Duyuru

Collapse
No announcement yet.

baylara soru? bayanlara ışık!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• baylara soru? bayanlara ışık!

bayan başından beri ilişkiyi taşıyan kucaklayandır
    fedakardır ...emekçidir ....sevgi doludur.......vsvsvs
    say say bitmez kadının ilişkideki yeri
    erkeler genelde sömürürler bütün yük kadının üzerindedir
    onlar yan gelir yatarlar rahat rfahat
    ilişki kadını boğmaya başlar
    yükler ağar gelir
    ayrılmayı düşünür
    düşünürken bile erfkeğin ufak süprizler yapmasını bekler değişiklikler bekler
    çünkü uçurumun kenarfındada olsa o an ilişki erkeğin biraz kadının sesine cvp vermesiyhle kadın üstlenmeye hazırdır
    ama erfkek adeta kulaklarını tıkar
    ve ilkişki bittiğinde suçlu kadı8n olu5r
    erkekler neden kulaklarını tıkıyor :?:
    ufak tefek basit değişiklerle ilişkiyi kurtarmayı neden reddediyorlar :?:
    0
    a:3:{i:467;a:5:{s:12:"polloptionid";i:467;s:6:"nodeid";s:6:"522069";s:5:"title";s:30:"b_düşünce kapasiteleri sınırlı";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:468;a:5:{s:12:"polloptionid";i:468;s:6:"nodeid";s:6:"522069";s:5:"title";s:66:"a_kadınlarda çok istiyor yanına giderken bir gül almak kolay şeymi";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:469;a:5:{s:12:"polloptionid";i:469;s:6:"nodeid";s:6:"522069";s:5:"title";s:19:"c_işlerine gelmiyor";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0
    UNUTABİLMEKMİ SENİ ASLAAAAAAAA!!!!!!

bence hakkaten düşünce kapasitesi meselesi
    çok seven erfkeklerde bile bu gibi basit şeyleri düşünememe sorunu var

Yorum

Re: baylara soru? bayanlara ışık!

Orjinal yazı sahibi: güçlü
      yükler ağar gelir
      ayrılmayı düşünür
      çünkü uçurumun kenarfındada olsa o an ilişki erkeğin biraz kadının sesine cvp vermesiyhle kadın üstlenmeye hazırdır
      Ya güçlü sen iyimisin,son günlerde acaba erkek arkadaşınla aranızda iyi şeyler yaşanmamış olabilirmi.Bunları kendini iyi hissettiğin bir zamanda yazdığını pek sanmıyorum.Erkekler sömürürmü?bayanlar çokmu özverili emekci,hassas düşünceli....öylemi...yoksa aldığım ilaçların etkisiyle ben yanlışmı okuyorum.....Ya inan çok feminist bir yaklaşım olmuş,mutlaka bu konuya geri dönecem benimde cümlelerim var,ama şuan çalışmak zorundayım...

Yorum

yükler ağar gelir
        ayrılmayı düşünür
        Genellemeleri, hemcinslerinden çekmiş biri olarak kabul etmiyorum ama tartışmayı buraya sürmek istemiyorum!

Erkeklerin çoğunluğu duygusallığı bir bayanların çoğunluğunun yaşadığı kadar yaşamaz, yaşayamaz.. Çünkü erkek ve bayan ayrı varlıklardır...

Ama genelleme yapma dediğim olay şu ki: erkeklerin arasında da bayan duygularını anlayanları vardır... Bir ilişkinin bitmemesini isteyen erkek vardır...

Ama seni anlıyorum, çünkü bir ilişkide kötü şeyler yaşıyorsan karşıcinsini aynı şeyleri yaşatacak tarzda görüyorsun hep... Ama ben sana şunun garantisini vereyim: her erkek aynı değildir... PaRo hak edene gül de verir, herkesin içinde kırmızı yüz sağlayacak "seviyorum" sözcükleri de söyler... Ve benim gibi arkadaşlarım var TÜrkiye'de kalıplaşmış erkek yapısına rağmen... İçin rahat olsun... Önemli olan bulabilmek...

İstediğini bulamıyorsan: bir ilişkinin anahtarının konuşma olduğun bilinciyle önce karşındakine istediklerini anlat... Baktın olmuyorsa da: hayat hep böyle gitmez die de düşün...

Erkekler neden kulaklarını tıkarlar? Ufak tefek basit değişiklerle ilişkiyi kurtarmayı neden reddederler?

Farklı yapıdayım: şahsen "O" olduğuna emin olmadığım bir kişi için çok çırpınmam ve de "O" olmayan kişi de "O" olmadığını gösterir...

Ama çoğunluk duyarsız bu konuda... İstekler listeni belirt derim sana... Uyan senle olsun...

Sevgiler ve de Saygılarla...

Veya sevginin ismi farklıdır iki cinste...

Yorum

Aşk da tüp gibidir.. Gün gelir, bitiverir!

Aşk da tüp gibidir.. Gün gelir, bitiverir!

Tüp dediğin tam da çok önem verdiğin bir davetin olacağı akşam biter.
          Misafirlerin içerideyken, senin özene bezene kurduğun sofraya kurulmuş, az sonra önlerine gelecek manzarayı hayal ederken..
          Bitiverir.
          Aslında günler öncesinden bazı sinyaller vermiştir ama sen oralı olmamışsındır.
          O koca yuvarlak metalin içindeki gaz sonlanmaya yakın, ocağı her yaktığında burnuna hafiften bir koku gelir. Ateş sürekli değil de, böyle pot pot pot şeklinde kesik kesik yanar.
          Ama sen bu belirtileri görmezden gelirsin.
          Sonra da işte böyle en lazım olduğu gecede dımdızlak ortada kalırsın.
          Bu durumda ne yapılır?
          Ocaktaki tencere kaynamaya devam etsin diye tüp şöyle bir sallanır.
          Daha olmadı yan yatırılır.
          O da olmadı ters çevrilir.
          Ama nafile.
          Tüpün bitesi gelmişse, biter.
          Ocağınız söner.
          Şimdi gelelim bu tüp meselesini ikili ilişkilere bağlamaya..
          Etrafınıza şöyle bir bakın.
          Aralarında belediyenin çöpçatanlığı olsun olmasın bir çok ilişkiden, sizin bile burnunuza kadar gelen kötü gaz kokusunu duyacaksınız.
          Fakat olayın kahramanları bu bitmeye yüz tutmuş tüpten çıkan kokuyu ısrarla duymamazlıktan gelirler.
          İşlerine gelmez; "Şimdi yeni tüple kim uğraşacak, hazır elimin altında huyuna suyuna alıştığım bir tüp var işte" diye düşünürler.
          Ama olan olmuş, gaz son damlasına kadar tüketilmiştir.
          Ardından önce, "biraz ara verelim" dönemi başlar. Evler ayrılır, haftada bir usulen bir öğle yemeği yenilip sohbet edilmeye çalışılır.
          Yani tüp şöyle bir sallanır.
          Fakat alev iyice azaldığında, bu kez haftada bir yenen yemekler de unutulur, çok gerekmedikçe eller telefona gitmemeye başlar.
          Tüp yan yatırılır.
          Ocaktaki alev artık iyice küçülmüştür.
          Sonunda 'onsuz da yaşayabiliyormuşum bal gibi'nin farkına varılır.
          Bu aşamaya gelmeden önce tüp çoktan ters çevrilmiş ancak alev malesef tüm çabaya rağmen yok olmuştur.
          Ocak sönmüştür.
          ........
          Hay Allah yaa.. Böyle de yazınca pek acıklı geldi şimdi iyi mi?
          Kendi yazdığından duygulanıp üzülen gördünüz mü siz hiç? Alın işte, görmediyseniz karşınızda..
          Yaa tamam, boşverin siz o yukarıda yazdıklarımı..
          En iyisi bir kez daha düşünün, deneyin, çabalayın, emek harcayın..
          İçine sinecek birileri kolay bulunmuyor bu zamanda birader..
          Armut piş ağzıma düş değil yani..
          Yok yok..
          Çabalamaya devam..
          Boşverin biten tüp benzetmesini, yazının başlığını falan..
          Saçmaladım ben.. Unutun..
          (Hay Allah.. Hakkikaten pek acıklı yazmışım yaa...)

Öznel Öziçer / YeniAsır

Yorum

yükler ağar gelir
            ayrılmayı düşünür
            hanımefendi bende beyoglu79 ile aynı soruyu size yönetmek zorundayım nasıl bir ruh haliyle yazdınız sevgiliniz yada kocanız ile aranız çok mu açık.Demek istediğim ağır bir eleştiri sunmuşsunuz erkeklere karşı...
            -O Seyyıdınden Kacan bir kole...SnN

Yorum

evet bende diger arkadaslar gibi saglıklı bir ruh haliyle yazılmadıgını dusunuyorum bu yazının
              tamam bir insanı sevmemıs olabılırsın veya birkac ılıskıden mutsuz bır ayrılıkla karsılasmıs da kalabılırsın ama bunu bır genele yaymak ve etrafındakılere de o gozle bakmak ne kadar acı.
              herınsanın bırbırıne ıhtıyacı vardır. bır bayanın bır erkege bır erkegınde bır bayana. iliski tek taraflı nekadar yurutulebilir ki. ozaman sen kendine dikat etmelisin ve kendi saygınlıgını ortaya koymalısın.
              ya yuregindeki fırtınaları cıkar...

Yorum

Erkekler kadınlar kadar duygusal değil daha akılcı düşünüyorlar olsa gerek.,gururları ağır basıyor..Bitmişse bitirirler.Bazen böyle kadınlarda çıkmaz değildir hani..Derler ya erkek gibi kadın kesti attı..Arada bir istisnalar çıkar..Yürütülemiyorsa yürümüyordur.Daha fazla zorlamanın ne anlamı var ki..

Arkadaşlar sağlıklı bir ruh haliyle yazılmadığını söylemişler kendilerine çok hak veriyorum..Böyle bir düşünceye kapılmak yanlıştır.Erkek kadına kadında erkeğe daima ihtiyaç duymuştur..Öyleyse insanlar niye evleniyor ki..

Böyle şeyler tekele indirilemez..Eğer gerçekten bitirilmeye gerek duyulan bir ilişikiyse bence erkekler en akıllı olanı yapıyor.Kadınlar gibi kendine hayatı zindan etmiyor.Bitmişse bitmiştir..Saçmalamamayı yeğliyorlar bence..

Utanarak yazıyorum bazen böyle saçmalıklar içinde olan kadınlara da çok kızıyorum..Bence zorlamayla yaşatılmaya çalışılan ilişkinin ve evliliğin sonu gelmez sürekli hüzün hakim olur..Bir dargın bir barışık..Nereye kadar gider ki..

Sadece sürekli ağıt, sürekli hüzün, sürekli kasvet. sürekli tartışma ve kavga.Çekilmez sıkıcı bir durum.Özetle sonu boşanma veya ayrılık olur..Böyle bir ilişki yaşanmaması için konfüçyus'un öğütlerinden ders almak lazım galiba.

Konfüçyus'un Aşk Öğütleri

1- Tedavi edilemez derecede romantik olun.

2- Birlikte kitap okuyun, elele tutuşun ve birlikte düzenli yürüyüşlere çıkın.

3- Gülümsemeler bulaşıcıdır. Ona da bulaştırın.

4- Güvenilir bir sırdaş olun ve onu hiç kimseye şikayet etmeyin.

5- Onun en sevdiği çiçeği, rengi, müziği, şiiri ve yazarı bilin.

6- Ona, beklemediği hoş sürprizler yapın. Hiçbir neden yokken de kart ya da küçük aşk notları yollayın.

7- Birbiriniz için özel ve gizli takma adlar bulun.

8- Aşk, birlikte saçmalamaktır. Arada bir, birlikte sonuna kadar saçmalayın.

9- Kimin haklı olduğunu tartışmayın, neyin doğru olduğuna karar verin. Her tartışma sonunda barış anlaşmasını bir öpücükle imzalayın.

10- Sevdiğinizi yalnızca onun duyabileceği biçimde eleştirin. Övgünüzü ise bütün dünyaya duyurun.

11- Bedeninize iyi bakın. Daima sağlıklı ve dinç olmayı hem kendinize hem de ona borç bilin.

12- Bir kucaklaşmadan ilk ayrılan siz olmayın.

13- Eş seçmek kitap seçmeye benzer, iyi tasarlanmış bir kapak ve cilt ilginizi çekebilir. İceriği sağlam olmadıkça sonunu getirmek zordur.

14- Aşk ve sevgi için evlenin. Hem eşinizin hem de kendinizin en iyi arkadaşı olun...
                <div>Dusunmeden konusmanın cezası konustuktan sonra dusunmeye mahkum olmaktır.Oyle horozlar vardır kı ottuklerınde gunesin dogdugunu sanırlar.En buyuk cezaevı cahıl bır ınsanın kafasının ıcıdır.</div><br />

Yorum

Ben güçlünün bu yazıyı yazarken kötü bir ruh halinde olduğunu sanmıyorum yada bende o ruh halindeyimki güçlüye katılıyorum. :roll: Genellikle bir ilişkiyi yada evliliği kurtarmaya çalışanlar kadınlardır.Tabi erkeklerde vardır ama bence onlar istisnadır.Bunun sebebini kadınların çok duygusal olmasına bağlıyorum.
                  Bence erkekler kadınların nelerden hoşlanabileceklerini bal gibi biliyorlar ama bunları yapmak işlerine gelmiyor.Bir çicek almak zor bir düşünce yada pahalı bir hediye mi? :roll: Duyarlı,kadınların hoşlanacakları süprizler yapan,ilşkilerine olumlu yönde katkıda bulunan erkekler bence hayal yada gerçek ama ben rastlayamadım.(düşük bir ihtimal)

Yorum

vallahi iyi bir ruh haliyle yazdım katılmamışsınız ama ankete bakarsak katılmışsınız

önce gülben aynı düşünceyi paylaşıyo olmak birileriyle güzel bişey demekki baktığım yerden bakıyosun

pozitif çok haklısın erkekler kadınlar kadar duygusal değil zaten oyüzden büyük çoğunluğu ince düşünme körü

sifirhayat kendimden bir sonuç çıkarmadım genelleme yaptım şahit olduğum yakından tanıdığım ilişkilerde bu böyle kadın bir kaç incelik bekliyo ilişkinin sağlığı açısından ama erkek görmüyo

dayvalker tekrar lıyım benden özel bir yargı değil dediğim gibi gördüklerim böyle ama sizde kendi gördüklerinizi yazabilirdiniz

naturel evet aşk tüp gibi gün gelir biter ama bittiğinden emin olmak için yanmadığında tüpü sallasak belki dibinde kalmıştır ve sıcağa koysak sıcakta gaz oranı artar ya bişeyler yapsak kabullenmesek işte bu bişieyleri bayan yapıyo erkek neden yapmıyo :?:

paro farklı yapıda olduğun zaten çümlelerinden çıkıyo ve beste yaptığını söyledin böyle bir duyguya sahip insan zaten geniş düşünür ve diğerlerinden ayrılır istekler listesini belirtmeye gelincede benim söylediğim şeyden nasıl mutlu olucam ben
                    _ya ben biraz ince ruhlu olmanı duyarlı olmanı istiyorum :!:
                    _ne gibi :?:
                    _ya biraz ilişki açısınmdan özenli olan süpr izli ol
                    _he sana gül getiriyimmi :?:
                    _yok karşıma kocaman maymunla gel :x

yani bu tarz istekleri karşındakinin anlaması lazım nasıl söylenirki :?:

beyoğlu bilmem anladınmı ama duyguların sömürüsünden bahsettim

Yorum

İşleniyor...
                    X