Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Kadınınamı gidiyorsun??

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

bu aslında daha içe dönük bir söz bence ...

zerdüşte baktıgımız zaman olayın özünün insan olmak ve insalcıl olmak var oluşu kavramak yansıtmak adına bir kitaptır,dışarı değil içe bakarak konuşur bence ..

kadın,insan beyninde arzuyu çağrıştıran yanında kontrolsüzlük,tutku vb irade ile nefs ile mücadeleye sokan duyguları çağrıştırır..
    erkek diyince güç,kadın deyince bir arzu fenomeni vardır çağrışımda

içindeki hayvanı dizginleyebilmek için kırbaç benzetmesiyle erkeğin kendi içine bir bakışı söz konusu bence...

tutkuların,duyguların ve iraden arasında kalacaksan kırbacını unutma der gibi bu insana söylenen bir şey cinsiyetten doğan değil

zaten niçenin ufak aforizmalarında bir benzetme daha vardır böyle..

sahip çoğu zaman köledir.sahip köle olur köle,sahibin kırbacını alır ve kırbacını şaklatır gibi bir şeylerdi...

Yorum

kadınıma gidicem ödünç kırbaç lazım :lol: :lol:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: incognito
        "kadina" giderken yanima alacagim yegane sey, cuzdanimda zulanlanmis, bir sapka ve 2 dal sigaradr, sapka ne diye soran olursa aceleyle kiz arkadas sahibi olmasini tavsiye ediyorum.

hayir hayir genelleme yapmayalim, eger kirbacla gitmen gerekiyorsa, eziksindir, eger giderken cuzdaninda sapka varsa iste ozaman gercek biseylerin pesindesindir.

işte olay budur :lol: :lol:

Yorum

Çok okuyan kadının cadı olduğu yolundaki söze katılmıyorum.

Kadınlarımızın da okuyup, daha müreffeh bir toplumun inşaasına etkin olarak katılmasının gerekli olduğuna inanıyorum.

Hayırlı günler temennisiyle...

Yorum

İşleniyor...
          X