Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Sevgili var ama yok

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Sevgili var ama yok

Sevgiliniz varsa "var" mı dersini, "yok" mu? Neden?

Sevgiliniz yoksa "var" mı dersiniz, "yok" mu? Neden?

Sevgilisi olduğu halde olmadığını söyleyen biri hakkında ne düşünürsünüz?

Düşüncelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim...
    0
    a:2:{i:593;a:5:{s:12:"polloptionid";i:593;s:6:"nodeid";s:6:"522106";s:5:"title";s:4:"Evet";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:594;a:5:{s:12:"polloptionid";i:594;s:6:"nodeid";s:6:"522106";s:5:"title";s:5:"Hayır";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0
    Cevizin kabuğunu kırıp ozune inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazali)

YALANCI VE ONU SEVMEDİĞİNİ DÜŞÜNÜRÜM VE SADECE BOŞ VAKİT DEĞERLENDİRME İSTEĞİ GÖRÜRÜM O TÜR İNSANLARI SEVMEM
    İnsanları yargılarsan, onları sevmeye zamanın kalmaz.....<br />

Yorum

Düz bir mantıkla çoğul ilişkilerden hoşlanan biri olduğu düşünülür hani bazı erkeklerin alyansını takmayıp bekar havalarında dolaştıkları gibi.

Ama doğru olanı bulmak için çocukluğuna inilmelidir
      <div>Yasam cok zalim bir ogretmendir; once sinav yapar, sonra dersi verir. Andre Gide</div><br />

Yorum

Sevgilim varsa var derim yoksa yok derim yalan söylenmemesi gerektiğini düsünüyorum. Fakat bunun nasıl bir ortamda söylendiği de önemli. Genelde aileden çekinen çocuklar ailelerine yok derl ya da eğer kişi farklı arayışlar içinde ise yok der :roll: ... Söylenen ortam da önemli.
        <div><strong>Dunya zor ama savaşmak zorundayız. Mutluluk icin...</strong></div><br />

Yorum

SEVGİLİM varken yok demem, diyenlede işim asla olmaz.

SEVGİLİM yokken neden var diyim, yalan neticede her haliyle kötü..

yapan da varsa kadın veya erkek gününü gün edip, dejenere olma adayı diye görürümmm
          :lol:
          SÖYLESEM TESİRİ YOK
          SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL.

Yorum

her ikiside aynı kalıpta düşünebiliriz

insan önce kendine karşı dürüst olmalıdır....ne olursa olsun
            <div align="center">Hayatta muvaffak olmak icin uc sey lazımdırikkat, intizam, calısma.MEVLANA</div>

Yorum

Re: Sevgili var ama yok

Orjinal yazı sahibi: Arrrslan
              Sevgiliniz varsa "var" mı dersini, "yok" mu? Neden?

Sevgiliniz yoksa "var" mı dersiniz, "yok" mu? Neden?
              Sevgilim varsa vardır, yoksa yoktur.... Neden mi? Çünkü gerçeği budur

Ama eğer biri sevgilisi yokken var diyorsa:

Ya sosyal çekinik yapıdadır: sevgilisinin olmamasını küçüklük, eziklik olarak görür... Ya da: eğer sen o kişiye yazılmaya çalışıyorsan senden hoşlanmamıştır ve senden hoşlanmadığını dile getiremeyecek yapıdadır bu yüzden YOKken VAR der... (Örnek: arkadaşça buluşmaya yalancı yüzük takarak gelen bayanlar )

Eğer biri sevgilisi varken yok diyorsa:

İşte bu tarz kişiden korkulur! Aldatmaya müsait bi yapıdadır veya ilişkileri sonlara varmıştır, anlaşamama durumu vardır: kendisini sana karşı özel duygular beslenmeyecek biri olarak göstermek istemez!

Eğer hemcinsin sana sevgilisi varken yok diyorsa: bir sürü bilinemeyen nedeni olabilir. Belki ilişki tam oturmamıştır: ilişkiden tam emin olmadığı için yaymak istemez, belki kıskanç yapıdadır sevgilisini sana göstermek istemiyordur...vb.

Olayı açarsan; ayrıntıları paylaşırsan daha da yararlı tahminler ortaya çıkabilir sanırım...

Sevgiler ve de Saygılarla...

Yorum

Re: Sevgili var ama yok

Orjinal yazı sahibi: paranomanyak
                Olayı açarsan; ayrıntıları paylaşırsan daha da yararlı tahminler ortaya çıkabilir sanırım...

Bir çift sevgili... Bu çiftin hayatı biraz merak ediliyor. Daha çok kız olan bu durumdan çok rahatsız oluyor. "Sevgilin var mı?" sorusunun yanısıra birçok soru da soruluyor ve bu da kızın hoşuna gitmiyor. Hiçkimseye özel hayatı ile ilgili bilgi vermek istemiyor. Bu yüzden de sevgilisi olduğu halde olmadığını söylüyor.

Ne düşünüyorsunuz?
                Cevizin kabuğunu kırıp ozune inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazali)

Yorum

sevgilisi olduğu halde olmadığını söylüyosa ya bunu söyleyebilecek kadar sevmiyodur,ya da başka kapılara açık bırakmak için söylemiyodur adı üstünde sevgili tek demektir.Tek olması da ona yetmiyo demektir kanımca :roll: :lol:

Yorum

sevgilim warsa tabi ki wara derim çünki wardır we benimdir yani .. yok sa yok .. yok kken de war demem .. hiç demedim de ..
                    PEKİ EWLİYKEN BU DURUM NOLUR ACABA DİYE DÜŞÜNDÜM DE..
                    BİR DÖNEM MESELA EŞİM OLDUĞUNU SÖYLEMİŞTİ WE WARDI DA HAYATINDA BİRİ..
                    AMA ŞİMDİ YOK DİYOR..
                    FAKAT BENİM HİÇ İNANASIM YOK
                    NEDEN WARKEN YOK DİYORSUN
                    DİYROUM ONA
                    :? :? ..
                    WARSA AÇIK AÇIK SÖYLE NEDEN YALAN SÖYLÜYORSUN Dİ Mİ AMA :? :?

Yorum

şimdi bakın bu konuda tecrübemde oldu okulda birkız vardı bu sene yeni gelmişlerdi bu birgün ağladığını gördüm yanına gittim biraz konuştuk açıldı ve daha sonralarda bana iyice yakınlaşmaya başladı okulda herkesinde teklif ettiği gayet güzel bir kız 2 hafta önce benden hoşlandığını söledi ve bana yazdığı bir kaç yazıyı resimi gönderdi bunun hoşlatı olmadığını okuyunca insan anlıyor şimdi geldik esas konuya dün bana sorunlarının olduğunu biraz dostkalmamızı söledi bende onayladım ama bu sürecin kısa olucağını tekrar ilişkimize kaldığı yerden başlıycağımızı söledi şimdi ben bununla çıkıyormuyum bu kız ne yapmak istiyor anlamadım ben gitsem başkasına teklif etsem çıksam sonucunda çıktığımda yok sizce bir sakıncası olurmu peki bu konuya biraz benzettimde sakın yalış anlamayın

Yorum

eğer bir sevdiğini saklıyorsa onun sevgisinden şüpe duyarım demekki diğer insanlara açık bir kapı bırakıyor.sevgi okadar anlamlı okadar güzelki neden saklarlar insanlar sevdiğini anlam veremem seviyorsam bunu göğsümü gere gere herkese söylerim .saklamam sevdiğimi kimselerden herkes bilsin onun benim sevgilim olduğunu benimde onun sevgilisi olduğumu.zaten seven insanın gözlerinden anlarsınız ışıl ışıl olur .hiç te sıkılmam sevdiğimi anlatırken saklayacak birşem yoktur iyi kötü herşeyi anlatırım. çünkü iyisiyle kötüsüyle o benim sevdiğimdir. ama benim sevgilim yok olsaydı saklamazdım. herkese söylerdim hatta şu şarkıyı söylerdim artık benimde bir sevgilim var .

Yorum

sewgilisi olmadığı halde "VAR"
                          sewgilisi olduğu halde "YOK" deyip... akıllı olduklarını düşünen kişiler,kendilerinde bir "EKSİKLİK" gördükleri için böyle bir yalanın içine girerler....

yok dediklerinde...arkadaşlarında değindiği gibi amaç hovardalık yapmak,buna bağlı olarak doyumsuzluk...hep daha fazlasını istemek..

var dediklerinde...bunu bir eksiklik olarak görmek ve kendini ezik hissetmek..

ikiside çok yanlış..en güzeli doğruyu söylemek..dertsiz başımıza dert almak istemiyorsak tabii

Yorum

yerine göre konuşmak lazım ben eskiden hayatımın aşkıyla cıkarken herkese söylerdim işte ben cıkıyom diye mutluluktan mı ego meselesinden mi bilmiyorum ve bu yaptıklarım ilişkimize cok zarar verdi kızlar bu konularda çok hassaslar fazla göz önünde bulunmak istemiyorlar :?: öle herkese var diyemem çünkü var desem onu sorabilecek biri kim diyede soracak ordan herşeye el atacak daha birde yorum yapacak falan filan neyse kişiden kişiye değişir...

Yorum

gerçekten çok güzel bir konu bulmuşsun teşekkür ederim sana öncelikle. insanlar hangi konuda olursa olsun bence dürüst olmalıdır tabi karşındaki insanın o anki ruh hali bazı şeyleri saklamasını gerektirebilir ama bunuda anlamak lazım ama genede sırf o anki bulunduğu durum itibariyle de yalan söylemek yerine konuşmak istemediğini belirtsin
                              bu konu bana ikili oynayıpta hem kendini hem de karşındaki kişileri aldatmaktan başka bir şay değil diye düşünüyorum açık ve anlaşılır olmakta her zaman yarar vardır......
                              SEVGİYLE....
                              <div>asıl şeytanlık şeytanın her yerde olduğunu d&uuml;ş&uuml;nmektir.</div><br />

Yorum

İşleniyor...
                              X