Duyuru

Collapse
No announcement yet.

mutsuzum

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• mutsuzum

çünkü çok stresliim. sınav kaygısı bende de var ama daha başka bir problemim var. 28 yasında kpss e hazırnyrm. daha once ozel sektorde calıstm ama devlete kapagı atmak ıstyrm artık. Sorunum biraz karısık ve acıksası buraya yazmadan once cok dusundum, biraz fazla cekinyrm bu konuda. Olabildgnce kendimi zorluyorum idealist ve detaycı olmamakta ama ne yapiim yine de her olumsuzlukta moralim bozuluyor ve hayatım o gun duruyor. Ne ders calısmak ne yemek yemek ne de gezmek canım istyr. Biraz da kararsızm çevremdekilerin fikirleri beni yönlendiriyor sanki.. Kndim için karar alamıyorum. Hiç unutmuyorum ilkokul 3deyken öğretmen davranış notları bolumunde bir yer haric hepsine iyi not vermisti, kendi basına iş yapabilme yetenegi 'zayıf' sizce benne yapabilirm. Teşekkurler

Bir kere ilkokul öğretmeninin senin bütün hayatına bu şekilde çelme takmasına izin verme!
    Sen eli ayağı tutan zekası yeterli bir insan değil misin? Tabii ki öylesin. İstediğin herşeyi yapabilirsin sdece kararlı olman lazım. Sınavdan korkma, sonra elde edeceğin başarıyı ve ferahlamayı hayal et, bu sana güç verecektir. Yapabilirsin, eğer istersen kimse sana engel olamaz.Sık dişini ve başar!

Yorum

bunun adına özgüven eksikliği deniyor.... yani kendi yeteneklerine, kendi yapabileceklerine dair inancın az..... gevenmiyorsun kendine.... yaptığın şeylerin sonuçlarından emin değilsin.... yapacaklarının ne gibi etki bırakacağı senin için belirsiz şeyler..... sağlam bir zemin ve destek arıyorsun.... emin olmak istiyorsun.... zarar görmek istemiyorsun.....

bunlar olabilir mi ?

Yorum

mutsuz

çok haklısnz benım problemımı anlamıs oldgnuza sevndm. bunun ustesınden nasıl gelebilirm artık? özgübenm kalmadı. Cok alıngan biri oldum. Misal kpssden sonra evlenmek için daha ciddi arayışlarım başlıcak ama evlilik meselesini ailemde kimseye açtırmıyorum, kpssden önce bırıyle tanısamıcam sözleri bana yetersizlik hissi veriyor bu da benim özgüvenmi krıyor ve deerslere çalşmıyrum....

Yorum

hmmm bu problemin çözümü birden olmaz.... ama 6 aylık bir çaba içine girersen sorun kalmaz....

kendi benlik algından kaynaklı bir porblem yaşıyorsun.... çözümü ise benlik algını sağlamlaştırmak.... ilk onay bağımlılığından kurtulman gerekli.... sonra başkalarının düşüncelerinin üzerindeki etkisini azaltmamaız lazım.... bunlar en yakının dahi olsalar bunu başarmamız lazım.... çözümü ancak bu şeklde olabilir.... sana bu konu ile ilgili linkleri bulmaya çalışacağım..... yarına olur bu... şimdi vaktim baya bi az.....

Yorum

Ya kokakolanın reklamında adamın dediği gibi mutlu olmaya gelmedik ki bu dünyaya,niye insanlar hep kendilerini mutlu olmaları gerekiyormuş gibi hissediyor ve olamadıkların da işler yolunda gitmediğin de çok mutsuzum hayattan zevk almıyorum vs vs diyor.Mücadele nerde,şükür nerde?

Âlimler sıkıntıları gittiğinde,herşey yolunda gittiğinde telaşa kapılırlarmış,aceba ne yanlış yaptım diye içleri içlerini yermiş ve sıkıntıları gitmesin diye dua ederlermiş Allah'a.Evet âlim değiliz ama biraz olsun onların milyon da biri kadar şükür etmeyi,sabretmeyi bilebilsek ruhumuzun istediklerimizin olduğu halden daha huzurlu olacağı kesin.
            öldü bu kız ; kesik boğazı bir vazo artık , geç gönderilmiş azap çiçeklerine...

Yorum

İşleniyor...
            X