Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Günümüz evlilikleri hakkında..

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Günümüz evlilikleri hakkında..

Günümüz evlilikleri neden kısa sürüyor ya da evlilik bitmese bile zorla,iteleyerek gitmeye çalışıyor?

Şimdiki gençlerin okuyor,görüyor olup da bunun sonucunda kendilerinden taviz vermemesinden mi kaynaklanıyor genelde zıtlaşmalar?Ya da kişiler birbirlerini tanıyamıyor mu,tanıyamadan mı evleniyor?

Daha da derine inersek,kişiler;okul,ders,sınav,iş,güç derken kendilerine vakit ayıramayıp daha kendilerini tanımayamadan girişilen karşı tarafı anlama çabaları boşa kürek çekmekten mi ibaret?

Kısacası günümüz evliliklerinin sağlıksız olduğunu düşünüyorum (tabi ki istisnalar vardır) ve ben 20'li yaşlarda bir genç olarak evlilikten ürker hale geldim..

Karşımdaki kişiyi tanıyabilecek miyim,uyum sağlayabilecek miyiz vs. vs. Çünkü paylaşılacak olan bir ömür var ortada,tahammül gerek..

Bu konudaki düşüncelerinizi,gördüklerinizi,duyduklarınızı paylaşırsanız sevinirim...

Aslında irdelemek istediğim işin daha da psikolojik kısmı..
    Mutsuzsak tabi ki ayrılık normaldir ama benim bahsettiğim insanlar artık tahammül edemiyor karşısındakine,en ufak bir olumsuzlukta çekip gitme ya da kapıyı çarpma modu var.

Kişilerin özgüvenlerinden mi geliyor yoksa bonnie nin bahsettiği gibi bilgi kirliliğinin bir getirisi mi bu bıkkınlık,umursamazlık,tahammülsüzlük..Bunun sonucunda da alttan alamama..

Genel olarak ilişkilere de baktığımızda bu şekilde,3-4-5 yıl süren ilişkiler parmakla sayılacak kadar az.Artık değil aylık,haftalık ilişkiler söz konusu..

Neyi yıprattık acaba da bu duruma gelindi? :roll:

Yorum

yıpratma değil kadınların kendilerıne özgüveni geldi desek :roll:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: zifir
        yıpratma değil kadınların kendilerıne özgüveni geldi desek :roll:
        O da bir etken tabi yadsınamaz ama yeterli bir cevap değil kanımca =)

Yorum

zaman degıstı tabıı ınsanlar da degıstı.sadece bır nedene baglamamak lazım artık evlılıklerın neden kısa surdugunu artık kadınlar akıllandı dayak yemıyolar,maddı ozgurluklerı var,kendılerıne ozguvenlerı geldı,şunu gurula soyleyebılırım kı aldatılmayı gunumuz kadınları sınelerıne cekmıyolar..
          e devır degıstı hersey degıstı tabı bız kadınlarda degıstık

Yorum

Bence ülkemizde evliliklerin çabuk bozulmasını tetikleyen en önemli etkenlerden birisi, televizyonlarda kontrolsüz bir şekilde yayınlanan pembe diziler olmuştur.

Televizyonlar bu pembe dizileri yayınlayıp mutlu ailelerin yıkılmasına yol açıyor, daha sonra da Çöpçatanlık programları düzenleyip milleti yeniden evlendirmeye çalışıyor...

Bu davranışların mantığını anlayan var mı? Bir açıklayıverse, memnun olacağım...

Herkese sağlıklı iyi günler dilerim...

Yorum

annem senelerce babamdan dayak yedi . bazen yüzü gözü kan içinde kaldıgı olmuştur bedenindeki morluklar .çürükler seneler sonra . seneler içinde babamın şiddet egilimi söz halini almaya başladı aşagılama olark da devam etmek te herkesin agır yükleri var hayattta bazen bazılarınki bir az daha agır belki bunlardan biriydi babam ama bu onu hiçbir zamn haklı yapmadı bende .lisede ken babamdan nefret ederdin ilk okulda korkardım özellikle içki içipte eşini çoçuklarını döven baba profili vardı ama içkide içmez di . lisede anne me kumanda fırlatmıştı ve ben hızla önüne geçip kumandaya vurmuştum çeki çen gibi hızlı atmıştı bir parmagıma denk geldi canım çok yandı ama hissetmedim bile ilk başta okulda soranlara kapıya sıkıştı diyordum gülerek minik bir örnek bir keresinde de kaşını yarmıştı kadının kan baya akmıştı polisi arayacaktık bırakmadı. şimdi hala birşeyler var ama şiddet azaldı zamnla eskiden daha çekilmezdi . ben mutlu olamadım hiç ailemde öyle annem kocasını yani babamı bırakmadı hiç babası öldügünde baba yaşadıklarımı sana hiç anlatmadım üzül istemedim demişti çok defa . ölenler ve kalanlar geride kalanlar saklananlar acılar bazen soruyorum ben neden böyleyim böyle karışık aslında geçmişte herşey tüm suç bizim degil bazen insan yaşadıklarından etkileniyor çevre insanı şekillendiriyor yani biz gökten düşmüyorum çevreyle büyüyoruz evlilik mi demiştiniz herhalde ben hiç evlenmicem çoçukken oldugu gibi evlilik lafına gülüyorum heppp ya bende acı çekersem annem gibi

Yorum

insanlar evlenmeden evlilik hayatında yaşayacakları herşeyi öncesinde herkesle yaşayabiliyor. bu da evlilik kurumunun değerini ve kişilerin gözünde önemini azaltıyor diye düşünüyorum. ekonomik gücü olan kadın ve erkekler için de duyguların ve cinselliğin tüketilmesi , evlilikten beklentilerini sadece sosyal şartlara uyma ve çocuk yapma özgürlüğü sağladığı için tercih edilen bir hale düşürüyor. bu da yeterince mutlu etmiyor insanları düşüncesindeyim.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: lakota
                  insanlar evlenmeden evlilik hayatında yaşayacakları herşeyi öncesinde herkesle yaşayabiliyor. bu da evlilik kurumunun değerini ve kişilerin gözünde önemini azaltıyor diye düşünüyorum. ekonomik gücü olan kadın ve erkekler için de duyguların ve cinselliğin tüketilmesi , evlilikten beklentilerini sadece sosyal şartlara uyma ve çocuk yapma özgürlüğü sağladığı için tercih edilen bir hale düşürüyor. bu da yeterince mutlu etmiyor insanları düşüncesindeyim.
                  Haklısın,katılıyorum sana..

Yorum

İşleniyor...
                  X