Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sizce ne yapmalıyım??

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sizce ne yapmalıyım??

Arkadaşlarım yorumlarınıza ihtiyacım var..

Uzun süredir çocuk yuvasından bir çocuğumuzun koruyucu ailesi olmak istiyorum.Haftada bir onu almak onla zaman geçirmek ve özel günlerde bir arada olmak.Hem onun için hem kendim için.

Ancak eşim karşı çıktı nedeni ise; Çocuğun psikolojisi
    Gidemedini alamadığın zamanlar üzülür,psikolojisi bozulur,kendi çocuğumuz olunca 2. planda kalır diyor.Aslında haksız da değil..

Ancak içimdeki bu istediği durduramıyorum.Ben bunu öyle yürekten istedim ki eşim ve çevrem haklıda olsa gerçekleri de görse bu içimde bir ukde oldu benim.Gönül ister 1 değil bir sürü çocuğa sahip çıkmak ama malum çalışıyorum ve haftada 1 günüm var..Şimdi paşa var 2 aylık kangalım onuda çok seviyorum ama benim asıl istediğim koruyucu anne olmaktı.

Eşimle konuşunca gerçekten haklı olduğunu düşünüyorum..O çocuğun psikoloji açısından evet bana bağlanacak e ama bende ona bağlanacam.
    Bırakmam ki onu hem kendi çocuğumun ablası yada abisi olur idi...

Siz ne düşünüyorsunuz bunu içimde bırakmalımıyım eşimi ve çevremi dinleyip yoksa içimden geldiği gibi davranmalımıyım???
    0
    a:2:{i:484;a:5:{s:12:"polloptionid";i:484;s:6:"nodeid";s:6:"522074";s:5:"title";s:18:"a) kesinlikle evet";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:485;a:5:{s:12:"polloptionid";i:485;s:6:"nodeid";s:6:"522074";s:5:"title";s:45:"b)hayır, çocuğun psikolojisi için doğru olmaz";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

bende olaya duygusal bakıyorum ve senin gibi düşünüyorum..
    Benim için o oyalanacağım biri olmayacak ben onunmanevi annesi olacağım.Evet bazen şartlar izin vermeyecek göremeyeceğim.
    Ama kalbim hep onunla olucak sevgisiyle.Bunu yüreğim öyle istiyor ki ancak eşim bu konuda farklı düşünüyor..

Yani bu olayda yardım etmek amacını taşırken sevgimide vermek ve bi sevgi almak istiyorum.Paylaşım istiyorum.

Ancak en son isteyeceğim şey o çocuğun psikolojisi bozmak olur.Buna sebebiyet verirsem çok üzülürüm.Yaptığım bi şeyi doğru ve emin adımlarla yapmalıyım.

Kararsızım...

Yorum

ya bence aşırı bi ilgi göstermedikten ve çocuğun kafasında soru işaretleri bırakmadıktan sonra çok güzel bişey..kendi çocuğunun olması çok farklı bi boyut sonuçta..
      coMe As yoU aRE...

Yorum

iyi niyetine inanıyorum içindeki temiz duyguyada ama eşini fikirlerini dikkate almalıısın bizler kadın olmanın verdiği hassasiyetle bazen gerçekleri objektif olarak değerlendiremiyebiliyoruz, erkek bakış açısı daha objektif olabiliyor....

haklısın aslında biz duygularımızla hareket ediyoruz belkide.Ancak diyorum ya bu istek içimde çok fazla coşku taşıyor ve mantıklı düşünemiyorum

Bu nedenle fikirlernize ihtiyacım var

Teşekkürler İlksencim

Yorum

TÜRK HALKININ KİMSESİZ VE KORUNMAYA MUHTAÇ ÇOCUKLARA BAKIŞI KAMUOYU ARAŞTIRMASI

Toplumumuzda çok az sayıda kişinin kimsesiz çocuklarla doğrudan ilişkisi olmuştur.

Korunmaya muhtaç çocuklarla doğrudan, hakiki ilişki kurma noktasında çekimserlik dikkat çekmektedir.

İnsanların kendilerini çocuklarla doğrudan karşı karşıya getirmeyen edilgin acıma ve merhamet duyguları ön plana çıkmaktadır.

Bununla birlikte korunmaya muhtaç çocuklarla ilgili çalışmalarda gönüllü olma düşüncesi oldukça yaygındır.

Sokaklarda yaşayan çocuklar uyuşturucu kullanan, soygun yapan kişiler olarak algılanmaktadır.

Yetiştirme yurtları yetersiz bulunmakta, bu yurtlarda büyüyen çocukların topluma uyum sağlayamadığına inanılmaktadır.

Toplumun kimsesiz çocuklarla yeterince ilgilenmediği düşünülmektedir.

Sokakta yaşayan çocuklar konusunda en büyük sorumlu bu çocukların aileleri görülmektedir.

Çocukların korunmaya muhtaç hale düşmemesi için en çok üzerinde durulan hususlar ailelerin çocuk eğitiminde daha bilinçli hareket etmesi ve anne-babalar ile çocuklar arasında iletişimin sağlıklı olmasıdır.

Yorum

Eşin çok hakılı emulu...Senin içindeki coşkuyuda anlayabiliyorum.. lAma yuvadaki çocuğun hisleri daha önemli.. sen istesende istemesende o saana çok bağlanacak ve senin haberin bile olmadan kimbilir o minicik yüreğinde ne fırtınalar kopacak..

Bak şöyle yapalım.. Senhaftada bir çocuk yuvasına git, kek yap ne bileyim onların hoşuna gideceği birşeyler yap ve hepsiyle aynı anda oyna.. hepsine sevgi ver.. nasıl.. olabilir mi? :roll:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: fregile
              Eşin çok hakılı emulu...Senin içindeki coşkuyuda anlayabiliyorum.. lAma yuvadaki çocuğun hisleri daha önemli.. sen istesende istemesende o saana çok bağlanacak ve senin haberin bile olmadan kimbilir o minicik yüreğinde ne fırtınalar kopacak..

Bak şöyle yapalım.. Senhaftada bir çocuk yuvasına git, kek yap ne bileyim onların hoşuna gideceği birşeyler yap ve hepsiyle aynı anda oyna.. hepsine sevgi ver.. nasıl.. olabilir mi? :roll:
              iŞİN TUHAF TARAFI EŞİMİN haklılığının farkındayım ama içimin coşkusu durmuyor...

Giderim tabi gitmek sorun değil.Ama ben izinli olduğum günü onun sevdiği şeylerle geçirmek istiyordum.Ve fregıl eşim aynı senin gibi düşünüyor gerçekten çok da haklı ama böyle düşünerek acaba bi şeyleri eksik bırakmazmıyız :roll:

Yorum

Emulu.. bence senin çocuk sahibi olma zamanın gelmiş.

Bunu istiyorsun lakin sorumluluktan korktuğun için böyle bir yol takip ediyor olmayasın... :roll:

Yani bunu bir konuş bakalım kendinle ne diyor??

Yorum

Emulu.. bence senin çocuk sahibi olma zamanın gelmiş.

Bunu istiyorsun lakin sorumluluktan korktuğun için böyle bir yol takip ediyor olmayasın... :roll:

Yani bunu bir konuş bakalım kendinle ne diyor??
                  fregile...çocuk istiyorum ama aslında burda açıkça yazmak istemediğim nedenlerde var..Yani annelik içgüdüsünü anne sevgisinden mahrum çocuklarla paylaşmak onlara sevgi vermek istediğim.Yarayan yaramın acısını belkide böyle tatmin etmek :roll:

Yorum

O zaman tabi bilemem.. ama..işte ..şimdi ben ne diyebilirim.. tamam anlıyorum ama o çocuk ister istemez sana bağlanacak.. senin haberin bile olamayacak..

Ama ben dengeyi kurabilirim diyorsan.. tutma kendini.. yap hayalindeki isteğini...

Yorum

O zaman tabi bilemem.. ama..işte ..şimdi ben ne diyebilirim.. tamam anlıyorum ama o çocuk ister istemez sana bağlanacak.. senin haberin bile olamayacak..

Ama ben dengeyi kurabilirim diyorsan.. tutma kendini.. yap hayalindeki isteğini...
                      bu konuda yaşadığım yoğun duyguların tarifi olsa keşke :cry:

Yorum

Ah bebeğim yapma nolur ağlama.. çok üzülürüm..

Yorum

bir fikrim var eğer çevrende çocuğu olmayan bir aileyi buna ikna edebilirsen,hem sen hem aile hem de o şanslı çocuk büyük bir başarıya imza atmış olursunuz...üç taraf da amacına ulaşmış olur bu şekilde...
                          <div>Gorunen herşey gercek olsaydı,bilim yapmaya gerek kalmazdı...(KARL MARKS)</div><br />

Yorum

Orjinal yazı sahibi: golge_0_6_
                            bir fikrim var eğer çevrende çocuğu olmayan bir aileyi buna ikna edebilirsen,hem sen hem aile hem de o şanslı çocuk büyük bir başarıya imza atmış olursunuz...üç taraf da amacına ulaşmış olur bu şekilde...
                            bazen sadece kendimi dinleyip dilediğimi yapmak geliyor içimden..
                            Ancak doğru bildiğim yanlışlara düşmek korkutuyor beni..
                            Hakikaten hassas bir konu bu nedenle fikirlerinizden ötürü hepinize teşekkür ederim

Yorum

bence olabilirsin çünkü ona şimdi yakın sevgi gösteren olduğunu zannetmiyorum yani o sevgi sevgiyi sen göstersen arada bir ihmale gelsede hiç gösterilmemekten iyidir ve çocuğun olduğundada onu ihmal etmesin içinde kendi çocuğun farklıysada dışında eşit tutarsın bence istenilince yapılır hem onun içinde bu çok iyi olur ama eşitliği sağlayabileceksen al sağlayamayıp kedi çocuğunu üstün tutacaksan ona bunu hissettireceksen hiç kalkışma boş ver ama bu kadar istekliyken bence yaparsın
                              UNUTABİLMEKMİ SENİ ASLAAAAAAAA!!!!!!

Yorum

İşleniyor...
                              X