Duyuru

Collapse
No announcement yet.

SİZCE GEÇ Mİ????

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• SİZCE GEÇ Mİ????

Arkadaşlar benim bu günlerde aklımı karıştıran bir durum var.

Ben üniversiteye geç başlamak durumunda kaldım.
    Şu an 22 yaşındayım ve inşallah nasip olursa 4-5 yıl sonunda üniversiteyi bitirme hayallerindeyim...Yani 26-27 yaşları... :roll: :roll: :roll:

Veee daha bi çok hedeflerim hayallerim var!

Ama benim iyiliğimi düşünen yakınlarıma hayallerimi ve hedeflerimi anlattığımda bana söyledikleri sözler aklımın karışmasına sebep oldu.

Söylediği sözler şunlar:26 yaşın evlilik için çok geç olduğunu,evlenip bi yuvaya kavuşmamı,tek çocuk olmam dolayısıyla aileminde benim mutluluğumu görmesi gibi ...vs :roll: :roll: :roll:

Oysa evlenip yuva kurunca bunların hızı daha da yavaşlıycak biliyorum.

Ve ben bu zamana kadar istediğim hayallerimi evlenince yavaşlıyacağını hissediyorum.Ayrıca o yaşta evlenmeye kalktığım kişinin bana incitici sözlerle geç kaldığımı belirtmesi veya hissettirmeside beni çok üzer bunu da istemiyorum! :cry: :cry:
    Biliyorsunuz biz bayanlar için yaş ne kadar önemli bi mevzudur!!! :idea: :idea:

Yani hayallerime kavuşmakla kavuşmamak arasında kaldım. :roll: :roll:

Sizce evlilikte gecikmemeli mi yoksa hayalleri uğruna beklenilmeye değer mi?26 yaş civarındaki biri için evlilik geç olabilir mi?

Sizin söylediğiniz her fikir,her söz benim hayatım için çok önemli. :!:

Bay/Bayan bütün arkadaşlarımın yorumunu bekliyorum bu konuda. :!: :!:
    0
    a:2:{i:489;a:5:{s:12:"polloptionid";i:489;s:6:"nodeid";s:6:"522076";s:5:"title";s:13:"a)Evet,geç!!!";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:490;a:5:{s:12:"polloptionid";i:490;s:6:"nodeid";s:6:"522076";s:5:"title";s:47:"b)Hayır,geç değil!!!Hayallerimiz uğruna değer!!";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

:?: ilahi bahar.sen evlilige nasıl bakıyosun?yaşla degil bu dogru insanı bulmanla alakalı birşey.yani dogru insanı bulamazsan 30 yaşında da bekar olabilirsin.bu geç kalma durumu neye göreki?ben evlendigimde 27 yaşındaydım.dogru oldugunu düşünmeseydimde hala bekardım.üstelik üniversite mezunları zaten önceligi egitime verdikleri için ancak ileri yaşlarda evlilige yüzünü dönebiliyorlar.

Yorum

Evliliğe nasıl mı bakıyorum?.. :roll:

Neden öyle dedin ki sevgili badem ceviz.Sözüne içerledim doğrusu!

Çevremde o kadar çok söz söylenince kafam karışmıştı.
      Doğru kişiyi bulmak en doğrusu tabi ki biliyorum!

Sonuçta hepimiz sırlarımızı,sorunlarımızı paylaşıyoruz değil mi?. :roll:

Aklımın karışması herkes gibi çok doğal bi şey bence. :!:

Yorum

bahar evlilikte yas önemli degildir yeterki evlilik yasi olarak 10-17 yas arasi olmada nasil olsa zamani gelince evlenirsin en güzeli kadinda evlenme yasi 35 :lol:
        Guzellik dogruluk,dogruluk guzelliktir

Yorum

başkalarının beklentilerini değil önce kendi beklentilerini yaşa evlilik her yaşta oluyo çocukta ama kariyer???
          UNUTABİLMEKMİ SENİ ASLAAAAAAAA!!!!!!

Yorum

şu anda geleceğini şekillendirecek bir zaman dilimindesin.. Bundan sonra yaşayacaklarını etkileyecek, hayatını yol ayrımındayken sen seçiminle bir yöne çevirecek bir zamandasın...

1. evlenirsin hemen...

1.1. karşına işte "O" dediğin insan çıkar.
            1.1.1. sana bakar, seni sever, senin gelişmeni ister, sana destek olur...
            1.1.2. seni yine sever ama destek olmaz ona bağlı kalmanı ister bilinçli veya bilinçsizce...

1.2. karşına "O" diyebileceğin bir insan çıkmaz... İstemeden ona bağlısındır. Sana istediği tarz bir hayat sunar... Dönemezsin, belki döver, belki ilgisiz bir hayat yaşarsın, ya dert söyleyen bir insan olursun ya da içine atıp da hayattan erken yaşta bıkmış biri... Çocuğun olur, çocuğun için yaşarsın, çekersin..............

2. Mantıklı düşünür: akıllıca davranır, geleceğini şekillendirirsin, seni düze çıkaracak hayallerin için çırpınırsın...

2.1 Kendini bilirsin, neyi nasıl bulman gerektiğini anlarsın
            2.2. Karşındakini tanımayı bilirsin
            2.3. Her ihtimale karşı güçlü olmayı da bilirsin, olmuyor bitti deme imkanın da vardır (tabi çok güçlenip de en ufak şeyde kaçıp gitmezsin )
            2.4. Çocukları anne büyütür, karakterlerini anneleri verir:

2.4.1. güzel çocuklarının annesi hayallerine ulaşmayı bilen biridir. Çocuklarına bunu da aşılar, çocukları zorlukları yenmeyi öprenir annelerinden
            2.4.2. Annesi hayatı daha farklı görebiliyordur, çocuklarını nasıl yetiştirmesi gerektiğini biliyordur.

Hayat senin hayatın, seçimlerin senin seçimin, gelecek senin geleceğin... Görebildiğim gelecek bu aciz gözlerimle...

Ama ben şahsen Türk kızının 2. seçeneği seçmesini isterim. Hem kendisi mutlu olur hem de ailesi...

Sevgiler ve de Saygılarla...

Yorum

Yakınların senin iyiliğini düşünüyorsa evlenmeni değil okumanı istesinler. Onlara bir meslek edinmenin ve hayatta herşeyle karşılaşma ihtimalini düşünerek tek başına ayaklarının üzerinde durmanın ne kadar önemli olduğunu anlat. Evlenip güzel bir yuva kurmanı isterler elbet ama tahsilin bittikten sonra olmalı bu.

Yorum

bana kalırsa uygum bir yaş derim zaten insanın kişiliği tamamiyle oturuyor ve şu zamanda o yaşa kadar hayatını sürdüreceğin bir insanı ancak o yaşlarda bulabileceğine inanıyorum

Yorum

Arkadaşlar bu konuda başka fikri olan yokmu???!!!! :!: :!:

:roll: :roll: :roll:

Yorum

Arkadaşım emin ol evlenmek sadece gönül işidir. Karşına "O" kişinin ne zaman çıkacağını asla bilemezsin. Sonuçta evlenmek neden değil, sonuçtur. Evlenmek için evlenirsen, ister üniversiteyi bitir ister şimdi evlen farketmez. Her türlü sonuca hazırlıklı olmalısın. Sevdiğinle ama gerçekten çok sevdiğinle evlenirsen, emin ol evliliğin çok sağlam bi temele dayanır. Evlilikte esas olan anlayış, saygı hoşgörü değil sevgidir. Sevgi bittiğinde veya yoksa öbürleri devam etse nolur; olmasa nolur?
                    Ne yaş, ne tahil, ne kariyer? Evlenmek sadece senin hislerinle ilgilidir.

Yorum

Bence 26 yaş hiçte geç değil.Erken bile... :lol: Bu konuyu konuştuğum bütün insanlar bana, evliliğin her zaman olabileceğini,evlilik için asla acele etmememi söylediler.İnan bana bunlar tecrübeli kişilerdi.Hayatımızın her döneminde evlilik yapabiliriz ama her zaman hayallerimiz için savaşacak enerjiyi kendimizde bulamayız.Elinde okumak için imkanlar varken hiç durma koş..bende arkandan geliyorum.Yaşım 21.Tekrar sınava giricem.Kazanırsam 5 senede olsa okurum.Kısmetimiz biz nereye gitsek bizi bulur.Sen hiç merak etme,için rahat olsun baharcım... :lol:

Yorum

Ah bahar nerden açtın bu konuyu

Günlerdir bu evlilik mevzusu yüzünden neler çektiğimi bir bilsen. Resmen tek başıma savaş veriyorum. Arkadaşlar bu uğurda şehit olursam bana hakkınızı helal edin Annem, Annanem, Teyzem ve Erkek Kardeşimden oluşan bir kaynana heyeti tüm gücüyle evlende evlen diye saldırıya geçtiler. Nasıl başa çıkacam bunlarla bilmiyorum. Henüz evlenmeyi düşünmüyorum çünkü yapmak istediğim çok şey var. Bazi insanlar ikisini aynı anda yürütebiliyor ama bu çok zor olmalı. Hem zaten öyle istediğim biride yok. Bazı hedeflerim var gerçekleştirmek istediğim annem bu yüzden hayalcisin sen hayal kuruyorsun eninde sonunda evleneceksin diyor. Ya tamam bende evlenmeyeceğim demiyorum ama neden sırf evlenmek için evleneyimki onu anlamıyorum. Evet bazen harikalar diyarında yaşadığım doğru ama hayallerim okadarda ulaşılmaz erişilmez şeyler değil ki.. Offf off neyse bahar sana cevap yazacaktım inciler saçıldı yine ortalığa

Baharcım herkes herşeyi konuşuyor. Ailelerimiz tabiki bizim kötü olmamızı istemezler ama bazen çok fazla abarttıklarını düşünüyorum. Evliliğin yaşı yok bence yaşı yok derken 18 yaş üstü tabiki
                        Hayat senin hayatın dilediğince yaşa...!
                        Özlemeye yeni anlamlar kazandırdım yokluğunda...

Yorum

baharcım,kırdıgım için özür.niyetim bu degildi.sadece bu yolu çoktan geçmiş biri olarak endişelerinin yersiz oldugfunu anlatmak istemiştim.26 yaş ve hatta sonrası evlilik için çok uygun bence.ayrıca kendi ekonomik özgürlügünü ve sosyal statünüde edinmelisin.dünyanın bin türlü hali var.bigün tek başına kalabilirsin ve belki bakman gereken çocukların olabilir.o zaman hazır olman daha iyi olmazmı sence?tabiiki okumayıp kendini çok güzel yetiştiren insanlarda var,halk bilgeleri de var...ama inan bana bi diploma da bi sürü kapıyı daha kolay açar.evlilige nasıl bakıyosun derken kastım şu yaşta evlenilir,çocuk için bu yaş diye bi genelleme bence yalnış.

Yorum

Bahar bu konuda sadece bir şey söylemek istiyorum.. Gerrçekten aklı başında bir insansan ..ki yazılarında öyle anlaşılıyor..Öncelikle tahsilini yaparsın.. bu o kadar önemli ki.. Bunu senin adın altında diğer üyelerimizede söylemek istiyorum.. önce tahsil

Eğitim şart

Yorum

evlenmek için evlenmeyin...çok saçma 26 yaşında evlilik geçmi....35 yaşındada evlenirsin 45 yaşındada...yaşın çok normal ...okulunu oku..geri kafalı ve seni çekemeyenlerin söylediği şeyler bunlar.dış seslere kulakları kapa ..hayat senin hayatın..insan 40 yaşındada girebilir ünivresiteye..
                              Belki de bu dünya başka bir gezegenin cehennemidir

Yorum

İşleniyor...
                              X