Duyuru

Collapse
No announcement yet.

işsizim! bunca yıllık okumallarım boşa gitti!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• işsizim! bunca yıllık okumallarım boşa gitti!

yüksek bir puanla anadolu lisesini kazandım.orada dışlandığımdan dolayı 10 sene önce antidepresanlara başladım.başlayış o başlayış .. bunu iyi bir üniversite izledi yalnız kötü bölüm olduğu için iş bulamıyorum.işsizlikten çok bunaldım antidepresanı bırakmayı denedim ama olmuyor psikoz oldum onun yüzünden de bi sürü ilaç içtim artık antidepresanlardan kurtulmak istiyorum nefret ediyorum

Bölümünüzü merak ettim. Belki daha uygun bir bölümün yüksek lisansını yapıp hem boş kalmamış olur hem de kendinizi geliştirip, gelecekte iş bulma imkanınızı artırabilirsiniz.

Yorum

bölümüm biyoloji okulda ise klasik ergen triplerini bana söktürdüler

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mavimor View Post
        yüksek bir puanla anadolu lisesini kazandım.orada dışlandığımdan dolayı 10 sene önce antidepresanlara başladım.başlayış o başlayış .. bunu iyi bir üniversite izledi yalnız kötü bölüm olduğu için iş bulamıyorum.işsizlikten çok bunaldım antidepresanı bırakmayı denedim ama olmuyor psikoz oldum onun yüzünden de bi sürü ilaç içtim artık antidepresanlardan kurtulmak istiyorum nefret ediyorum
        Geçmişle hesaplaşmayı bırak ve yeni bir kapı aç hayatına. İlaçlar sadece araç olay kafanda, kararlı ol yeterli
        ........

Yorum

ben aynı zamanda okb ve sf hastayım o yüzden ilaçları bırakamıyorum ve bi kere bırakmayı denedim psikoz oldum
          Orjinal yazı sahibi: MoRbİd View Post
          Geçmişle hesaplaşmayı bırak ve yeni bir kapı aç hayatına. İlaçlar sadece araç olay kafanda, kararlı ol yeterli

Yorum

İkisi de hayatı devam ettirmeyi zorlaştıracak hastalıklar hiç kuşkusuz. Kpss ve formasyon alma seçenekleri eminim gözden geiçrmişsindir. Fakat her ne olursa olsun sf nin seçeneklerini azaltmasına izin verme. Bodoslama atla önüne çıkan fırsatlara ve sonra düşün ne yapabileceğini. Diğer türlüsünü de yapabilirsin tabi ama harekete geçme istenci düşüyor öyle olunca. Laborant da olabiliyorsunuz sanırım. Kpss dersanelerinde öğretmenlik bile yapabilirsin. Büyük bir şehirde seçenekler çok olacağı için deneme yanılma yöntemini daha rahat uygulayabilirsin. Kimsenin kimseyi tanımadığı bir şehirde öncelikle sf yi yenmek ve tecrübe kazanmak için ücreti düşük dahi olsa çalışmayı deneyebilirsin.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ikiçiftlaf View Post
              İkisi de hayatı devam ettirmeyi zorlaştıracak hastalıklar hiç kuşkusuz. Kpss ve formasyon alma seçenekleri eminim gözden geiçrmişsindir. Fakat her ne olursa olsun sf nin seçeneklerini azaltmasına izin verme. Bodoslama atla önüne çıkan fırsatlara ve sonra düşün ne yapabileceğini. Diğer türlüsünü de yapabilirsin tabi ama harekete geçme istenci düşüyor öyle olunca. Laborant da olabiliyorsunuz sanırım. Kpss dersanelerinde öğretmenlik bile yapabilirsin. Büyük bir şehirde seçenekler çok olacağı için deneme yanılma yöntemini daha rahat uygulayabilirsin. Kimsenin kimseyi tanımadığı bir şehirde öncelikle sf yi yenmek ve tecrübe kazanmak için ücreti düşük dahi olsa çalışmayı deneyebilirsin.
              tam da sf değilim okb daha ağır sadece çekingenlik var

Yorum

Bu arada ilaç mümessilliği de yapabilirsin. Yükselme şansın vasıfsızlara göre yüksek olur ama bunun için de işe girip öncelikle çekingenliğini yenmen gerekli.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mavimor View Post
                  Biraz benzer durumumuz. Benim sorunlarım liseye başlamadan, orta sonda başlamıştı yalnız. Buna rağmen anadolu lisesini kazandım. Lisede de antidepresan kullanmaya başladım. O zamandan beri dönem dönem ara vermekle birlikte kullanıyorum. Giderek aptallaştım ilaçlar yüzünden. Beynim öyle kafamda duruyor, çalışmıyor gibi, beni mutsuz etmekten başka bir şey yapmıyor adi organ Zar zor üniversiteyi bitirdim. KPSS'ye girdim, atanırsam öğretmenliğe başlıcam işte. Nasıl yapıcam bilmiyorum. İş bulsan bi dert, bulmasan bi dert yani. Psikolojin bozuk olunca hayat her türlü zor. Bende de okb, sosyal fobi, depresyon, anksiyete var.

İlaçlardan nefret ediyor insan artık, çok iyi anlıyorum seni. Ben de bırakıyorum dönem dönem ama hep yeniden başlamak zorunda kalıyorum. En son doktor kontrolünde yavaş yavaş bıraktım ilacı. Kilo aldım, aptallaştım, biraz da ilaçsız deniyim diye. 4-5 ay içmedim. Fena gitmiyordum ama sınav yaklaştıkça kötüleştim. Sınav geçti, iyi puan aldım, yine de düzelmedim, daha da kötüleştim. Eve kapandım, soyutladım kendimi. Yeniden başladım ilaca, 15 gündür içiyorum işte.

İlaç işe yarıyor, hayatım tam düzene girecekken birden iyi hissetmemeye başlıyorum. Anlamıyorum niye böyle oluyor. Doktora düzenli gitmek, düzenletmek gerekiyor ilaçları. Bir süre sonra etki etmemeye başlıyor galiba ilaçlar. Sen de istersen doktora git, değiştirsin ilaçlarını. Gerekirse doktorunu değiştir. İyi bir okuldan mezunsan, devam edip akademisyen olma şansın daha yüksek olur diye tahmin ediyorum. Öyle bir yol çizebilirsin kendine ama önce psikolojini düzelt. Elini kolunu bağlıyor bu hastalıklar insanın, engelliyor seni çünkü. Kendimden biliyorum. Kpss'ye hazırlanıp memur da olabilirsin. Bölümün önemli değil, üniversite mezunu olman yeterli bazı memurluklar için. Ya da formasyon al, meslektaşım ol Sorun varsa burdan, özelden sorabilirsin.

Yorum

biyoloji mezunları laboratuvarda çalışabiliyor bildiğim kadarıyla

Yorum

ben 1991 de askerden döndüğümden beri pek çalışmadım ama işsizlik kendi tercihim.
                      mesele şu ki piyasada çoğu insan için mevcut işler modern kölelikten farksız.
                      bu koşullarda çalışmak ruh sağlığını olumlu etkilemiyor ama ilaçlar olumlu etkiliyor.
                      1980 yılında enstrüman öğrenme ile müziğe başlamıştım.
                      okullar, askerlik, ruh sağlığı problemleri nedeniyle müzik aralıklı gitmişti.
                      ama 2001 den beri aralıksız müzik çalışıyorum. para kazanmıyorum ama çoğu profesyonelden daha iyiyim.
                      yani amaç kendimi geliştirmek. ilaçlar olmadan mümkün değil. ilaçlar sayesinde müzik çalışıyorum.
                      kafam iyi olmadığı zaman müzik çalışamıyorum.

Yorum

@mavimor

Bir de isin kendi alaninla ilgili olsun istiyosundur tahminimce. Hakli olarak. OKB olunca bi de daha çok takıntı olmuştur bu. Yanlis miyim? O kadar emek verdin, alakasız bi iş yapma düşüncesi bile rahatsız ediyor olabilir seni. OKB böyle bir sey, kafanda bi kalıp olusturuyosun, dişina çıkınca huzursuz oluyorsun.

Yorum

yalnız değilsin dostum bunun iyi böüm yada kötü bölüm okumakla alakası yok bende uzun zamandır iş arıyorum ...

Yorum

Biyoloji güzel bir bölüm.
                            Bu devirde dayın olmalı. Maalesef öyle. Çalıştığım işyerlerinde, bilgisayar kasasını görse bomba zannedecek adamlar, 4-5 bin lira maaşla çalışıyor. Üstelik yeniler bu sektörde. Genç insanlar ama çağın gerisinde. Kafaları zerre kadar çalışmıyor. Ama patronun yakın arkadaşları rica edince işe alınıyorlar.

Oysa dışarıda işsiz olan ama bu işin hakkını verebilecek adamlar var. Memleket bu halde.
                            İster mermi kullansın, ister oy pusulası, insan iyi nişan almalı, kuklayı değil kuklacıyı vurmalı.
                            Malcolm X

Yorum

okb ve sf ye iyi gelecek ve kolayca bulabileceğin bir iş alanı yazabilirim sana.ama benim bölümümle ilgili değil kariyerimden düşük bir meslek dersen bilemem.kendi meslek alanımla ilgili bir meslek.büyük kliniklerde diş hekimi asistanlığı veya bir kadın doğum kliniğinde asistanlık yapabilirsin.diş hekimi asistanı olmak çok zevklidir ve hertürlü insanı gözlemleme fırsatın olur.çogu estetik amaçlı gelir hengame gırgır hasta arkasından dedikodu hem maaşı da fena sayılmaz tecrübesiz eleman maaşı 1200 tecrübelilerinki 1500 den başlar.hem ameliyatlar ilgini çeker.hem de yoğun çalışıldığı için ne okb kalır ne sf.

Yorum

İşleniyor...
                              X