Duyuru

Collapse
No announcement yet.

neresi olurdu

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• neresi olurdu

ruhunuz fırtınalı günler yaşıyor.üzüntü,öfkeduygusallık...............
    sığınacak liman arıyorsunuz.nereye sığınırsınız.....???gerçekten sığınacak bir limanınız varmı yoksa fırtınada alabora mı olursunuz.???

yada tutunacak dalınız varmı???????? :roll: :roll:
    testinin içinde ne varsa dışınada o sızar

Re: neresi olurdu

Orjinal yazı sahibi: yuko
    sığınacak liman arıyorsunuz.nereye sığınırsınız.....???gerçekten sığınacak bir limanınız varmı yoksa fırtınada alabora mı olursunuz.???

Benim sığınabileceğim tek bir yer var,o da Allah...Onun emin sıfatına güvenirim,ona dayanırım,dua ederim,şiddetle isterim ve takdiri ondan beklerim...

Ve beni ayakta tutacak güçler vardır,insanlar vardır etrafımda...Ailem vardır,sevdiklerim vardır...Hayallerim ve güçlü arzularım vardır...

Ama beni benden daha iyi tanıyan , beni yaratana sığınırım.Nasıl ki bir insan birşey,bir makina üretirde onun nasıl kullanılacağını,nelerin ona faydalı veya zararlı olacağını bilirse,beni yaratan da benim için neyin doğru ya da neyin yanlış olduğunu bilir.

Bunun için,doğru olanın,irademi kullanarak doğru eylemlerde bulunabilme,doğru yerde olma ve doğru kişi olma gibi amaçlarımın peşinden gider,seçimimi yaparım,ummadığım bir olumsuzluklarda ise tevekkül ederim...

Tabii benim de sallantılı dönemlerim oluyor,yaşım küçük,tecrübem az ama,elimden geleni yaptığıma inandığım bir noktada değiştirebileceğim hiçbir şey yoksa,bunu da kendim için hayra yorarım...
    Olmadığın insan olarak sevilmektense, olduğun insan olarak nefret edilmek iyidir.

Yorum

özlem yazın için teşekürler.içimi ferahlatan biyazı.....bazen kendini çok kötü hissedersin ya belki mehamatle şefkatle sarılacak kollar ararsın ya......limandan kastım bu ...sen çok güzel düşünmüş ve yazmışsın....elbetteki allah_u tealabizler için hayırlısını verecektir.......bizi merhemetinden eksik etmesin......bir aile çocuğu dışladığında o çocuk ne hale girer.allah muhafaza allahım bizleri kötü ölanlardan eylemesin.o bizi bırakırsa halimiz nice olur...
      YARADANA SIĞINMAK GEREKİR.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozle_m_ermaid

Benim sığınabileceğim tek bir yer var,o da Allah...Onun emin sıfatına güvenirim,ona dayanırım,dua ederim,şiddetle isterim ve takdiri ondan beklerim...

Ve beni ayakta tutacak güçler vardır,insanlar vardır etrafımda...Ailem vardır,sevdiklerim vardır...Hayallerim ve güçlü arzularım vardır...

Ama beni benden daha iyi tanıyan , beni yaratana sığınırım.Nasıl ki bir insan birşey,bir makina üretirde onun nasıl kullanılacağını,nelerin ona faydalı veya zararlı olacağını bilirse,beni yaratan da benim için neyin doğru ya da neyin yanlış olduğunu bilir.

Bunun için,doğru olanın,irademi kullanarak doğru eylemlerde bulunabilme,doğru yerde olma ve doğru kişi olma gibi amaçlarımın peşinden gider,seçimimi yaparım,ummadığım bir olumsuzluklarda ise tevekkül ederim...

Tabii benim de sallantılı dönemlerim oluyor,yaşım küçük,tecrübem az ama,elimden geleni yaptığıma inandığım bir noktada değiştirebileceğim hiçbir şey yoksa,bunu da kendim için hayra yorarım...
        çok anlamlı.. ben de ancak böyle kendimi güvende hissedebiliyorum..

Yorum

bitek annem olsun bana bişey olmaz
          Happiness is a way of travelling,not a destination

Yorum

kolama ve sigarama sarılırım hemen

Yorum

özlem yazın için teşekürler.içimi ferahlatan biyazı.....bazen kendini çok kötü hissedersin ya belki mehamatle şefkatle sarılacak kollar ararsın ya......limandan kastım bu ...sen çok güzel düşünmüş ve yazmışsın....elbetteki allah_u tealabizler için hayırlısını verecektir.......bizi merhemetinden eksik etmesin......bir aile çocuğu dışladığında o çocuk ne hale girer.allah muhafaza allahım bizleri kötü ölanlardan eylemesin.o bizi bırakırsa halimiz nice olur...
              YARADANA SIĞINMAK GEREKİR.
              ''bazen kendini çok kötü hissedersin ya belki mehamatle şefkatle sarılacak kollar ararsın ya......limandan kastım bu .''

Bildiğimbir hikayeyi özet geçmek istiyorum yuko.

Çok eski zamanların birinde,bir anne ve bu annenin dilsiz olan küçük kızı parkta eğlenirken,yan taraflarında tek başına oturan bir kadın anne ve çocuğunu izliyormuş...Anne çocuğun parkta oynayışını seyretmek için az geri çekiliip oturmuş.Hikaye bu ya,bu yalnız kadın,çocuğun yanına gelip tutmuş çekmiş kolundan çocuğu.Bunu gören anne feryat figan,''Aman hanım ne yapıyorsun,bıraksana çocuğumu''falan diye feryat figan etse de , yabancı kadın,''Hayır,bu kız benim çocuğum,asıl sen çocuğumu kaçırdın ''deyince çocuğun annesi ne yapacağını şaşırmış vaziyettedir.Karşısında aklını kaçırmış bir kadın,güzeller güzeli kızının,kendi çocuğu olduğunu iddia ediyor...

Kavgayı gürültüyü duyan atlı askerler hemen gelirler iki kadının yanına.Dinlerler ki iki kadın da ağlayarak,çocuğun kendisine ait olduğunu söylüyor,çocuk zaten diksizbirşey anlatamaz...Askerler olayı çözemeyince,o zamanın en büyük yöneticilerinden olan Hz.Davud ya getirirler.Hz.Davud olayı dinler ve Allahın izniyle,gerçek annenin kim olduğunu hemen anlar.Ama sorarak gerçek annenin kim olduğunu öğrenmek mümkün olmadığı için derki;''Madem çocuk ikinizin,bu durumda adalet yerini bulsun diye çocuğu ikiye bölüp,bir parçasını sana diğerini de sana vereceğim''demiş.Bunu duyan anne feryat figan :''Aman sultanım,tamam çocuk onundur,yeter ki ona zarar vermeyin...''Bunu duyan

Hz.Davud annesi olduğunu iddia eden diğer kadına döner ve ''Sen bu kızın annesi olsaydın,bu çocuğun canına zarar gelmesine razı olmazdın.Çocuk diğer kadına verilsin''

Bir annenin merhametini,şefkatini düşün yuko...Bir de bu şefkati ,Anneye veren Allahı düşün...

Şefkatli kolları insanlarda aradıkça,kendimizi derdin sıkıntının tatminsizliğin türlü mutsuzlukların içinde bulmuyor muyuz?
              Olmadığın insan olarak sevilmektense, olduğun insan olarak nefret edilmek iyidir.

Yorum

sadece kendinden guc almayi prensip edinmis biri olarak biraz haddinden fazla kastim.

birilerinden guc almak degil, birileriyle " paylasmak" tek derdim. pardon sanirim fazlaca yanlis bi cumle oldu. "birileriyle" degil, " sadece onunla " diyelim.

hayir hayir nagihan degil, nagihan yuregimdeki masum halini oldureli 24 saatten fazla oldu.

tiryakisi, muptelasi olmak istedigim, herseyi tum evreni soyut somut her kavrami paylasmak istedigim, olurken bile yanimda ol sevgilim diyebilecegim tek sey var simdi. dunyanin en guzel seyi, seraphimin kayip 6. si gibi.

evet sabah sabah alkol aldim, ama sebebi uzuntu degil, umut ve hayaller bu sefer. tuba sebebi bu sefer.
                Innocence proves nothing.

Yorum

ayrica "o" yanimda olduktan sonra, zaman mekan tanimaz, heryeri "siginacak liman" a gevirirdim diyorum, onemli olan mekanlar degildir, bi yer sadace bi yerdir, onemli olan insanlardir.
                  Innocence proves nothing.

Yorum

annem annem annem

Yorum

peki ya aile yoksa kopukluk yaşanmışsa........kendini yanlız hissetmek.....nasıl bir çözümü var acaba....içindeki herşeyi kime anlatacak insan.hatta ve haatta en yakınındakine kızmışsa kime anlatacak ve kimseye güvenemiyorsa....çok zor bir durum değilmi??? :roll:
                      ozaman ne yapar insan????????
                      kocaman bir soru işareti????????

Yorum

sığınılacak limanım var elbet ailem sevdiklerim ama onları üzmek istemem onun için elimden geldiğince acılarımı kendi içimde yaşarım
                        ilk önce allaha sığınırım daha sonra ilaçlarıma ve sigara malesef
                        bazen kendi içimde alabora olurum ağlarım etrafım da eşim yavrum varsa sessizce gözyaşlarımı içime akıtırım eğer onlar yoksa damlalar gözlerimden süzülür

Yorum

İNANMIYACAKSIN AMA YİNE KENDİME SIĞINIRDIM BEN KAH VAPURUM KAH LİMAN

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ozle_m_ermaid

özlem yaşım genç diyorsun ama o kadar güzel anlatmışsınki ..bu kelimelerin arkasından birşey diyemiyorum ..
                            gönlüne sağlık canım ..
                            bulutlar ağlamazsa yeşillikler nasıl güler ....

Yorum

''DELİLİK''..bir kez girdin mi bunun içine bir daha çıkamazsın diye düşünüyorum..bir de korkak bir deliysen..sığındığım limanlarda bile korkacak bir şeyler bulmayı beceren beynim huzuru unutalı yıllar oldu..ben yanlızlığıma sığınır ona sokulurum..bana zarardan başka birşey de vermez bilirim..ama ille de yanlızlığım işte..orda korkacak hiçbir şey bulamam..huzuru tadarım ucundan..kimbilir belki de kendimle bir derdim yok..yüzleşmekten korktuğum şeylerim yok..kırılmam incinmem yanlızken..kendimi güvende hissettiğim tek yer yine kendim..çivileri yerinden oynamış derme çatma bir liman evet..ama ben orada demleniyorum elimde değil

Yorum

İşleniyor...
                              X