Duyuru

Collapse
No announcement yet.

EĞİTİM ...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• EĞİTİM ...

italya,almanya,amerika,holanda,fransa veee eğitimde dünyanın en iyi yöntemlerini uygulayan finlandiya da ki eğitim sistemlerini görüyoruz ve biizm ülkemizde de olmasını istiyoruz

şimdi size şunu sormak istiyorum. elinizde olsaydı türkiyedeki eğitimde ne değişklikler yapardınız ???

:?:

ben yazayım ilk olarak.

bence ingilizce 1.sınıftan itibaren olmalı
    almanca 4.sınıftan itibaren başlamalı
    müzik eğitimine ağırlık verilerek çocuk geliştirilmeli
    her okulda matematik laboratuvarı olmalı (çok gerekli)
    öss yerine yazılıl ortalamaları ve yönlerdirme sonucu belirlenen yetenekler dikkate alınmalı
    0
    a:5:{i:525;a:5:{s:12:"polloptionid";i:525;s:6:"nodeid";s:6:"522086";s:5:"title";s:9:"Danimarka";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:526;a:5:{s:12:"polloptionid";i:526;s:6:"nodeid";s:6:"522086";s:5:"title";s:10:"Finlandiya";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:527;a:5:{s:12:"polloptionid";i:527;s:6:"nodeid";s:6:"522086";s:5:"title";s:7:"Almanya";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:528;a:5:{s:12:"polloptionid";i:528;s:6:"nodeid";s:6:"522086";s:5:"title";s:7:"Amerika";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:529;a:5:{s:12:"polloptionid";i:529;s:6:"nodeid";s:6:"522086";s:5:"title";s:7:"İrlanda";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

İnsanlık sevgisi üzerine konferanslar verilmeli.
    Cevizin kabuğunu kırıp ozune inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazali)

Yorum

ayrıca dil eğitimi,yetenek yönlendirmesi

Yorum

Değerler üzerine konuşulmalı. Ders olarak değil karşılıklı konuşma şeklinde. Sevgi, saygı özveri... bakalım kim neler biliyor bu konuda.

Yorum

anlaşılan eğitime kimse önem vermiyor baksanıza :evil: :roll:

Yorum

iyi tama öyle olsun :? :? :?

Yorum

Eğitime önem vermemek, ağacın dalsız, yapraksız büyümesine benzer bence. Belki de yazacak birşey bulamıyor arkadaşlar veya sen hepsini yazdın..?
              Cevizin kabuğunu kırıp ozune inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazali)

Yorum

böyle düşünmemiştim hiç

Yorum

ben derslerde değiştirme yapmaktan çok eğitim seviyesini düzeltirdim şimdi bizim ülkemizde ister almanca ver ister ingilizce hiç bir faydası olmqaz kimi öğrenci ana dilinden zayıf alıyo bunu sebebide kalitesiz eğitim verildiğinden dolayı çocuklar sokakta sorun çıkarmasın diye okula toplanmış resmen sonra okulların hali ne almayın kardeşim o zaman on bir zayıfvla bi öğrenci sınıfını geçiyosa o ülkede ne ders verirsen ver hiç bi yararını göremezsin
                  UNUTABİLMEKMİ SENİ ASLAAAAAAAA!!!!!!

Yorum

[quote="omen"]1- Öncelikle sadece bir iş bulabilmek öğretmenlik yapanları eleyip gerçek eğitmenleri bulmalı.
                    quote]
                    bence bu nokta onemli. egitim fakültelerinde gelecekte egitim verecek ogretmen arkadasların gercekten bu isi severek ve gönülden yapabilecek bir noktada mezun olmaları yada bu noktada göreve baslamaları
                    ve egitimde en büyük eksiklil olarak gördügüm yeteneklerin gelistirilmesi ve pratik uygulamanın egitim hayatına gecirilememesi
                    ezberci bir zihniyetle nekadar basarılı olunabilir ki
                    sürekli degisen ve hicbir gelisme görülmeyen bu egitim sistemiyle basarıyı beklemek zor görünüyor.ögrenci de ögretmende hangi sisteme uyacagını ve gelecege yönelik beklentilerini karsılyamadıktan sonra herseyi degistirsenizde sonuca ulasamazsınız.
                    insanların isteklerine cevap verilebilmeli en makul noktada. isteksiz yapılan egitim sevgisiz cocuk gibi bir tarafları eksik kalmıs ve hep oyle kalmaya mahkum olacaktır.
                    yazacak cok sey var da acaba neler degisecek
                    ya yuregindeki fırtınaları cıkar...

Yorum

bence JAPONYA.
                      zaten her şeyiyle belli değilmi . japonya eşittir teknoloji

Yorum

bence hangi ülkenin eğitim sisteminin iyi olduğu önemli değil;bizim sistemimizin iyi olması için neler yapılmasını tartışmamız bence yök tamamen kaldırılsın.
                        du hast mich

Yorum

ben de bir arkadaşımzıın dediğine en çok katıldım dedi ki "eğitim fakültelerinde öğretmen adaylarına öğrenci sevdisi aşılansın,öğretmenlik isteği bulunsun" bence de aslında asıl sorun bu gibi geliyor çünkü şimdi düşündüm zaten dersin en iyi olması demek öğrencilerini seven öğretmen ve çoklu zeka kuramına uyan öğretmenledir ...

Yorum

..

Omen sana tamamen katılıyorum. Öğrencilere dersleden önce davranış eğitimi varilmeli. Sırf bu yoğun ders trafiği yüzünden çocuklar çocuk olduklarını unuttular. Bir kısmı aşırı saygısız ve güvensiz. Diğer kısmıda kendilerini küçük Einstein'ler olarak görüyorlar ve ders dışındaki şeyleri gereksiz olarak algılıyorlar. Sonrada gerçeklerin yükü ağır eliyor omuzlarına.
                            Bu konuda ne yapılabilir tam olarak bilmiyorum ama ne yapılmaması gerektiğini biliyorum. Eğitim sisteminde kısa vedeli çözümler yerine uzun dönemde uygulanabilecek kalıcı çözümler bulunmalı.
                            Yıllardır Başka ülkelerin sistemleri incelenip beğenilen tamamen alınıp ülkemizde uygulanıyor.Daha doğrusu uygulanmaya çalışılıyor. Olmuyor tabi yapıştırma duruyor ve bu kısır döngü şeklinde kocaman bir kabus. Çocuklarımıza yazık. Geleceğimize yazık.
                            Sadece bol miktarda bilgi yükleniyor küçük yaşlarda kafalarına.Oysabilgi değil bilgiye ulaşma yolalrı öğretilse ne iyi olur. Elinde var bir şeyler ama çocuk onu ne yapacağını bilmiyor genelde.

Benden bu kadar çok yazdım sanırım. sevgiler.

Yorum

ayrıca ben kendimden biliyorum sınav stresi insanı deli ediyor insanı sadece sınavla değerlendişriyorlar

Yorum

İşleniyor...
                              X