Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kadınınamı gidiyorsun??

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Kadınınamı gidiyorsun??

Kadınınamı gidiyorsun :?:
    Kırbacını unutma Zerdüşt :!:
    Bu sözden kim ne anlıyor konuşalımmı :?: :?:

Nietzche nin bir sözü.,feministlerin nietzcheden nefret etmelerine sebeb olan sözmüş 8)

Yorum

ne o sendemi nefret ettin yoksa hoşuma gittimi henüz karar vermedim :lol:

Yorum

Kadınları seviyorum..yanlış anlaşılmasın! sadece bu sözden kim ne anlıyor
        onu bilmek istedim :? :?

Yorum

adam kadınlardan çok çözmüş kadınları yaw bırakın da söylesin,ki yemişim kadınları yaw kırbaca yazık ama ben de konuşunca kuyruk acısıyla konuşmuş gibi oluyorum ondan sadece lafın hakkaniyetli bi laf olduğunu söliyim geçiyim

Yorum

bu sözün doğruluğunu,kabul edebilecek bir kadın varmıdır sizce ülkemizde?

Yorum

yok onlar ezilmiş,onlar hırpalanmış,onlar bitane,onlar ana,onlar bacı,bla bla bla

Yorum

Kadın beyni bedenden ayırmayı bilmez ne demek??
                bilen varmı :?:

Yorum

bu söze kesinlikle hak veriom bi kız olaraktan...hakkaten kadına giderken kırbacı unutmamak lazım...
                  kim kendine acı verirse onu sevio kadınlar.nietzsche'nin gözünü seviim
                  Happiness is a way of travelling,not a destination

Yorum

Bence; Nietzsche icinde yasadigi donemde, o donemin toplumunda, hem kadin hem de erkegin kendi sosyal statulerini tekrar gozden gecirmelerini, tekrar degerlendirmelerini istedi. Oldukca dobra sozleri vardi Nietzsche'nin, ve gercegi oldugu gibi soyluyordu. O donemde de; kadin, bebek yapmak amacli yasiyordu. Olani soylemis Nietzsche, olanca dobraligi ile.

Yorum

be bu sözden şunu anlıyorum;
                      adam,, yani üçüncü şahıs olan adam;
                      burada, zerdüştün babası oluyor,,,
                      diyorki;
                      "zerdüş" diyor.(birkere bu kesin,,bunu demiş yani,anlayabildim"
                      "kadınına mı gidiyorsun ?" diyor.
                      zerdüşt pek oralı olmuyor, duymazdan filan geliyor.
                      babası da o utanmasın diye pek üstelemiyor.
                      malum; o zamanlar otomofil daha icat edilmemiş,,,
                      gerçi filin tepesinde afrikada seyahat ediyorlar ve o şekle de "otomofil" diyorlar ama bildiğimiz motorlusu icat edilmemiş yani.
                      o zamanlar daha tekerlekli sandık var,,
                      geniş bir sandık,,
                      kimisinin de üstü kapalı,,insanlar bununla seyehat ediyorlar.
                      işte zerdüştlerin de bundan var ama babasının.
                      ve bu kırbaçla işleyen bir sandık,tabi ucuna at takmışlar,,
                      yani ata kırbaç vurmazsan gitmiyor.
                      şimdiki otomofillerin bir nevi anahtarı gibi yani kırbaç.
                      işte babası zerdüşte onun için diyor ;
                      "eğer kadınına mı gidiyorsun?" gideceksen "utanma oğlum kırbaçı alabilirsin/al" diyor.
                      ben bu laftan bunu anladım.

Yorum

İnternette şöyle bir yazı buldum ;
                        Kadın senin gücünü duymalı çünkü onun yaradılışı bunu gerektirir..Bu sözden direkt olarak anlam çıkarıp da hemen bir kırbaç edinip yola çıkmayın aman..Ama kırbaç kadar güçlü bir duruş ve davranışla yola çıkabilirsiniz..Yapılan araştırmalarda kadınların çoğunluğunun güçlü erkek istediği kanıtlanmış bir gerçektir..Güçlü derken üçgen vücutlu,kasları dışarı sarkan erkek demek istemiyor tabii ki..Dediğini kabul ettirebilen aslında dediği de kabul edilebilir ölçütte olan erkeklerden bahsediyor kadınlar..

Kadınların yanında olduğunda ona güven aşılayan,onu bir şekilde rahatlatan erkekler bizim kırbaçlı erkeklerimiz..İnsanlar yaradılışları gereği nasıl bir inanma zorunluluğu hissediyorsa tarihin başından beri kadınlar da kendini duygusal ve zihinsel yönden güvende hissetmesini sağlayacak bir erkek zorunluluğu hissetmektedir..

Ama günümüzde bir eşitlik nidasıdır gidiyor..Hangi insan evladı çıkıp mantıklı argümanlarla desteklediği bir eşitlik projesi ortaya koyalbilir ki..Nasıl eşitiz de kadınlar tek başlarına kendilerine bile güven veremiyorlar..

Kadınlar neden güven istiyor peki?..Neden bu hayvansal bir içgüdü gibi onların yakasını bırakmıyor?..Peki her erkek bu güven duygusunu kadınlara aşılayabilir mi?..

Erkekler fiziki açıdan görece yakaladıkları avantajı duygusal açıdan da yakalamıştır..Aslında bu çoğu zaman taş kalplilik,kalas duygusallık olarak adlandırılsa da erkeğin bu durumu yine yaradılıştan gelen bir avantaj gibi görünüyor..

Kadınların günümüzde daha da çaresiz daha da güvensiz olduğunu söylemeye sanırım gerek yok ama söyledim bile..Günümüzün getirdiği şartlarda kadınların yaşam olanakları ve özgürlükleri her geçen gün kısıtlanmakta..Bu da erkeğin zaten baskın olan toplum yöneticiliği pozisyonunu daha da güçlendirir vaziyette..Geçmişten gelen baskınlığı eğitime ve dine dayandıran sevgili kadın ırkı acaba şimdi ne gibi çıkar yollar bulacak kendisine ?..

Kadın senin gücünü duymalı çünkü onun yaradılışı bunu gerektirir...Uygulama sizden erkekler..

Kaynak ; http://habermix.net/yazarlar/okhanokcu/4178.html
                        Her şey güzel olacak...

Yorum

vay be Nietzche ye uyup dini bıraksak bi mesele, bırakmasak ayrı. nedir bu dünya düzeninin bizimle zoru anlamadım.

felsefe ya da din ne istiyor ki doğru dürüst erkekten. erkeklere yarım insan sorumluluğu yüklüyo dünya bize 1,5. kadın koruyacak kendini erkektir yapar.

din bile ayırmış bizi be, felsefe ne yapsın, ayırsın bakalım...

sonra kadınlar suçlanır dine aykırı, fesefeye, akla aykırı diye. l an bi kere de erkeklerden bir şey istesinler

ey erkek
                          kadının yanına mı geleceksin
                          ezilmeye hazır ol!

desin felsefe ne olacak ki yani. sonra kadınlar anlamaz felsefeden, sevmez... sevmez tabi felsefe bana erkeğe verdiği gücü verse ya da din, hem felsefenin hem dinin kölesi olurum be. erkek olsam yatar kalkar dua ederim.

neyse

ey kadın
                          biraz acı çek
                          erkeğin sorumluluğunu da üstlen
                          o erkektir yapar
                          sen katlan!
                          just a smile

Yorum

-Kadınamı gidiyorsun?
                            -eee ne oldukine?
                            -kırbacını almayı unutma!
                            +Niye lan?
                            +nietzsche dedi de
                            +Kim oğlum o dediğin :?: :lol: :lol:
                            birde siz tartın!

Yorum

Bana göre masum528 in verdiği yazıda bahsedilenlerin haklılık payı var ve bunda cinsel özellikleri ortaya çıkaran hormonların büyük etkisi var.

Olayı kadına şiddet konusuna çekmeye gerek yok çünkü daha ilk paragrafda yazar;

"Bu sözden direkt olarak anlam çıkarıp da hemen bir kırbaç edinip yola çıkmayın aman"

diyerek bu açıdan bakacak olanlara göndermede bulunmuş.

Yazar kadına şiddetle alakası olmayan ayrı bir konudan bahsediyor bence dikkatli okunmalı.

Yorum

İşleniyor...
                              X