Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Uyku apnesi?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Uyku apnesi?

Bu sorun insanın psikolojisini çok etkiliyor. Geceleri uyumadan korkmamın sebebi buymuş meğer. Uykuda bazen nefes alamadığım oluyor kabuslar görüyorum.
    Uzun zamandır gündüzleri aşırı uykum geliyor hep yorgun hissediyorum. Her gece terliyorum. Unutkanlık var. Bunlar hep uyku apnesinin belirtileri. internette araştırdım ameliyatla çözülüyormuş. Bunun ameliyatsız bir çözümü yok mu? Uyku apnesi yaşayıpta bundan kurtulan yok mu?

Tam üzerine basmışsın dostum. Uyku apnesi insanı gerçekten psikolojik sorunlar var zannedip içerisine atıyor nefes darlığı ve uykuda nefes kesilmesi kalp ağrısı yorgunluk halsizlik anksiyete ve panik atağa gebe bırakıyor : ))

Uzun zaman önce uyku apnesi olduğumu internetten araştırdığımda öğrendim bense psikiyatriye gidip anksiyete teşhisi konulup dezreyl hap ile gece rahat bir uyku uyuyabiliyordum ilacı bıraktığımda yine başlıyordu. Özel bir hastanede 1 gece uyutuldum ve uykuda 12 13 kes uyku apnesi nefes kesilmesi yaşamışım. Hep oyaladılar tavsiye üzerine yine özel bir hastanede KBB uzmanına çıktım. burunda et ve kemik burun deviasyonu olduğunu ve küçük dilimin normalinden uzun olduğu apnenin bu sebepten olduğu söyledi ve doktor sen bu şekilde nasıl uyuyorsun dinlenemezsin beynine oksijen gitmiyor dedi. Ameliyat gerekli ne zaman istersen yaparız dedi. Hemen dedim tahlillerim yapıldı ameliyata girdim burnumdan kemik ve et alındı küçük dilimde kısaltıldı : )) burnum 2 gün geçti fakat küçük dilimden dolayı 10 gün yumuşak besinler tükettim. Şimdi deliksiz bir uyku sabah zinde uyanma ve gün içinde neşeli olmak gibi değişiklikler bence hemen ameliyatını ol ve küçük diline baktır en önemlisi o

Yorum

Benimde burnumda eğrilik var. Dün gece yine sıkıntıyla geçti sabahları yorgun dinlenememiş uyanıyorum. Bu gece yine cam açık uyuyucam artık gece sabaha kadar sıkıntı çekmektense üşümeye razıyım. En azından az da olsa dinlenmiş uyanıyorum. Ameliyat sonrası sıkıntılı oluyor
      Hem genel anesteziden sonra insan kötü oluyor. ameliyatsız bir çaresi yok mudur

Yorum

Valla hiç sıkıntılı olmuyor. Tıp fena ilerlemiş. Saat 1 de ameliyata girdim 30 dk sürmüş 35 nci dakika uyandım. Burnumda kocaman tampon olacak sanıyordum öyle bahsetmişlerdi arkadaşlarım ama ikitane şeffaf slikon boru koymuşlar görünmüyordu bile tamponlar burnumdan rahat nefes alabiliyordum ilk gün. ikinci gün tamponları çıkardılar ve doktor okyanus suyu ile burnumu günde 10 defa falan demizlememi istedi. 2 günde öyle geçti ertesi günü doktora kontrole gittim burnumdaki kabukları kan pıhtılarını bir temizledi ohhhhhhhhhh şimdiye kadar hiç nefes almıyormuşum dedim doktora : )) daha sonra yine oksijenli su ile temizledim 1 hafta falan sürdü tamamen geçti ağrı sızı hiç birşey duymadım. istersen ameliyat olana kadar burun spreyi kullanabilirsin ama 1 haftadan fazla kullanabilirsin otrivine ama daha fazla kullanma geceleri yatmadan 5 dk önce kullan mükemmel rahatlarsın. Ama 1 haftadan fazla kullanma alışkanlık yaptığını söylüyorlar ama alakası yok 1 haftadan fazla kullanmama nedeni burundaki mukos u kurutuyor o kadar ameliyat olmanıda şiddetle tavsiye ederim en fazla 1 hafta sıkıntı yaşarsın ama ömür boyu rahat edersin. Oksijenin ne demek olduğunu anlarsın : )

Yorum

Şöyle rahatça mışıl mışıl uyumayı özledim.

Yorum

unisom kullan

Yorum

İşleniyor...
            X