Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Dev mi?Karınca mı?Eşit mi?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Dev mi?Karınca mı?Eşit mi?

İnsanlara ve çevremize bakış açımız kişiliğimiz,ruh halimiz hakkında hayli bilgi verir.Kimi anlarımızda çevremizdekiler birden devleşirken,kimi zamanda hepsi ayağımızın altında ezilecek kadar küçülmüş gelebilirler.Genelde sizin durumunuz hangisi?Ben devim etrafımdakiler karınca diyenlerden misiniz?Bu gökdelenleri buraya kim dikmiş çok ürkütücüler diye düşünenlerden mi?Yoksa yolda rahat yürüyebilirim,etrafta ne ezmemem için gayret göstermem gereken cüceler var nede yola devam etmek için savaşmam gereken dev troller...Yada:Oyunu kurallarına göre oynarım ,dişe diş kana kan diyenlerden mi?...(Sorudaki benzetmeler sadece anlaşılırlığı kolay olsun diyedir,cüceleri küçümseme,trolleri yüceltme gibi bir niyet güdülmeden uydurulmuşlardır... )
    0
    a:7:{i:647;a:5:{s:12:"polloptionid";i:647;s:6:"nodeid";s:6:"522123";s:5:"title";s:63:"Birer kukladır...İstediğime istediğimi her an yaptırabilirim...";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:648;a:5:{s:12:"polloptionid";i:648;s:6:"nodeid";s:6:"522123";s:5:"title";s:56:"Çok karmaşıklar...Hiç kimse beni anlamaz bende onları...";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:649;a:5:{s:12:"polloptionid";i:649;s:6:"nodeid";s:6:"522123";s:5:"title";s:77:"Allah'ım neden herkez dev gibi görünüyor?..Bir tek ben mi cüceyim bu dünyada?";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:650;a:5:{s:12:"polloptionid";i:650;s:6:"nodeid";s:6:"522123";s:5:"title";s:90:"Her kez normal bence...Hepimiz eşitiz,ne onun bende üstün bir yanı var nede benim ondan...";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:651;a:5:{s:12:"polloptionid";i:651;s:6:"nodeid";s:6:"522123";s:5:"title";s:152:"Her an her kez değişir,hiçbirinin sabit boyu yok benim gözümde; bir anda büyürler,bir anda küçülürller,hatta hiç beklemediğim anda birden eşitleniriz...";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:652;a:5:{s:12:"polloptionid";i:652;s:6:"nodeid";s:6:"522123";s:5:"title";s:35:"Oyunu kurallarına göre oynarım...;)";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:653;a:5:{s:12:"polloptionid";i:653;s:6:"nodeid";s:6:"522123";s:5:"title";s:63:"Böyle genellemeler yapmak çok yanlış,herkezin yeri farklıdır...";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

Kendimde ise farkettiğim tek birşey var...insanlardan ne kadar fazla uzaklaşırsam o kadar az önemsiyorum ve o kadar az devleşiyor....
    Anladığım kadarıyla,devleşen onlar değil,senin onlara olan sevgin bağlılığın...
    Karşındakine değer verdikçe onu kırmaktan,üzmekten korkar hala geliyorsun.Buna karşılık onldan gelen vurdum duymazlığı,umursamazlığı görünce duruma göre kendini dev veya cüce olarak hissediyorsun.Yanlışmıyım?Bu yüzden sana yakınlarındakiler dev gibi görünmeye başlıyor.Buda senin temiz kalpliliğini ve iyi niyetliliğini gösterir.Bence eğer durumun dediğim gibiyse çok fazla kasmana gerek yok,seni seveceklerse kusurların ve kusursuzluklarınla sevmeliler.Bence sana şıklardan en yakışan Oyunu kurallarına göre oynamak...

Yorum

:arrow: :arrow: "yolda rahat yürüyebilirim,etrafta ne ezmemem için gayret göstermem gereken cüceler var nede yola devam etmek için savaşmam gereken dev troller.."

Yorum

her an herkes değişebilir hiç birirnin sabit boyu yok gözümde..
        sanırım bana en yakın görüş buydu.. bazen cüce gördüğüm kendi halinde ki biri öyle bişey yapıyor ki.. adeta devleşiyor birden(!)
        yada bazen karşısında ceket iliklediğim aşağıdan baktığım birisi de öyle bi halt yiyor ki... gözümde değil cüce karınca kadar bile yer kaplayamaz hale geliyor.. ve bu böyle sürüp gidiyor
        bu aynı zamanda şu demek oluyor.
        hiç kimseye hiç bir zaman sabit değerlerle bakmıyorum. kişinin prestiji kendi elinde..
        herkes bazen tavana bazen dibe vurur kendilerini kendi kendilerine...

Yorum

Böyle genellemeler yapmak çok yanlış,herkezin yeri farklıdır...

Seçeneğini işaretledim...

Yorum

Farklılaşma çabası içinde bir dünya, dahil olmak için farklılşan insanlar, çok sıkıscı öyle değil mi?

Haritası silik eski bir zamnda yaşamak isterdim, o zaman gerçek insanları tanımak mümkün olabilirdi...
            <div align="center">her seciş&nbsp; bir vazgecistir, her vazgecis bir kaybedistir</div><br />

Yorum

Re: Dev mi?Karınca mı?Eşit mi?

herkes birbirinden farklıdır ama çok fazla kişi aynı hayatı yaşar. Yaşattırılır çünkü farklılık "korkutucudur" bazıları için

Yorum

Aslında insanları farklılıklarından dolayı ürküten,onları sıradanlaşmaya zorlayan sistemin,hayatın kendisi değil mi?Bu yüzden huzurlu,mutlu olacağım zannıyla kendini değiştirme yarışına girenleri hor görmemek lazım.

Yorum

Re: Dev mi?Karınca mı?Eşit mi?

Orjinal yazı sahibi: keşiş
                  herkes birbirinden farklıdır ama çok fazla kişi aynı hayatı yaşar. Yaşattırılır çünkü farklılık "korkutucudur" bazıları için
                  yazdıklaımı farklı yöne çekmiş gördüm seni...
                  benim özlediğim orjinal insan modeli, senin ne olduğunu bile bilmediğin
                  tahmin edemediğin...

benimsediğin hayat ölmeyi bekleyen boş bir ruh ama size kızmıyorum siz bu durumun farkında bile değilsiniz. ben sizin hayatınıza bağımlı değilim günlerce tv olmadan pc olmadan ve telefon olmadan yaşayabilirim ama siz yaşayamazsınız...ne yazık
                  <div align="center">her seciş&nbsp; bir vazgecistir, her vazgecis bir kaybedistir</div><br />

Yorum

benim özlediğim orjinal insan modeli,
                    Herkes özünde orjinaldir,herbirey diğerlerinden farklı kusur ve kusursuzluklara sahiptir.Orjinal insan modelini özlemen için önce kaybetmiş olman yani değişmiş olman lazım...
                    benimsediğin hayat ölmeyi bekleyen boş bir ruh
                    Hırçınlık ve önyargıyla benimsediğin insan modeline asla ulaşamazsın.Hayat pc ve internet olmadan yaşayabilmekle sınırlı değildir.Hayat sadece benim bildiğim,benim hayalim doğru diyerek insanlara bunu zorla kabul ettirmekle tüketilecek kadarda değersiz değildir.
                    Umarım seni derinden etkileyen olayları ve yaşadığın buhranlı günleri bir an önce atlatır;beyninde savaş naraları atan hırçın savaşçılar yerine,barış çubuğu tüttüren yüce kızıldereliler büyütür beslersin...
                    (Not:Yukarıda yazdıklarının benimsediğin orjinal insan modeline ait olduğuna emin misin?Yada seni o insan modeline giden yolda bir adım ileriye götürdüklerine?)

Yorum

Sende özünde orjinal olsaydın cüceleri küçük, güçsüz varlıklar sınıfına dahil etmezdin ( Mecazen olduğunu belirtsen bile) incinmeyecekler mi sanıyorsun yada nasılsa cüceler okumazlar diye mi düşündün neyse bunu kullanmak adil olmaz...

Ben kimseye savaş açmış değilim, düşüncelerim düşüncelerinize yönelik,

Fikrimi ve hayellerimi kabul ettirme çabası içinde değilim, sadece sizin çirkin eleştirilerinizden arındırdım, buda benim doğal hakkım sanıyordum, senden izin mi almam gerekirdi...

Yorum

Sorunun varsa bundan sonra özel mesaj atarsan sevinirim.Sitenin huzurunu kaçırıp kendini rezil etmenin manası yok.Ben gerekli cevabımı sana pm den atıyorum.Umarım sende bu inceliği gösterirsin...

Yorum

İşleniyor...
                        X