Duyuru

Collapse
No announcement yet.

erkekler yıkıyor...kadınlar kendine zarar veriyor

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• erkekler yıkıyor...kadınlar kendine zarar veriyor

bir araştırma yapılmış...erkekler sorunları olunca çevrelerine zarar verir...kadınlar ise kendilerine.

sorunlarını cözebilen erkekler daha yapıcı davranıyor...sorunlarını cözebilen kadın ise kendine daha az zarar verip kendisine zarar verenlere tepkisi farklı... yutmuyor...karşılık veriyor.

sizin düsüncelerinizi merak ediyorum.

kadın içine atar,erkek bağırıp zarar verir..ben böylü düşünüyorum.en azından son zamanlarda bunu söylememi gerektirecek şeyler yaşadım..:S

Yorum

Ben bunun tam tersinin dogru olduguna inaniyorum. Kadinlar sorunlari daha kolay paylasiyor; cok yakin olmasa bile arkadaslarina daha kolay acilabiliyor... Iliskilerde daha fazla ses cikartan taraf kadin oluyor cogunlukla. Erkekler daha ice donuk; ozeli daha zor paylasiyor, en yakiniyla bile.

Yorum

Kesinlikle erkekler daha zor paylasiyor icindekilerini ya da uzmemek kirmamak adina ama biz bayanlar tam tersini yapiyoruz genellikle yanlis olarak.. Icimizdeki herseyi kusuveriyoruz sonunu dusunmeden hakli ya da haksiz olsak dahi...Bu da biraz savunma mekanizmasi ile ilgili bir durum bence....
        SEN HERŞEYE DEĞERSİN!!!

Yorum

erkek döker kırar yeri geldimi şiddet uygular (tabi herkez alınmasın bu sözüm kendini bilmeyen aciz insanlara)kadın ne yapabilir ki ağlamaktan başka apaçık ortada kadının günümüzdeki yeri ve önemi tek çaresi ağlamak oluyor

Yorum

kendine de çevreye de zarar verenin cinsiyeti ne olursa olsun tedavi edilmelidir.şiddet anlamında bir zararsa hapishaneye atılmalı ve hiç çıkarılmamalıdır.şiddete hayırrr

Yorum

ben de bikaç kez cam çerçeve indirdim :lol: o an için öfke ve isyan duygusunun atılmasını sağlıyorsa da artık yapmıyorum. baktım sinir katsayım yükseldi ve kopma noktasına gelmeye başladım hemen farkediyor ve ortamı terkediyor ve biraz hava alıyorum bu sakinleştiriyor, sonra da sakin kafayla sorun üzerinde düşünürüm ararım çözüm ne olabilir diye... çözüme yönelmezsen hayat tekerrürden ibarettir oluyor

Yorum

Orjinal yazı sahibi: wildman
                ben de bikaç kez cam çerçeve indirdim :lol: o an için öfke ve isyan duygusunun atılmasını sağlıyorsa da artık yapmıyorum. baktım sinir katsayım yükseldi ve kopma noktasına gelmeye başladım hemen farkediyor ve ortamı terkediyor ve biraz hava alıyorum bu sakinleştiriyor, sonra da sakin kafayla sorun üzerinde düşünürüm ararım çözüm ne olabilir diye... çözüme yönelmezsen hayat tekerrürden ibarettir oluyor
                ne güzel ...sorunlarını çevreye zarar vererek ve yıkmak yerine yapıcı şekilde cözmeye çalışmak bence önemli bir başarı.

Yorum

teşekkürler travmata, o kadar okuduk ettik, hayatımıza bi fark katması lazım, problemler karşısında kafayı kuma gömemeyiz ki, yani kendi adıma konuşuyorum tabii, herkesin hayat yorumu değişik oluyor

Yorum

İşleniyor...
                  X