Duyuru

Collapse
No announcement yet.

UFAK ZEVKLERİMİZ

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• UFAK ZEVKLERİMİZ

Hayatımızda büyük dertlerimizin ve büyük mutluluklarımızın yanında ufak zevklerimiz vardır. Nedir bunlar?

Ben başlıyorum:
    -sıcak bir banyo
    -yağmurlu bir havada sıcak bir odada olmak, özellikle çinko çatıysa süper
    -yatağa uzandığım an
    -gitar

Evet sizlerin neleri var? Ve bunlar o andaki büyük dertlerinizi unutturuyor mu?

Sevgiler ve de Saygılarla...
    0
    a:2:{i:463;a:5:{s:12:"polloptionid";i:463;s:6:"nodeid";s:6:"522067";s:5:"title";s:4:"var.";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:464;a:5:{s:12:"polloptionid";i:464;s:6:"nodeid";s:6:"522067";s:5:"title";s:4:"yok.";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

Ah ufak zevklerim ne güzel,yazması bile zevk,

Gece herkes uyuduktan sonra bir fincan neskafe,
    Sevdiğim bir şarkı,
    Yatağıma uzanmadan geceye ve yıldızlara bakmak,
    Gülümsediğim her an,
    İyi bir kahvaltı,
    Güzel demlenmiş çayı yudumlamak,

Çok benim çok yaz yaz bitmez.Her fırsatta şımartırım ben kendimi.

Yorum

Kızımla evcilik oynamak..Ben çocuk oluyorum o da anne..Bana benim ona anlattığım masalları anlatıyor..Zorla yemek yediriyor..Benim ona okuduğum hikayeleri sanki kitap okuyormuş gibi arada bir de atarak kendinden bir şeyler katarak bana okuması beni müthiş keyiflendiriyor ve güldürüyor.

Bazı kelimeleri yarım yarım konuşması.. Ev halkını taklit etmesi..Özellikle benim terliklerimi giyip üstelik birde ters giyerek süs yapma merakı bundan daha büyük keyifli bir şey yok benim için..

Ben çocuk oluyorum beni öğlen uykusuna yatırıyor..Arada bir azarlıyor beni uyamadım diye..Yeniden bana çocukluk günlerimi yaşatıyor..Bu sabah doktora gitmek için hazırlanıyorum bana diyor ki bak şimdi orası doktor ve sana iğne yapabilirler sakın ağlama üzülme ilaçlar sana iyi gelecek doktor amcalardan korkulmaz..Sakın huysuzluk yapma ağlama hastaneden çıkınca çuklata isteme olurmu ben sana alırım..Kendini fazla kaptırıyor anne olmaya...parocum..Yaşadığım en büyük güzellik..Bütün dertlerimi bana unutturuyor..Bazen öyle büyük zevk alıyorum ki onunla oynamaktan ben teklif ediyorum ona gel oynayalım diye..Tek neşe kaynağım..
      <div>Dusunmeden konusmanın cezası konustuktan sonra dusunmeye mahkum olmaktır.Oyle horozlar vardır kı ottuklerınde gunesin dogdugunu sanırlar.En buyuk cezaevı cahıl bır ınsanın kafasının ıcıdır.</div><br />

Yorum

...Nutella yediğim her an.
        ...Bir aşk kitabı okuduğumda.(mutlu biten)
        ...Türk kahvesi ve yanında sigara.(bol şekerli,şimdi bile canım çekti)

Yorum

Benim aslında en büyük zevklerimdir ufak olanlar Neler mi?
          - eşimle fasıl izlerken birer kadeh içmek
          -Kızılay da bir kahveci keşfettim kahveleri mükemmmel,orada dostlarımla sohbet etmek
          -Yalom un kitaplarını okumak tekrar tekrar
          -Burada ve sizinle olmak ( bu büyük keyif inanın )
          -Ve sanırım en önemlisi bu kızlarımın servisini beklemek ve onların gülümseyerek kucağıma atlamaları :lol:
          Aslında hayatı küçük zevkleriyle yaşamak önemli değil mi zaten o yüzden ben hiçbirinin küçük olduğuna inanmıyorum.
          Sevgiyle
          Tosdidi
          <em>Umutlandıklarım, umut dağıttıklarım, <br />Akıl verdiklerim, akıllı sandıklarım, <br />Eksik olmayın <br />Bir başka sefere yine beklerim</em>

Yorum

--- Yeşilaycı Sansürü... (Yazdığımı sildim!)

Yorum

sevdiğim bir programı izlerken yediğim o kıtır kıtır bademlerden ALDIĞIM ZEVKİ hiç bişeye değişemem.

Birde bu aralar ufonun karşısına geçip 2 de yorgan üstüme çekip bide güzel kıvrılıp,,güzel bir uyku çekmek..off off ne keyif allahım :lol:

Yorum

evime gidip eşeofmanlarımı giyip.rahat bir şekilde oturmak, belki sıcacık bir nescaf, ailecek yapılan sohbetler, eski günleri anmak..evim, ailem..işte mutlu olmam için mükemmel bir sebep.
                bunlar küçük şeyler ama mutlu etme güçleri çook fazla.

ya ama yine efkar bastı evimi özledim :cry: :lol: :lol:

gerçektende insanın evi ailesi bunlar huzur kaynağı.gelen yazılarda bunu anlatıyor zaten.çoğunluk evinden ve ailesinden bahsetmiş :lol:
                <div>Neşe ve Muhabbetle kalın......</div><br />

Yorum

pozitif, senin çocuğuna zorla yemek yedirdiğin ve uyumayınca onu azarladığın ortaya çıktı :lol: gerçi bütün anneler yapıyor bunu, kendinde hak görüyor ama bana göre yanlış.

Benim ufak zevklerim arasında mnivb_axi gibi evime geldiğimde eşofman giyip, kahve ya da çay içmek, bir de kar yağarken sıcak evimde, elimde çay camdan dışarıyı seyretmek

emulu81 gibi, TV de sevdiğim bir programı seyrederken de badem, fındık vs gibi kuruyemiş, bayılırım

Yorum

Aslında o kadar çok ki saymakla bitmez.Gün içersinde yapıcaklarınızı planlarsınız ya onların arasına o günkü psikolojime göre zevk alcağım şeyler eklerim küçüktürler belki ma aldığım haz büyüktür.

Mesela şu işim bitsin bi neskafe ve sigara sonra işe devam bi ara msn e bakarım arkadaşlarım neler yapıyor,bir ara yine ödül balkona çıkıp boş boş etrafı izlemek gibi.

Film izlemek,çikolata yemek hatta yemek yemek

Birde son günlerde araba kullanmak artık tarfikteyim arkadaşlar acemiyim biraz ama çok büyük bir keyfmiş
                    Cesaret olmekle degil, yasamakla olculur.
                    Alfieri

Yorum

Aslında o kadar çok ki saymakla bitmez.Gün içersinde yapıcaklarınızı planlarsınız ya onların arasına o günkü psikolojime göre zevk alcağım şeyler eklerim küçüktürler belki ma aldığım haz büyüktür.

Mesela şu işim bitsin bi neskafe ve sigara sonra işe devam bi ara msn e bakarım arkadaşlarım neler yapıyor,bir ara yine ödül balkona çıkıp boş boş etrafı izlemek gibi.

Film izlemek,çikolata yemek hatta yemek yemek

Birde son günlerde araba kullanmak artık tarfikteyim arkadaşlar acemiyim biraz ama çok büyük bir keyfmiş
                      Cesaret olmekle degil, yasamakla olculur.
                      Alfieri

Yorum

pozitif, senin çocuğuna zorla yemek yedirdiğin ve uyumayınca onu azarladığın ortaya çıktı gerçi bütün anneler yapıyor bunu, kendinde hak görüyor ama bana göre yanlış.
                        Konumuzla alakalı değil ama yanlış anlaşılma olmaması için açıklama gereği duydum..
                        İyimsercim bana görede yanlış ama ne yapacaksın ki..Çalışan annelerin kaderi böyle..Biliyormusun bizim evimiz de asla yüksek sesle konuşulmaz..Fakat bir önce ki bakıcımız ana okulu öğretmeni olmasına rağmen kızıma azarlamak ,bağırmak yani sözel şiddet uygulayınca işine son verdik..Bu hareketler ondan bize hatıra olarak kaldı..Fazla üzerine gitmeden yavaş yavaş ona anlatmaya çalışıyorum ama inanıyorum ki bunu zamanla aşacak.Çünkü ben ona asla kıyamam ve bağırmam..Benim ve ailenin yüksek sesimi hiç duymadı ki..Büyük şaşkınlık yaşar..Ben hep izah ederek konuşarak anlatırım ona herşeyi..Beni gayet iyi anlıyor..Üstelik bize bu abla bana bağırıyor..Beni azarlıyor.Benim elbisemi çekip beni itiyor diye uyardı..Kendisini öyle güzel ifade eden bir çocuk ki..
                        <div>Dusunmeden konusmanın cezası konustuktan sonra dusunmeye mahkum olmaktır.Oyle horozlar vardır kı ottuklerınde gunesin dogdugunu sanırlar.En buyuk cezaevı cahıl bır ınsanın kafasının ıcıdır.</div><br />

Yorum

yaz akşamları balkonda içeceğim buz gibi bira ve yanında patates cipsi ve tulum peyniri dawid bowie eşliğinde...alkolik falan degilim ama napim bu da bneim zevkim arkadaşlar
                          4 köşeli akvaryum benimkisi içinde su olmayan

Yorum

Orjinal yazı sahibi: janis joplin
                            yaz akşamları balkonda içeceğim buz gibi bira ve yanında patates cipsi ve tulum peyniri dawid bowie eşliğinde...alkolik falan degilim ama napim bu da bneim zevkim arkadaşlar
                            neden alkolik olasın ki
                            bir kadeh kırmızı şaraba kim hayır diyebilir :roll:
                            dozunda herşey keyiflidir

Yorum

evet bu ufak mutluluklar da olmasa hayattan nasıl zevk alacagız. buyuk sorunlarımızı o an ıcın unutturmaları yok mu en güzel mutluluk burda olsa gerek.
                              ben kendi odamla basbasa kalmamı
                              odamı önce dagıtıp sonra buyuk bir titizlikle temizlemeyi( her seferinde de birdaha bu kadar dagıtmayacagım demem yok mu)
                              yagmur yagdıgında pencereden sokagımı izlemeyi
                              o topragın kokusunu içime çekmeyi(yagmur yagdıgında)
                              bu kıs aksamlarında bir yudum sıcacık tavsan kanı cayımı
                              karakartalımı sebnem kısaparmaktan siirler dinlemeyi
                              cocuklarla cocuk olmayı
                              o güzelim yastıgımı
                              ve o güzelim tatlıları...
                              aslında saymakla bitmiyomus demek ki hayattan zevk almasını da ogrenıyoruz
                              ya yuregindeki fırtınaları cıkar...

Yorum

İşleniyor...
                              X