Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Psikoloji Forumu Bağımlıları...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Psikoloji Forumu Bağımlıları...

"Yasal Uyarı: bağımlılık yapar!"
    Tam olarak hatırlamıyor olabilirim; eskiler düzeltirse sevinirim.

Siteye ilk geldiğimde gülerek, biraz umursamazca baktığım uyarı; halbuki ne de gerçekmiş...

Güzel anlarımız geçti;Türkiye'nin dört bi yanından hayat acısını yemişlerle tanıştık hep; mutlu anları, acı anılarımızı, bitmeyecek sandığımız dertlerimizi hep beraber yaşadık; paylaştık hep beraber...

Ama birşeyleri fark edemez olduk: GERÇEK DÜNYAMIZ bu elektronik ortam oldu, öbür dünyaya ara ara gider olduk. Belki o gün yaşadıklarımız siteye nasıl aktarabilirim dediklerimizdi, yaşamaktan ziyade... Belki de o gün sitede karşılaştığımız acı çekmiş arkadaşımıza üzüldük günlük hayatımızda... Belki sitede yapılan espri, tanımadığımız kalbi güzel insanlardan sıcak el mutlu etti günümüzü...

Biz Psikoloji Sitesi Bağımlısı olduk... :roll: :roll:

Halbuki; gerçek hayatta yaşarken bu güzel ortama ara ara gelip; güzel şeyleri paylaşmamız gerekiyor, veya dertlerimizi ağlayan gözlere değil de buraya anlatmamız gerekiyor. Ama esas olan unuttuğumuz GERÇEK DÜNYA, ara ara geldiğimiz de psikoloji forum ailemiz olmalı!

Siz ne dersiniz e-arkadaşlar??? Psikoloji forumu bağımlılığı mı, yoksa sıcak aile paylaşımı mı???

Sevgiler ve de Saygılarla...
    0
    a:3:{i:481;a:5:{s:12:"polloptionid";i:481;s:6:"nodeid";s:6:"522073";s:5:"title";s:30:"Evet, umarım kapanmazz... :)))";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:482;a:5:{s:12:"polloptionid";i:482;s:6:"nodeid";s:6:"522073";s:5:"title";s:25:"Hayır, bağımlı değilim...";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:483;a:5:{s:12:"polloptionid";i:483;s:6:"nodeid";s:6:"522073";s:5:"title";s:10:"Sanırım...";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

bana kalırsa bu bağımlılık burada okadar iyi insanlar varki insan burayı bırakamıyor bu kadar iyi insanı bir arada bulan bırakırmı burası hepimizn ailesi gibi oldu burada insanlar okadar iyiki onlardan insan kopamıyor dışarı ile ilşkimi kesmedim ama bakıyorumda artık insanlığın bittiyini anlıyorum bu siteye girince insanların nasıl bir birine kenetlendiyini görüyorum bu beni dahada güçlendiriyor herkes birbirne moral veriyor destek oluyor buradan vazgeçilirmi yaaaaaaaaa

Yorum

Re: Psikoloji Forumu Bağımlıları...

Siz ne dersiniz e-arkadaşlar??? Psikoloji forumu bağımlılığı mı, yoksa sıcak aile paylaşımı mı???

Bağımlılık yapıyormuş sahiden Paro... :P
      Mutlaka günde en az bir kere girmek istiyorum buraya bir kere... :lol: sıcak aile paylaşımı var elbette... zaman zaman, ufak tefek şeyler olsada tabii.. üzülüyoruz elimizde olmadan... umarım herşey zamanla düzelir ve ilişkilerimiz daha iyi olur...

Yorum

Arkadaşlar forum için çok güzel şeyler yazmışsınız ilişkiler ve kopamamakla ilgili. Umarım gönüllü bağımlılığa ben de aday olabilirim!

Yorum

wallheart tabi gerçek dünyamızdan tamamen kopmadık, tabiki orda güzel arkadaşlıklarımız da var, tabiki burayı bırakmıyoruz... Yalnız, acaba paylaşımdan ziyade bağımlılık mı gösteriyoruz?

Burada yaşadıklarımız bizi bu kadar yoğun etkilemeli mi???

Bakınız bağımlılık örneğine: pisi pisi naturel (Şekil 1A) :lol:

kesişciğim hoş geldin... Yalnız bak uyarmadı deme: bağımlılık yaparrr... :lol: :lol:

Bu yalnız şööle birşey: sigara içiyorsundur ve de üzerinde "Dikkat Bağımlılık Yapar" yazıyordur ama yine de zevkle içersin... :lol: :lol: :lol:

psikolog abi acaba çözümünü sööleyebilir mi bu bağımlılığımız için???

Yorum

Eger site kapanacak yazisini okudugunuzda iciniz sizladi sanki cok degerli bir seyinizi kaybediyor telasina kapildiysaniz benim gibi BAGIMLI olmussunuzdur.

Her turlu sevincinizi kederinizi mutlulugunuzu sorununuzu paylasim yeri gibi goruyorsaniz aile sicakligi ortamidir. eh ikisi birbirinden ayrilamadigina gore yani aile sicakligi bagimlilik yaptigina gore demek ki neymis biz aile sicakligi ortamina bagimlilardaniz misss

Yorum

Madem öyle diyosunuz... O zaman benim için sorun yok. Olumlu anlamda bağımlı olmayalı bi şeylere, baya bi zaman olmuştu. Artık arayı kapatma zamanıdır

Yorum

Orjinal yazı sahibi: kartanesi35
                Eger site kapanacak yazisini okudugunuzda iciniz sizladi sanki cok degerli bir seyinizi kaybediyor telasina kapildiysaniz benim gibi BAGIMLI olmussunuzdur.

Her turlu sevincinizi kederinizi mutlulugunuzu sorununuzu paylasim yeri gibi goruyorsaniz aile sicakligi ortamidir. eh ikisi birbirinden ayrilamadigina gore yani aile sicakligi bagimlilik yaptigina gore demek ki neymis biz aile sicakligi ortamina bagimlilardaniz misss
                Sorma kartanesi ürktüm... Dedim psikolog ağa köyü satıyor; marabalar ne yapacak die kara kara düşündüm... :lol: :lol: Ağaya da acil telgraf çektim: "Ağam etme, eyleme; ne yaparız ne ederiz?" die... Allah'tan ağa insaflı çıktı... :lol: :lol:

Ama bence bağımlılığın kalkması sadece aile ortamının olması gerek... Bir ara kayışlarım koptuğunda (hatırlarsınız) kim ne düşünüyorlar boğmuşştu belki de ama birşeyleri kafamda çözdüğümde kimin ne düşündüğü önemli olmuyor... veya bir arkadaşınla güzel bir haftasonu daha cazip geliyor. Arkadaşın fırıldaklık yaptığında (siteye düşme sebebim) bunu siteyle paylaşıp doğru yolu bulmayı aramak gerekiyo...

Evet kesiş olumlu bağımlılık ama yine de önermem... Bak yol yakınkene dön derim... (ŞAKA)

Yorum

farkında olmadan gerçektende bu sitenin, güzel sohbetlerimizin bağımlısı olmuşum :roll: :roll:

sitenin kapanacağını duyunca sanki uzun zamandır oturduğum eminden ayrılır gibi oldum

iyiki kapanmadı site kapansaydı gerçekten bir yer eksik kalacaktı :lol: :lol:
                  <div>Neşe ve Muhabbetle kalın......</div><br />

Yorum

Vazgeçemeyeceğim tek site burası diyebilirim. Yarın 2 tane ve sonraki gün 1 tane sınavım var ve çalışmam gerekiyor ama buraya bakasım geldi
                    Cevizin kabuğunu kırıp ozune inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazali)

Yorum

beni ve buradaki insanları bağlayan sitemidir sizce yoksa buradaki insalarmı buradaki herkes birbiri ile aile oldu kenetlendi nasıl bırakır herkes burada ağladı burada güldü sitenin kapanacağını duydum böle bişeyi sakın yapmayın buradaki insanları felakete sürüklemeyin şuana kadar ben hiç bir siteye bukadar zevkle girmemiştim burada dertlerimi unutuyorum site kapanırsa ağlarım

Yorum

wallheart22, canım yazdıklarınla beni hüzünlendirdin. Neyse site kapanmamış ben de çok sevindim.

Parocum, bu site bağımlılık yapıyor gerçekten. Ben de sık sık uğramaya çalışıyorum. Ama sorduğun soruya "sıcak aile paylaşımı" diye cevap vereceğim. Çünkü internet ortamı yüz yüze konuşmanın getirdiği avantajları yok ediyor. Jest ve mimikler yok. Karşılıklı sohbetin yerini hiçbir şey tutamaz. Ama burda da hiç tanımadığımız insanlarla hep tanışıyormuşuz gibi bir aile ortamı kuruldu. Bu da çok güzel. Anlaşılan ikisinin de yeri ayrı.

Yorum

aslında değilim yaz bitti biteli dilediğim gibi giremiyorum girdiğim kadarıyla insanların gözüne batmayı başarmışım bıravo bana msj sayılarıma kadar sayıyolar sevgiden olsa gerek
                          UNUTABİLMEKMİ SENİ ASLAAAAAAAA!!!!!!

Yorum

Bağımlılıktan çok müthiş keyif almak diyorum ben buna

Sevgili güçlü, ne mutlu ki sana seni böylesine takip eden yazdıklarına değer veren insanlar var...keşke benimde olsa önemseniyorsun bu ne güzel bir şey bence..

Sevgiyle
                            <em>Umutlandıklarım, umut dağıttıklarım, <br />Akıl verdiklerim, akıllı sandıklarım, <br />Eksik olmayın <br />Bir başka sefere yine beklerim</em>

Yorum

Ben kesinlikle bağımlıyım ve bu bağımlılıktan çok mutluyum.Gerçek hayatımı etkilemiyor çünkü gerçek hayatım yok. :cry: :lol:

Yorum

İşleniyor...
                              X