Duyuru

Collapse
No announcement yet.

uyku sorunu olanlar bakabilir mi

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

eczaneler uykusuzluk için yatıştırıcı antidepresanlar veriyorlar veya unisom antihistaminik.

Yorum

oyyyyyyyyyy, kapalıkutunun avatarına bakınnn ((((((((:
      just a smile

Yorum

Orjinal yazı sahibi: Arrrslan
        Beyin Diyeti kitabında okumuştum; yapılan testler sonucunda YASEMİN KOKUSU uygulanan odalarda, kişiler çok daha kaliteli uyumuşlar ayrıca sabah kalktıklarında kendilerini daha zinde ve konsantrasyonlu hissetmişler. LAVANTA KOKUSU da pozitif yönde etkiliymiş ama yasemin kokusu kadar değil. Kokuyu da çok az uygulamışlar, kişilerin hissedemeyeceği derecede. Birde uyuduğunuz yere hiç ışık gelmemesini öneririm.

Yemek konusunda ise, yatmadan en az iki saat önce yemenizi tavsiye ederim.

Bu tür problemlerin daima doğal yollarla çözümleri olduğuna inanıyorum.
        Mesela dünyanın dönüşünden de elektrik üretilebilir ama o zaman birilerinin cebine para girmez.
        Tam ben değinecektim , iyi mi

Neyse ufak da olsa bişeyler ekleyebilirm sanırım

Gece uyumadan 15 dk önce bal ile tatlandırılarak içilen melisa çayı da aynı sakinleştirici etkiyi gerçekleştirebilir.Sarı kantoron ise doğanın bize sunduğu doğal bir antidepresan niteliği taşıyan önemli bir bitki...Yukarda arkadaşımızın belirttiği gibi,lavanta,yasemin,papatya...

Uyumadan önce alınacak ufak basit önlemler de çare olabilir,mesela, basit uykusuzluklarda yatmadan önce sigara, çay, kahve gibi şeyler içmemek, müzik dinlemek, yatak odasını havalandırmak, bir bardak sıcak süt içmek ve sıcak banyo yapmak çok faydalıdır.
        Olmadığın insan olarak sevilmektense, olduğun insan olarak nefret edilmek iyidir.

Yorum

İşleniyor...
        X