Duyuru

Collapse
No announcement yet.

deli miyiz?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• deli miyiz?

hani yaşam ve dünya, diyalektik üzerine kurulu ya, pozitif varsa negatif var. sıcak varsa soğuk var gibi. ben hastalığıma teşhis koyulmadan önce, bana teşhis edilen hastalığı ve türevlerini, acaba "normal olanlar onlar mı" diye düşünürdüm. tuhaf düşüncelerimin başladığı zamanlarmış sanırım. çokça zaman geçti üzerinden ama hala bu 'tuhaf' düşüncem bazen aklıma gelmiyor değil. şimdi ben bir statüdeyim, hastalık bazında, genele göre deliyim hatta. çok da hoşnutsuz değilim bu durumdan.

şimdilerde de soruyorum, ya tüm dünya deliriyorsa? farkında olmadan, iyi olduğunu savunan ( gerçi bu durup dururken savunulmaz), çeşitli mevkilerde, koltuklarda, bakanı, doktoru, öğretmeni, sıradan vatandaşı, turisti, delirmeye başladıysa. tespit mercileri kim olacak? birinin normalitesi, diğerinin anormalitesi haline geliyor her geçen gün. kutuplaşma, zıtlaşma, sürtüşme, kavga, bazen yaralama, öldürme. bu bir karamsarlık mı bilemiyorum ama, bağladığım tek nokta var, yaratılış/oluş gayesinin kaybedilmesi. bu gaye kaybolunca, merhamet ve vicdan kaybı ve peşi sıra diğerleri geliyor. bu konuda bile, yaratılmadık, evrimleştik düşünceleri var. kutuplaşma bu noktada da var. kişisel olarak tüm inanışlara saygılıyım. ve tahammülsüzlük duymuyorum. dünyayı devasa bir tımarhaneye mi çeviriyoruz?
    küçük dere, denize ulaşınca; şaşırır işte...

Orjinal yazı sahibi: invasor
    tımarhaneye girmeyen deliler girenlerden daha fazla bunu biliyorum :idea: :idea: :arrow: :arrow:

Nereden biliyorsun aziz dostum?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: McBusiness
      tımarhaneye girmeyen deliler girenlerden daha fazla bunu biliyorum :idea: :idea: :arrow: :arrow:

...aslında bu bakışın doğruluk payı olabilir. nedir mesela adı geçen sorunlar ağırlıklı olarak yeryüzünde? terör, cinayet, taciz, tecavüz, dayak. bu kavramların olmasının altında, eğitim, ekonomi gibi faktörler de olabilir ama, bu olaylara karışan ve yaşam tarzı haline getiren insanların, çok normal olduklarını sanmam.
      küçük dere, denize ulaşınca; şaşırır işte...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: McBusiness

tımarhane 350kişilikse dışarısı daha fazla olduğuna göre nereden bilmesine gerek yok doğru demiş invasor ruh bilimcisi.

Yorum

İşleniyor...
        X