Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sosyolojik gelişimde toplumca ne durumdayız?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• sosyolojik gelişimde toplumca ne durumdayız?

bence kimin daha aciz olduğunu gösteriyor bu.
    herşeye psikolojik bakış açısıyla bakabilmemiz gerekiyor. :!:
    :arrow: bu gün bile ülkelerinin geleceği elinde olanlar kimler tarafından kullanılıyor :!: :!: :!:
    kullananalar kim :?: :?:
    kimlerin yönlendirmesiyle oluyor :?: :?:
    ben hep her soruna geniş açıyla bakmak istiyorum.
    sorunlarımızın asıl kaynağı bu bence :!: :!:
    :arrow: bence insan ilişkilerinin temel dayanağı sosyolojik artı siyasi etkileşimlerden yönleniyor. :!:
    :arrow: dünyanın genel yapısını ele alsanız,kim söyleyebilir ki hiçbir ailevi sorunun dünyasal problemlerden etkilenmediğini?
    Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

.........daha çok kadınlar ilişkilerde ise erkek

Yorum

kötülüğün ya da iyiliğin cinsiyeti olmaz diye düşünüyorum..kullanmasını bilen insan vardır yani kötü insan..ama ben bakıyorum da hepimiz birilerini kullanıyoruz birileri bizi kullanıyor..çocuk babasını baba işçisini işçi arkadaşlarını.......en dipten en tepeye bu böyle..sözüm ona akıllıların kurduğu kirli bir düzen var..hepsi kafayı yemiş..biz tedavi oluyoruz ne hikmetse :lol:

Yorum

her yerde olduğu gibi ,forumdada kapasitesinin farkında olmayanlar olduğuna inanıyorum. :!:
        :arrow: çok merak ediyorum,neden kaçınıyoruz özümüzden gelen görüşleri söylemeye. :?:
        itiraf ediyorum geçmişte kendime aykırı gelen fikirlere şiddetli tepkiler verdim.
        ama bu insanlar fikirlerinden geri adım atmadılar. :!:
        bazen fikirleri doğru bildiğimiz halde gereğince savunamıyoruz.
        belkide fikirlerimizin dayanağının yeterince sağlam olmadığını sanıyoruz.
        Ama fikir kendimizce doğru bildiğimiz temellere dayanıyorsa,ve etikse ileri düzeye ulaşmamıza faydalı olacağını biliyorsak ,neden çekiniyoruz. :?:
        Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hale46
          kötülüğün ya da iyiliğin cinsiyeti olmaz diye düşünüyorum..kullanmasını bilen insan vardır yani kötü insan..ama ben bakıyorum da hepimiz birilerini kullanıyoruz birileri bizi kullanıyor..çocuk babasını baba işçisini işçi arkadaşlarını.......en dipten en tepeye bu böyle..sözüm ona akıllıların kurduğu kirli bir düzen var..hepsi kafayı yemiş..biz tedavi oluyoruz ne hikmetse :lol:

bence herşeyi sorgulamalıyız,araştırmalıyız.
          evet herkez birbirini kullanıyor.
          ama biz tedavi oluyoruz ,acaba bu yeterlimi yada belki fazladır. :!:
          bence psikoloji konusu sağlam temellere oturmuş kesinliği kanıtlanmış bir olgu değil.
          nerden anlıyorum derseniz ,çok basit. :!: bence psikoloji ,kuantum fiziği kadar belirsizdir. :!:
          bildiğimiz formüllerin hepsinin bile sağlaması doğru çıkmıyor.
          hele psikolojinin hiç çıkmıyor.
          ben artık sanırım artık kimseye ilaç tavsiyesi yapamam.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bonnie
            kadınlar kadın kullanılıyor diyecektir, erkekler de erkek. sonuçta burada herkes kendi deneyimlerine göre cevap veriyor. ancak bence kullanılma veya manipüle edilme söz konusu olduğunda kadın veya erkek farkı olduğuna inanmıyorum. çünkü bunu yapan ve buna maruz kalan kadın ve erkeği de kadın ve erkek yetiştiriyor. yani birbirine bağımlı ve zincirleme bir ilişki söz konusu. ikisini birbirinden tamamen ayırıp sorgulayamayacağımıza inanıyorum.
            tabii objektif bakmak istiyorsak eğer....
            bence burada ideolojiler devreye giriyor.
            yani her türlü ideoloji.annelerin yetiştirdiği çocuklar bakmışsın ki tamamen zıt kişilikle ortaya çıkmış.
            ben bunu artık anlamaya başladım.duygusal olarak zayıf noktalarını bulup o kişileri kendi amaçları için kışkırtıyor diğerleri.
            burada anlatmak istediğim şey sadece sosyolojik zayıflıklar değil.

:arrow: kendimden örnek vericem,Balıkesirdeyken 5 yaşındaydım ve sokağa çıkmak için her türlü şeyi göze alırdım.
            sokaktaykende eve çağırıldığımda gitmemek için her türlü kışkırtılmaya göz yumardım.
            sevmediğim bir arkadaşım vardı Emre diye,benim babamın geldiğini görünce ,eylencesi "beni" kaybetmemek için kaçmamı söylerdi.
            babam beni çağırırdı akşam olmuş yemek yenicek falan.ben ise sevmediğim halde emrenin lafına kanıp kaçardım babamdan.1,5 saat eve girmezdim. :!: :!: :!:
            işte benzer kışkırtmalar 12 eylülde tertemiz beyinleri yıkanan gençlere yapıldı.
            biçoğu katledildi.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gothica
              Orjinal yazı sahibi: hale46

bence herşeyi sorgulamalıyız,araştırmalıyız.
              evet herkez birbirini kullanıyor.
              ama biz tedavi oluyoruz ,acaba bu yeterlimi yada belki fazladır. :!:
              bence psikoloji konusu sağlam temellere oturmuş kesinliği kanıtlanmış bir olgu değil.
              nerden anlıyorum derseniz ,çok basit. :!: bence psikoloji ,kuantum fiziği kadar belirsizdir. :!:
              bildiğimiz formüllerin hepsinin bile sağlaması doğru çıkmıyor.
              hele psikolojinin hiç çıkmıyor.
              ben artık sanırım artık kimseye ilaç tavsiyesi yapamam.
              Psikoloji, psikolog, psikiyatrist veya ilaçların biraz hakkını yemiş olmuyor musun..

Evet ciddi bir atağım geldiğinde beni en kral bir pskiyatrist bile sakinleştiremez..ben buna inanıyorum.Ya da içtiğim bir xanax beni sakinleştiremez..bunu da yaşadım.

Ancak uzun vadede ilaçların ve terapinin iyi geldiğini söylemek gerekir.

Psikoloji biliminin yeteri kadar gelişmediğinin farkındayım.Fakat bu kadar ellerinden gelmiş, keşke biz birşeyler yapabilsek. :?

Bu arada başlıkla içerik farkını çömüş değilim.. :roll:

Gothica ne oldu arkadaşım..neden ilaçlarla ters düştün birden.. :?:

Yorum

avrupada yaşamıyoruz malesef hala kadınlar mal olarak görülüyorsa ki mal kullanılan şeydir bu soruyu sormak yersiz bence.

Yorum

başta söylediğim kullanılma , cinsiyet bakımından değil,kişilik bakımından.en ufak topluluk aileler,bunları zayıf taraflarından yakalarsanız her istediğinizi olmasada bi kısmını yaptırırsınız.
                  Aile büyükleri her zaman erkek olmayabilir.
                  temelde anlatmak istediğim;ileriyi görememe sorunu.size sunulanlar O an için faydalıdır,ama ileride size zarar da getirebilir.
                  bunu bide büyüterek düşünelim,mesela toplumlar olarak.bunu anlatmak istemiştim.

Yorum

hep ezilen kadınlar olur genelde bir erkek olarak erkeklere acımıyrm bu ülkede.kadınlar her zaman ezilen taraf olur %80 kadınlar %20 erkekler derım tahmını bir ortalama yaptım.

Yorum

aynen katılıyorum sana

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bonnie
                        gothica, başlıktaki cümle ile başlığın içinde kullandığım anlatımlar bayağ farklı anlamalara yol açıyor. bize açtığın konuyu daha net anlatırsan sevinirim. kullanma derken, politik bir konudan bahsediyorsan, başlıkta neden kadın- erkek diye cinsiyet vurgusu var?
                        evet başlık biraz eksik tabi ama aceleyle yazınca öyle oldu.
                        :arrow: bak açayım ben Türk insanının sosyolojik gelişimini irdelemeye çalıştım.elbette içine politik olgularda girer.
                        mesela eskiden Kadın başbakanımız bile olmuştu.ne büyük devrim diye sevindik,ama yine aynı tas aynı hamam.

:arrow: bide şu var sosyoloji psikolojiyi doğrudan etkileyen bir unsur.
                        onun için sosyolojik durumların bizlere etkisini pek tv yada gazetelerde göremiyorum.
                        herkez sonuçlara odaklanmış,kriz oldu halk böyle durumda deniyor.
                        Kimse nedenini ,evvelden yapılan hataları konuşmuyor.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: gothica
                          başta söylediğim kullanılma , cinsiyet bakımından değil,kişilik bakımından.en ufak topluluk aileler,bunları zayıf taraflarından yakalarsanız her istediğinizi olmasada bi kısmını yaptırırsınız.
                          Aile büyükleri her zaman erkek olmayabilir.
                          temelde anlatmak istediğim;ileriyi görememe sorunu.size sunulanlar O an için faydalıdır,ama ileride size zarar da getirebilir.
                          bunu bide büyüterek düşünelim,mesela toplumlar olarak.bunu anlatmak istemiştim.
                          insanlar gibi toplumlar da zayıf tarafları kullanılarak kullanılıyor mu demek istiyorsun?

zaten böyle bu.

Yorum

İşleniyor...
                          X