Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bir çift Güzel Göz...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: maviyesil
    Gözler kalbin aynasıdır
    bencede

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hale46
      hayatımda hiç bilerek biriyle gözgöze gelip etkilenmedim..yani ben gözgöze gelmiyorum hiç..birinden hoşlanmışımdır ama onu ortak bir yerlerden tanıyorumdur mutlaka..ona bakarım ama o baktığımı asla görmez..çok tesadüfi bir şekilde gözgöze geliriz o kadar..yürürken bir ortamdayken beğendiğim ya da ilgilenmediğim farketmiyor kimseye bakmam ben..hiç öyle etkileyici bakış muhabbeti yaşamadım..ama durun bugün çok komik birşey oldu..mekanda oturuyorum önünden 2 3 çocuk geçiyor..dışarı bakıyorum ben içlerinden biri birden bana baktı.geçti geri döndü sanırım yine geçti bu kez bön bön bakarak..o kadar güldüm ki..sözüm ona etkileyici bakıyor iğrençti yhaa..görünüş fizik falan tamamdı da o itici bakış neydi öyle içime düşecek gibi..çok basit çok sıradan çok acemice çok komikti..hayır etkileyici baktığını düşündüğünden o kadar emin ki bu kopardı beni :lol: :lol: bakışmayı sevmem kasti olması da bana çok itici gelir...öyle anlamlı bakmalar falan yaş ilerledi yha bana komik geliyor
      birinden hoşlandığınızda ona baktığımızı belli etmemenin sebebi anlık bir utangaçlık.aslında bu davranışın görsel bir hoşluğu var sanki.kaçamak bakışlar çekim oluşturuyor.beğeninin belirtisi.
      hiçbir insan beğenilmekten kaçmaz.kaşısındaki insanın beğenmesi o kişiyi fazlaca meşkul eder.yanındakinin sözlerini bile duymaz.
      değişik bir şey duymuştum,karşılıklı etkileşim anında ,bu kişilerde karşı konulmaz feromon denen koku salgılanırmış.gözlerden hariç bunun da etkili olduğunu sanıyorum.
      Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: forte-donna
        gözlerini kaçıran insanlar bana hep itici gelmiştir :roll:
        beden diline göre genelde yalan söyleyen insanlar gözlerini kaçırırlarmış ondan olsa gerek

Yorum

BEDEN DİLİNDE GÖZLERİN DİLİ YERİ VE ÖNEMİ:

Göz hareketlerinin dili Gözler… Gözler yalan söylemez… Gözler yalan söyleyemez!… Vücudun odak noktası olduklarından ve gözbebekleri de bağımsız hareket ettiğinden gözlerin tüm insan iletişim işaretleri arasında en açıklayıcı ve doğru bilgileri verir. Tarih boyunca göz ve insan davranışı üzerindeki etkileriyle uğraştık durduk. Hepimiz ´gözleriyle onu parçaladı´, ´kocaman bebek gözleri var´, ´gözlerini kaçırıp duruyor´,´gözleri var´, ´gözünde öyle bir pırıltı vardı´ ya da ´bana en kötü bakışıyla baktı´ gibi ifadeler kullanmışızdır. Bu gibi ifadeleri kullandığımızda farkında olmadan kişinin gözbebeklerinin büyüklüğünden ve bakışla ilgili davranışlarından bahsederiz.

Sizden bir şey mi gizleniyor ?: Birisi dürüst değilse veya bir şeyler gizliyorsa bakışları bizimkilerle toplam zamanın üçte birinden daha az oranda karşılaşacaktır.

Hayran mı saldırgan mı ?:Bakışlarınız, karşınızdakinin bakışlarıyla toplam zamanın üçte ikisinden daha uzun süreyle karşılayıyorsa, bunun anlamı şunlardan biridir; birincisi sizi çok ilginç veya çekici buluyordur; ikincisi de size karşı saldırgan bir tavrı vardır.

Sessizce Meydan Okuyanlar: Buna ek olarak gözbebekleri de büzüşüyorsa sözel olmayan bir meydan okumada bulunuyor olabilir.

Bakışlarla iyi ilişki kurmak için:Başka birisiyle iyi bir ilişki kurmak için toplam zamanın yüzde 60-70´inde onunla göz göze gelmeniz gerekir.

Gözbebekleri:Belli ışık durumları, kişinin ruh hali ve tavrı olumludan olumsuza veya olumsuzdan olumluya geçerken gözbebekleri küçülür veya büyür. Heyecanlanan birisinin gözbebekleri dört katına çıkabilir.Tam tersine kızgın, olumsuz bir ruh hali gözbebeklerinin ´minik boncuk gözler´ ya da ´yılan gözler´ olarak bilinen şeklinde küçülmesine yol açar.

Flört ve Gözbebekleri:Flört sırasında gözler oldukça fazla kullanılır. Kadınlar gözlerini vurgulamak için göz makyajı yaparlar. Bir kadın bir erkeği severse ona bakarken gözbebeklerini büyütecek ve erkek da farkında olmadan bu bilgiyi doğru yorumlayacaktır. Bu nedenle romantik buluşmalar gözbebeklerinin büyümesine neden olan loş yerlerde gerçekleşir.Birbirlerinin gözlerine bakan genç aşıklar farkında olmadan gözbebeklerinin büyüyüp büyümediğine bakmaktadırlar. Her biri diğerinin gözbebeklerinin büyümesinden heyecanlanır.

Çocuklar ve Gözbebekleri:Bebekler ve çocukların gözbebekleri yetişkinlelerinkindin daha büyüktür ve yetişkinlerin yanındayken onlara olabildiğince çekici görünerek sürekli olarak dikkatlerini çekme çabasıyla gözbebekleri sürekli olarak büyür.

Kumarbazlar ve Gözbebekleri:Uzman kağıt oyuncularıyla yapılan deneylerde rakipleri koyu renk gözlük taktığında oyuncuların daha az el kazandıkları görülmüştür. Örneğin, bir poker oyununda rakibine dört as gelmesi durumunda, uzman onun gözbebeklerindeki hızlı büyümeyi bilinçli olmadan fark edecek ve bu elde oyunu yükseltmemesi gerektiğini hissedecektir. Rakiplerin koyu gözlük takması gözbebeği işaretlerini ortadan kaldırarak uzmanların daha az el kazanmalarına neden oldu.

Ticaret ve Gözbebekleri:Gözbebeği takibi fiyat pazarlığı sırasında alıcıların gözbebeği büyümesini izleyen eski Çinli mücevher tacirleri tarafından kullanılırdır.Eski bir söz ´biriyle konuşurken gözlerinin içine bak, pazarlık yaparken gözbebeklerine bakma´ der. ´Gözbebeklerine bakma egzersizi´ yaparak karşınızdakinin gerçek duygularını gözbebeklerinden anlamaya çalışın. (*Kaynak: BEDENİN DİLİ, Allan Pease)

Yorum

[b]ilginç bilgiler ,paylaştığın için teşekkür ederim Elfin.göz bebekleri meselsini kafaya takmamak lazım yoksa her seferinde çuvallatır gibime geliyor.
            Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

yok gözdü kulaktı fazla düşünmemek gerek

Yorum

Orjinal yazı sahibi: eflin
                Orjinal yazı sahibi: forte-donna
                gözlerini kaçıran insanlar bana hep itici gelmiştir :roll:
                beden diline göre genelde yalan söyleyen insanlar gözlerini kaçırırlarmış ondan olsa gerek
                Beden Dili üzerine iki kitap okumuştum. Beden dili üzerine yazılanların çoğu veya hepsi istatistikler sonucunda elde ediliyor ve neredeyse hepsi de düşünüldüğünde çok mantıklı geliyor. Fakat hiçbir zaman bunların kesin olduğunu söyleyemeyiz çünkü dediğim gibi, istatistikler sonucu elde edilen bilgiler ve dolayısıyla azınlıkta olanlar göz önünde bulundurulmuyor.

Mesela ben yalnızca "gözler kalbin aynasıdır" sözüne değil, "gözler düşüncelerin aynasıdır" sözü olsa da katılmam. Çünkü yakınlarım dahi gözlerimden ne düşündüğümü, ne hissettiğimi yanlış tahmin ediyor. Bu da en azından bende bu tür tezleri çürütüyor.

Bazı yazarlar da bu bilgilerin kesin doğru olmadığını vurgulayarak yazılarına başlarlar.
                Cevizin kabuğunu kırıp ozune inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazali)

Yorum

karşımızdaki insanı tanımıyorsak yapısal hareketlerini yanlış değerlendirmemiz muhtemel.
                  olumlu yada olumsuz karar vermeden önce daha çok vakit geçirdikten sora karar verebiliriz.

Yorum

İşleniyor...
                  X