Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Üzmeden HAYIR demek...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Üzmeden HAYIR demek...

Nasıl hayır denilir karşındakinin ilgisine, sevgi sözcüklerine, kaçamak bakışlarına,...

Anlatmak istemiyorum hiçbirşey kendimden, üzülsün de istemiyorum, kendine güvenini kaybetsin de istemiyorum...Ama olmamalı!!!!

Yalnızlığın yeni gelen güzel yüzüyle ilişkideyim... Yalnızlık hiç olmazsa samimi, art niyeti yok, o ben gibi, üzmüyor, derin acıları yaşatmıyor,...

Evet arkadaşlar nasıl HAYIR denir? Üzmeden kırmadan... :roll: :roll:

Sevgiler ve de Saygılarla...
    0
    a:3:{i:486;a:5:{s:12:"polloptionid";i:486;s:6:"nodeid";s:6:"522075";s:5:"title";s:4:"Evet";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:487;a:5:{s:12:"polloptionid";i:487;s:6:"nodeid";s:6:"522075";s:5:"title";s:5:"Hayır";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:488;a:5:{s:12:"polloptionid";i:488;s:6:"nodeid";s:6:"522075";s:5:"title";s:36:"Sadece kendime olan güvenim kaybolur";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

Valla nasıl söylersen söyle, üzülür karşıdaki. Bunu üzmeden söylemenin yolu yok. Ama sadece gerçeği söylerden neden hayır dediğinle ilgili, en azından üzüntüsünün yanında soru işaretleri oluşmaz karşıdakinin kafasında

Yorum

Peki ısrarcı yakınlaşmalar soğuk durdukça??? İlle iç dünyamı paylaşmam mı gerek; istemediğim gibi imkansız...

Yorum

Nasıl olsa üzülecek. O yüzden bunu en kısa zamanda yapmak lazım. "Hayır"ı duymadıkça belli belirsiz bi ümit duyacaktır içten içe.

Yorum

Sana açıkça birşey söylenmedikçe nasıl hayır diyebilirsin ki?

Onun kaçamak bakışlarına bakmayarak, ilgilenmeyerek dolaylı yolla hayır cevabını vermiş olursun belki.

Eğer açıkça birşey söylerse mecburen hayır diyeceksin tabii ki, başka ne yapabilirsin?

Yorum

Sebep çok önemlidir.Dürüstçe karşındaki kişiye hayır demeli ve bunun sebebini söylemelisin.Bir insanı en çok kafasındaki soru işaretleri üzer.

Ayrıca üzmeden yapılamaz bu davranış.Evet bana yapılırsa üzülürüm ama demekki yapılması gerekiyordu ve yapıldı... :roll:

Yorum

Soguk durmak ters davranmak cozum degil. Adam gibi karsina al, gozlerinin icine baka baka neden olmayacagini soyle. Kesinlikle seninle ilgili degil ama su an olmaz de.

Yoksa dedigin gibi kendine guveni azalir, nedenlere saplanir.

Yorum

Cevabın önünde aslında. Gerçek sebebini söylemek ve geç kalmamak. Bahanesiz ve erken!

Yorum

.. Onunla özel olarak konuşmazdım, sırf kendini kötü hissetmemesi adına..

Ortam içerisinde konuyu genele açar ve bir ilişki istemediğimi , bir süre kafamı dinlemek istediğimi söylerdim.. alınacak olan zaten üzerine alınır..

8O MAN.. ister misin birde ortamda ki birden fazla kız alınmış :twisted:

Yorum

bence kartanesi doğru demiş eğer ilksen gibi ortalığa konuşursan kişi kendi üzerine alınmaz içinde umutlar yeşermeye devam eder hala.Dürüstçe açık açık anlatmak lazım tabiki kimse reddedilmek istemez ama yeterki dürüstçe olsun üzülsede zamanla atlatır heralde

Yorum

Birde şunu eklemek istedim..

Sadece kendime olan güvenim kaybolur demişsin ya seçeneklerde.. orda ki sadece kelimesi uymamış..

İnsan kendine güvenini kaybetti mi gerisi boş...kaybolan sadece güven değil..güven giderse ortada birşey kalmaz ki :roll: doğru muyum?

Yorum

Bu cevabı vermen gerekiyorsa vereceksin. Karşındakininde üzülmesi gerekiyorsa üzülecek. Bu kadar basit mi diyeceksin evet bukadar basit. Çevremizdeki insanları üzmemek için çaba gösterdikçe daha çok hata yapıyoruz ve bu hatalar sonucunda karşımızdakinden daha fazla üzülüyoruz. Sen üzülünce bu çevrendekileride etkisi altına alıyor. Ve herkes mutsuz oluyor bu sefer. O yüzden daha çok kırmamak ve mutsuz etmemek için hayır diyebilmesin.
                        Özlemeye yeni anlamlar kazandırdım yokluğunda...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hiçkimse
                          Bu cevabı vermen gerekiyorsa vereceksin. Karşındakininde üzülmesi gerekiyorsa üzülecek. Bu kadar basit mi diyeceksin evet bukadar basit. Çevremizdeki insanları üzmemek için çaba gösterdikçe daha çok hata yapıyoruz ve bu hatalar sonucunda karşımızdakinden daha fazla üzülüyoruz. Sen üzülünce bu çevrendekileride etkisi altına alıyor. Ve herkes mutsuz oluyor bu sefer. O yüzden daha çok kırmamak ve mutsuz etmemek için hayır diyebilmesin.
                          Bir yandan bu da çok doğru .. haklısın..

Yorum

Açıkcası ben hayır cevabı alsam üzülmezdim!!!

Neden üzüleyim ki illa olucak diye bir şey yok!!!
                            Hem de aramızda hiç bi yakınlık yokken!!!

Daha hiç bi şey başlamadan böyle bir davranış beni üzmezdi!!!

Herşeyde bir hayır vardır diye düşünürüm. :idea:
                            Demekki böyle olduysa bu benim için en güzelidir!!!

Yorum

O kişi gün içinde yüz göz olduğum, yeni yeni bakışlarını gördüğüm güzel yüzlü, içten gülüşlü...

O duygularını dışarı çok yansıtsa da arkadaşları da farklı bakışlarda, hani normal olmayanından...

Onlar okulda kantinde birşey alırken laf atıp güzel kalbinin sonucu olarak güzel ve de içten gülen, onlar gün içinde hep gördüğüm; yanıma geldiğinde bilinçli selam vermememe bilinçli selam veren aynı gülümsemeyle, onlar kaçamak bakışlarıyla yakalananlar, yakalandığında tedirgince bakışlarını kaçıranlar,... Onlar yaptıklarını umursamazken soğuk bakarken ben konuşmalarını sıcakca açanlar... Soğuk cevaplarıma sıcak cevaplar verenler...

Ama bir tanesi beni düşündüren ısrarcı yapısıyla... Ben kimimki? Onun kendine olan değerli dünyasına değersiz biri...

Sanırım ortam içinde yalnızlık molasında olduğumu kapalı gerekçelerle söylemem uygun gibi şu durumda... Ama baktımki hala ısrar ediyorsa olayın ismi konulmaya çalışıyorsa o zaman gözlerinin içine bakar ve yine soğuk bakışlarımla söylerim beni soğutmuş nedenlerimi kapalı bir şekilde...

Sağolun farklı bakış açılarınızla...

Sevgiler ve de Saygılarla...

Yorum

İşleniyor...
                              X