Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Dostlukların bitmemesi için!

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Dostlukların bitmemesi için!

Herhangi bir dostluğunuz zayıfladı mı veya bitti mi? Neden? Sebeplerini paylaşalım ve birbirimizden fikir edinelim. Böylelikle aynı hatalara düşmeyelim ve kazandığımız dostları kaybetmeyelim. Paylaşmak ister misiniz?
    0
    a:3:{i:670;a:5:{s:12:"polloptionid";i:670;s:6:"nodeid";s:6:"522132";s:5:"title";s:16:"Birkaç tane var.";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:671;a:5:{s:12:"polloptionid";i:671;s:6:"nodeid";s:6:"522132";s:5:"title";s:13:"Bir tane var.";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:672;a:5:{s:12:"polloptionid";i:672;s:6:"nodeid";s:6:"522132";s:5:"title";s:4:"Yok.";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0
    Cevizin kabuğunu kırıp ozune inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazali)

Öncelikle söylemem gerekir ki hayatta bugüne dek dostum olarak görebildiğim insan sayısı azdır.Çünkü ya benim beklentilerim fazla bir dosttan ya da insanlar fazla bencil.

Şimdi aradaki mesafeden dolayı görüşemediğim dostlarım var.

Aynı evde yaşadığım bir tane dostum daha var onla da dün biraz bozuştuk beni genelde alıngan olmakla ve içimdekini olay anında anlatmamakla suçluyor eh % 100 haksız da değil ama ben de şöyle düşünüyorum: İnsan öfkeliyken gözü dönüyor.O yüzden olay biraz yatışınca sakin sakin konuşulmalı ve kişi kendine saygı duyulmadığını yada haksızlığa uğradığını hissettiğinde karşısındakine bunu yansıtmalı.Eğer bunun adı alınganlıksa EVET BEN ALINGANIM.
    <div>Yasam cok zalim bir ogretmendir; once sinav yapar, sonra dersi verir. Andre Gide</div><br />

Yorum

:cry: dost işte .. dost dediğim zaman dayanamam hiç .. dünyalar tatlısı.. canım .. herşeyim bir dostum wardı..
      inanın bir sn bile ayrılamazdık ..
      canım o hala herşeyim ama kaybettim onu işte.. artık sadece eski fotoğraflarımıza bakmakla yetinmek zorundayım.. ..
      bazen abla bazen anne baba oldu bana kimseden duymadığpım lafları da duydum ondan .. o güne kadar hiç yemediğim tokatları da yedim .. ama onun omzuna yaslanıp ağladığım derdimi dökebildiğim kadr da kimse olmadı bugüne kadar.. o en kötü anında bile hep iyi olmam için uğraştı.. hata yapmamam için uğraştı benimle
      çok özlüyorum onu ama o yok artık bitanem canım .. herşeyim yok artık hayatta :cry: :cry:
      böyle kaybettik işte birbimizi
      o şimdi meleklerle birlikte :cry:

Yorum

Dost bulmak ve böyle kalmak hiç kolay değil...Geriye dönüp baktığımda hata yaptığında bile senin arkanda durabilecek güce sahip insan sadece gerçek dostunmuş.Araya mesafeler ve zaman girmesine rağmen her görüşmenizde hiç kopmamış gibi sizinle konuşanlar dostununuzmuş.Hiç bir menfaati olmadan sizi destekleyen, iyi gününüzdede kötü gününüzdede bir an olsun yanlız bırakmayan insanlar dostunuzmuş.Eleştirdiğinizde, olgunlukla karşılayıp hatalarını düzeltmek için çaba sarfeden insanlarmış dostunuzmuş.

Eğer bir dostu kaybediyorsanız , o hiç sizin dostunuz olmamıştır demek...Ben buna inanıyorum... Kaybettiklerim için üzülmüyorum.Çünkü gerçek bir dostu kaybetmek diye bişey olmadığını biliyorum.Gidenler sadece bulunduğu ortamın zorunluluğundan yaklaşmış.Okul, iş vs.. Onlar sadece arkadaşmış.

Gerçek bir dostum var şuan...Ve onu koşulsuz, her haliyle, yanlışıyla doğrusuyla seviyorum...Allah ömür verdikçe yanında olucam...

Yorum

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Bu gece hiç uyuyasım gelmedi. Ben de çok eski maillerimi biraz karıştırdım. Eskiden çok sıkı yazıştığım dostlarımın maillerini gördüm... Şimdi ise onlardan hiçbir haberim yok... Öyle uzun uzun yazışmışız ki. Kimilerine tekrar mail yolladım. Bazı maillerim geri geldi, posta adresi kullanılmıyor diye. Zamanı gelince her şey unutuluyor, dostluklar da...
          Bazılarını internetten tanımıştım. Hatta bir tanesiyle belki 100 tane uzun uzun mail yazmışızdır birbirimize. Çok da uyuşuyordu kafalarımız. Çok güzel-neşeli sohbetler ediyorduk.
          Eski dostluklarımı hatırlayınca aslında biraz hüzünlendim gibi bu gece. Bir tuhaf oldum. Bu kadar çok sıkı yazışırken tamamen kopmak... Çok kötü diyesim geliyor. Kötü bir kayıp... ...
          Cevizin kabuğunu kırıp ozune inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazali)

Yorum

BİR ÇOK DOSTLUĞUM BİTTİ YA BEN SEÇMEYİ BİLEMEDİM YADA ÇOK DEĞER VERDİM İNSANLARI TANIDIĞIMI İDDA EDERDİM AMA YANILIYORUM GALİBA DOSTTAN YANA HİÇ ŞANSIM OLMADI
            UNUTABİLMEKMİ SENİ ASLAAAAAAAA!!!!!!

Yorum

BENİM DOSTLUKLARIM BİTMEDİ ARKADAŞLIKLARIMDAN BİTEN OLDU AMA DOSTLUKLARIMDAN ŞU ANA KADAR OLMADI VE OLMAMSI DİLEĞİYLE.
              ZATEN DOSTLUK ÖYLE BİR BAĞKİ 10 YIL SONRADA KARŞILAŞSAN O SÜRE İÇİNDE ARANDAKİ BAĞDA KOPMA OLMADAN SAMİMİ DUYGULARDA YİNE KALDIĞIN YERDEN DEVAM ETMEKTİR BENCE .SEVGİLERLE.
              <div>OYLE ZAMANLAR VARDIR Kİ,GİTTİGİNİZ YER ONEMSİZDİR:ONEMLİ OLAN NASIL GİTTİGİNİZDİR!</div><br />

Yorum

iyiki dostlarım var.iyiki yanımdalae benimle birlikteler.şükürler olsun

Yorum

Arkadaşlığımı bitirdiğim insanlar oldu..Onlar da dostum değillerdi zaten..Çok iyi dostlarım var ve iyi ki benimleler ONLARI ÇOK SEVİYORUM

Yorum

dostum var, kankam var, süper egom var, şekerim var.... bilmiyorum ama dost bulmak kolay değil arkadaş çokta dost az.
                    dostluk öyle bir şey ki araya mesafeler de girse yıllarca görüşmesen de gün geliyor buluyorsunuz birbirinizi ve hala aynı sıcaklıktasınız.
                    gözgöze gelip gülerisiniz, gözgöze gelip ağlarsınız...
                    Dostluk kazanılmıyor, ya da zayıflayıp kaybolmuyor ki. kendiliğinden oluşuveriyor ve sürüp gidiyor.
                    biten arkadaşlıklar zayıflayan arkadaşlıklar bence.
                    100 tane arkadaşım olacağına 1 tane dostum olsun benim olsun
                    <em><strong><strong><br /></strong></strong></em>

Yorum

Re: Dostlukların bitmemesi için!

Orjinal yazı sahibi: Arrrslan
                      Herhangi bir dostluğunuz zayıfladı mı veya bitti mi? Neden? Sebeplerini paylaşalım ve birbirimizden fikir edinelim. Böylelikle aynı hatalara düşmeyelim ve kazandığımız dostları kaybetmeyelim. Paylaşmak ister misiniz?
                      dostluklar çok özeldir....Hiç bitmesini istemeyiz.Ama bitiyorsa muhakkak ki eksik ve tamamlanmamış bir şeyler vardır.Gerçek dostluklar bitmez.Çünki kişiler birbirini o kadar iyi tanır ki, okadar tamamlanmışızdır ki o bağı koparmaya kimsenin gcü yetmez..

Lakin dost sandığımız
                      ama dost olarak görülmediğimizi anladığımız o an vardır ki vardır ki..
                      en can yakıcı durumda budur işte.

Gönül kaybetmez istemez elbet...Lakin bu yüreği anlamıyorsa , karşı yürek o ip zaten kopmuştur..Çabalamak belkide faydasız...

aMA gerçek dostluk vardır ya...Anlatılmaz işte yaşanılır..

Yorum

evet benimde bir dostum var :!: oda en iyi dostum olan kendim...

eskiden çok dost ve arkadaş canlısıydım...taki karşındakinin seni gözünün içine bakarak saf yerine koymasına kadar....

arkadaşım var ama benim anladığım dostluk anlayışında artık yok

bu kanuda ayrıca yağmurbulutuna aynen yazdıklarına katılıyorum
                        <div align="center">Hayatta muvaffak olmak icin uc sey lazımdırikkat, intizam, calısma.MEVLANA</div>

Yorum

..

DOSTUM
                          her şey bu kelimede gizli aslında.Söylenişindeki o ağzımızı dolduran dolu dolu sesinde gizli. Her şey DOSTUMda gizli.
                          Bazen kolayca ağzımızdan azıcık ilgi gördüğümüz birine düşünmeden söyleyiverdiğimiz, Bazende hiç bir zaman dostum demediğimiz ama dostumuz olduğunu bildiğimiz dostlarımız var.Dostlarım diyenler ne kadar da şanslı değil mi? Bazıları birini bulamazken adamın bir kaç tane dostu var cidden büyük şans.. Dostçul insan :lol:
                          Mutluyken yanımda, dibine vurduğumda acılarımın yanıbaşımda, en uzağımdayken bile yanımda olandır dostum ve sevincine sevindiğim, gözyaşına gözyaşımı karıştırıp aktığıdır dostum.
                          Canımı en fazla acıtanda( hani bazen acı söyler ya) huzuru bulduğumda dostumdur. Yeri geldiğinde kardeş yeri geldiğinde ondan da ileri.
                          Mutlulukta da kederde de sığınacağım ilk ve son liman.
                          Ne kadar basit bir kelime, yaşananlardır içini dolduran anlam giysisiyle donatıp canıma can katan.
                          Delirdiğimizde, kudurduğumuzda, öfkemize yenildiğimiz zamanlarda alıp başımızı gideceğimiz yerdir dostun yanı. Biliriz ki oda gelecektir gelir de, yüreğinin yangınını bizimle söndürmeye, ya da yeşeren gönül bahçesinden güler sunmaya.
                          Bazen en derinden yaralar dost bir sözüyle!Öyle bir yara ki geçse bile her hatırlandığında yeniden kanayan.Dostun yarası büyük olur sevgisi gibi!
                          Kazanmak kadar kaybetmekte zordur bir dostu. Gitmesi gerekir çok ender de olsa, yaralara yara açmamak için. Başka yolu yoktur. Dayanamazsınız ama dayanmalısınız. Gitmesi kolunu, bacağını, hatta ruhunun yarısını kaybetmek kadar acıdır. Zten di,ğer yarısını kaybetmişsindir ruhunun!
                          En büyük yalnızlıktır dostsuz kalmak,dostunu yitirmek. Geride kalanlar büyük paylaşımlar minik kırıklar ve kesilen yerinin inceden inceye derinleşen sızısıdır. Gittiğinde bir yanın yabancı kalır hayata yaşamaya.
                          BOŞSUNDUR BOMBOŞ...
                          DOST iki ayrı bedende tek kişi olabilmektir aslında. İki sayısıın toplanıp bir olduğu andır dostluk.Her şey tektir, ama ayrı yanlarının olduğunu bilirsinde (su ve zeytin yağı gibi)Farkındasındır.
                          Dostunla bir bütünü ve iki ayrıyı yaşarsın kırılmadan.Gitse bile bilirsin yanındadır. Eskiler boşuna mı demişler ''eski dost düşman olmaz'' diye.

DOST BİLDİĞİM, DOSTUM DEDİĞİM DOSTUMA....
                          Sevgiler...

Yorum

İşleniyor...
                          X