Duyuru

Collapse
No announcement yet.

erkekler neden ilişkilerde hep sahiplenici

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• erkekler neden ilişkilerde hep sahiplenici

Günlük hayatımda biriyle tanısıp arkadaşlık yapmaya baslayınca nedense hemen beni baskı altına almaya sahiplenmeye çalışıyorlar. Sevgili olmadan daha böyle davranıslar görünce kaçıyorum. Zaten ilişki olayını yapamamın en büyük nedenide karşıdakine uymamam, kendi düşüncelerime göre yaşamam ve aşırı özgürlüğüme düşkün olmamdan kaynaklanıyor . Karşıdakine o davranısı yaptıracak birşeyde gösterdiğimi sanmıyorum ama hep böyle oluyor nedense.
    Neden erkekler bayanları sürekli kontrol altına almaya çalışır. Böyle bir sorumluluk olmadan ilşiki yaşayamazmıyız ?

Iliskilerde "erkekler" degil, "insanlar" sahiplenici. Hatta butun iliskilerde, ureme temelli, butun canlilar sahiplenici. Biyolojik devamliligi saglayabilmek icin karsisindakini "garantilemesi/baglamasi" demek bu. Insanlar ile daraltarak bakacak olursak, kadinlar da erkekler kadar sahiplenici. Ancak bunun disa vurumu farkli; kulturden kulture farkli, insandan insana farkli. Kadin daha "gizli" yapiyor bunu, erkek daha agresif olarak. Bu da evrimlesmenin bir urunu; erkegin agresif olani secilmis sonucta. Kisilige/cevresel faktorlere bagli olarak bunu bastiranlar var, bastirmayanlar, bastiramayanlar var...... Secin begenin size uyani. Ama bu herkeste var, bunu da bilin.

Yorum

Vallahi bende de tam tersi olmuştur.Aslında sahiplenirim ama neredeyse hiçbir şeyine karışmam.Bundan ötürü şikayet aldığımda çok olmuştur.Saçının rengine vs lerine, ilişkilerine karışmadığım için.İnsanın içinden gelmeli, ne yapayım yahu!

Yorum

Özgürlüğüne düşkün olman gayet doğal

Günlük hayatta senin gibi düşünen ve özgürlüğüne düşkün birisiyle tanıştığında,

Bu Nasıl arkadaşlık diyebileceğin günlerde olabilir.

Saygılar.

Yorum

Sahiplenmek,Sahiplenilmek duygusu güzeldir...hemde çok.

Bunu hissetmelisin önce.

Allah yolunu açık etsin.

Yorum

Karşı tarafa sessiz davranıp, çok fazla alttan aldığın için olabilir mi?
            Her şey güzel olacak...

Yorum

sahiplenme dürtüm partnerime karşı beklentime-durumuma göre değişir...en önemlisi ruh halime göre değişkenlik gösterir..bazen gözümden sakınırım bazen ne biliyosa onu yapsın derim...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tankard
                sahiplenme dürtüm partnerime karşı beklentime-durumuma göre değişir...en önemlisi ruh halime göre değişkenlik gösterir..bazen gözümden sakınırım bazen ne biliyosa onu yapsın derim...
                tankard dun icin kusura bakma bilader, kafam guzel kufrettim sana galiba msn de
                Innocence proves nothing.

Yorum

kadınım benimdir ve sahiplenirim hormonlarmızdan kaynaklanıyor.
                  yanımdaki kişi sevgilim olmasa bile benim yanımdaysa sahiplenirim
                  bide sevgilim olsan düşünün işte gerisini :x :x

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bonnie
                    ben de tam tersine sahiplensin isterim. bence kültürler alakalı bir durum. sahiplenmeyen bir erkek arıyorsanız, kuzey avrupa çok uygun. ama akdeniz ülkelerinde yaşayan erkekler çoğunlukla sahiplenicidir. aileden gelen birşey bence bu, çocuklukta öğreniliyor, aynı zamanda genetik geliyor. çünkü her erkeğin de sahiplenme düzeyi aynı değil, abartanlar da oluyor, bence ailede babalarını örnek alıyorlar. babaları nasıl davranışlar sergiliyorsa, onu doğru diye benimsiyorlar.
                    evet kuzey avrupa daha dogrusu kuzey ülkeleri öyle sanırım zaten ilerde imkanım olursa oralara yerleşmeyi düşünüyorum özellikle kadının daha egemen oldugu norveç sıcak insanlarla anlaşamıyorum

Yorum

bende danimarkaya yerleşicem :P :P hayalimin ülkesi

Yorum

nedemek sahiplenmemek ya :evil: :evil: :?: :?:

Yorum

kontrol altına alınmaya değer bir sorunun var sahiplenmek erkeklerin içgüdüsel özelliği sen istediğin kadar çırpın seni birimiz elde edecek

Yorum

ı am sorry

Yorum

Re: erkekler neden ilişkilerde hep sahiplenici

Orjinal yazı sahibi: kapalikutu
                              Günlük hayatımda biriyle tanısıp arkadaşlık yapmaya baslayınca nedense hemen beni baskı altına almaya sahiplenmeye çalışıyorlar. Sevgili olmadan daha böyle davranıslar görünce kaçıyorum. Zaten ilişki olayını yapamamın en büyük nedenide karşıdakine uymamam, kendi düşüncelerime göre yaşamam ve aşırı özgürlüğüme düşkün olmamdan kaynaklanıyor . Karşıdakine o davranısı yaptıracak birşeyde gösterdiğimi sanmıyorum ama hep böyle oluyor nedense.
                              Neden erkekler bayanları sürekli kontrol altına almaya çalışır. Böyle bir sorumluluk olmadan ilşiki yaşayamazmıyız ?
                              Bu sorunun tek cevabı var...
                              İnsanların doğasında bu olduğu için

Yorum

İşleniyor...
                              X