Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bugün çok güzel!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Orjinal yazı sahibi: exodus
    Yaz geldi hoşgeldi demeli miyim naturel

Bu başlığı bir alıntıyla güncelleyim dedim Evet bugün çok güzel olabilirdi ama kaç gündür dışarı çıkamıyorum hava çooook sıcakk ..Bir de Türkiye'nin en sıcak şehirlerinden birinde olunca siz düşünün artık :? Sıcaktan marketler bile saat 13:00-17:00 arası kapalı oluyor artık..Denize bile akşam gidiyorum o kadar yani Bu sıcak nedir arkadaşlar böyle, hiç böyle bir sıcak görmemiştim ben..
    demelisin exodus... :lol:

yaz gelsin gelsin dedim geldii..... :roll: (ağlamak istiyorum ağlayamıyorum)

Çok sıcak evet... temmuzu ve ağustosu hayal edemiyorum, haziran böyleyse..... :roll:

bugün biraz daha serin gibiydi sankii...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: naturel
      Orjinal yazı sahibi: exodus
      Yaz geldi hoşgeldi demeli miyim naturel

Bu başlığı bir alıntıyla güncelleyim dedim Evet bugün çok güzel olabilirdi ama kaç gündür dışarı çıkamıyorum hava çooook sıcakk ..Bir de Türkiye'nin en sıcak şehirlerinden birinde olunca siz düşünün artık :? Sıcaktan marketler bile saat 13:00-17:00 arası kapalı oluyor artık..Denize bile akşam gidiyorum o kadar yani Bu sıcak nedir arkadaşlar böyle, hiç böyle bir sıcak görmemiştim ben..
      demelisin exodus... :lol:

yaz gelsin gelsin dedim geldii..... :roll: (ağlamak istiyorum ağlayamıyorum)

Çok sıcak evet... temmuzu ve ağustosu hayal edemiyorum, haziran böyleyse..... :roll:

bugün biraz daha serin gibiydi sankii...
      Sıcaklar bir yana Susuzluk kapıda . Allah'ın emaniyetine sığınmaktan başka çaremiz kalmadı artık.

Yorum

hmm bugün güne kahkahalarla başladım ablam sağolsun :lol:
        şu an biraz canım sıkkın..çok işim var ama yapmak için kolumu bile kımıldatmak istemiyorum :roll: :?

yarın tam günü kendime ayırdım.onu düşünerek motive olabilirim 8)
        Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
        Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
        Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

Bugün iş yok ve ben çamaşırları asmak yerine tembel tembel oturmuş, yazı yazıyorum. Ama bugün iş yook! Ve hava çok güzel. Ve akşam yeğenimin sünneti için kına gecesi var. Bugün güzel olacak inşallah!

Yorum

Bu eski başlığı yenilemekle birlikte "Bugün Çok Güzel!" demek istiyorum

Sabah 6:00'da uyandım. Hava yağmurluydu ve annem gece, yağmurluğumu çamaşır ipliğine astığı için minik el fenerim cebimden aşağıya düşmüştü ama sabah dışarı çıkınca fenerin düştüğü yerlere baktım ve onu buldum! Buna sevinmekle beraber o kadar yağmurdan sonra çalışıyor olmasına da çok sevindim. Sonra 6:30'da arkadaşımın sınava gireceği okula doğru minibüse binerek yol aldık. Sohbet ede ede gittik. Gittiğimiz yer, yeşillikler içinde olan bir okuldu. Önce bir kantinde poğaça yiyip çay içtik ve orada 2 kedi ile 1 yavru kedi gördüm. Onların fotoğrafını çektim birkaç tane. İçeride de sigara ile ilgili çok güzel bir yazı vardı. Onun da fotoğrafını çektim. Malesef o sırada arkadaşım sigara içiyordu ve ben de o fotoğrafı çekerken meğer biri bana baktığı için arkadaşım: "Boşver bu deli deli" diyerek takıldı Arkadaşım sınava girince, insanların farklı bakışlarına aldırmaksızın bahçedeki çiçeklerin, bir kelebeğin, bazı ağaçların ve bir köpeğin fotoğraflarını çektim. Bu arada güvenlikte duran kişi de beni görünce yanaştı ve "Çiçekleri çekiyorsun herhalde?" diyerek sohbete başladık. Aslında çoğumuzun bu küçük çiçeklerin ne kadar güzel olduğunu fark edemediği üzerine birkaç cümle söyledi. Tabiî onayladım. Konu konuyu açtı ve bayağı konuştuk. Sonra bana ileride birkaç tane daha çiçeği fotoğraflamam için öneride bulundu ve değerlendirdim

Arkadaşım sınavdan çıktı ve bir yere kahvaltı etmeye doğru gittik ama şans bu ya, o yer kapanmıştı. Sonra iki yanında çınarlar, tek şeritli yol ve boydan boya dükkanların olduğu güzel bir caddede yürümeye başladık. Birkaç arkadaşa rastlayarak onlarla biraz oturduk, fotoğraf çektik... Sonra biz ayrılıp dolaştık biraz. Hatta biraz değil, bir yakınıma hediye almak için 4,5 saat kadar dolaştık sonunda bir yerde beğendik ve birer Türk kahvesinden sonra ben, Afrika bilmemne otlarından yapılan bir çayı denedim. Aslında orman bitkilerinden yapılan çayı istemiştim ama şanslıyım ya, ondan kalmamıştı hatta dedim, şimdi en merak ettiğim çaydan kalmamıştır diye. Öyle de oldu. Orada aynı arkadaşları tekrar gördük. Sonra biraz benden, biraz arkadaşımdan konuştuk eksilerimizi ve artılarımızı. Konuştukça arkadaşım kendisini dağınık ve sağlıksız hissediyordu çünkü ben ona göre çok düzenli ve sağlıklıydım. Böyle büyük bir zıtlığımız olduğu halde ne kadar iyi anlaşıyorduk, lakin çocukluk arkadaşıyız. İnşallah o da hayatını düzeltecek. Aslında benden daha bilgili ve zeki, psikoloji konusu hariç ama yalnızca düşüncelerini uygulamıyor. Tek eksiği bu... Ona da ince ama etkili bir kitap vereceğim, prensiplerini koyabilmesi ve düşüncelerini uygulayabilmesi için ayrıca bir ara onu gevşetip bazı telkinlerde bulunmam gerekiyor. Bu konuyu da konuştum ve hayır demedi. Bugün gerçekten çok güzeldi... Hayatın güzelliklerini, arkadaşımla tekrar yaşadım.
            Cevizin kabuğunu kırıp ozune inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazali)

Yorum

İşleniyor...
            X