan doğası bir insanı iletişim içinde büyütürsen karakteride ileride ona göre şekillenecektir.
                              sevgiyle kal byee

Yorum

İşleniyor...
                              X