Duyuru

Collapse
No announcement yet.

benim sorunum nedir?rahatsızlığımı bilmiyorum?belirtilerim.

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• benim sorunum nedir?rahatsızlığımı bilmiyorum?belirtilerim.

slm küçüklüğünmden beri psikolojik ratahsızlıklarım var şu an 23 yaşında askerliğini bitirmiş,işsiz boşta birisiyim.tek çocuğum kardeşim falan yok.

sorunlarım:

tek başına gezmek,gezerken öarpıntılar oluşması,terlemelerin olması.

berbere gitmek büyük heyecan,

misafir gelince tedirgin panik olmak rahatsızlık duymak,

telefonlar çalınca kalbin atıyor,çarpıntılar oluyor,

kapı zili çalınca bile çarpıntılar sıkıntılar oluşuyor,

ilkokulda öğretmenden izin alamayıp altıma işeyerek eve geliyordum korkudan,sonra anneme danışıp korkmana gerek yok alabilirsin demişti,

kendimi sürekli eleştirmek,kendimde kusur aramak,

bir şeye bağlı kalamamak film izleyememek,kitap okuyamamak gibi,

rol yaparak yaşamak başkalarının beni otorite birisi olarak görmesini istemek,

son zamanlarda evde bayan elbiseleri giymeye yönelmek ve fetishist olmak (ama internette bu tür sitelere girmeyip artık ilgilenmeyip artık soğuttum kendimi ve yapmıyoruma rtık bayan elbisesi giymek falan.)

yürürken dengemi kaybetcekmiş gibi oluyorum yanımdan birisi geçerken çarpmasın die kolumu panik bir şekilde çekyiroum gibi şeler..

doğal olsam sanki kimse beni beğenmicekmiş gibi,doğal roller yapıyorum,esprili birisi miyim bilmiyorum ama sürekli eğlendirici şeler vermeye çalışıyorum insanlara

kendimi tanıyamıyorum,

sürekli ellerimi temiz tutmak,başka eşyalara bulaştırmamak,

reddedilme korkusu,

sosyal olmayı istemek,ama olamamak ve bunun sonucunda da depresyona girmek evde durup çıldırmak,

iyi bir insan olarak değerlerimin anlaşılamamasından mutsuz olmak,

minibüse binmekten nefret etmek,otobüse biraz daha rahat binmek ama onu da sevmemek panik korku endişe sarması,

bazen çok iredeleyip hesaplar yapıp gene de hep hataların beni bulması,

planlı hareket etmek dışarı çıkınca,

doğal olunca çok yanlış hata yapmak ve insanların bunu anlayıp kendimi rezil olmuş hissetmek,küçümsenmek

sanırım bu kadar yeterli bu belirtileri taşıyan insanda ne gibi bir rahatsızlık vardır?

yakın zamanda psikiyatriste gitmeyi düşünüyorum.

saygılarla

sosyal fobi olabilir... uzman değilim... bilemeyeceğim tam...
    hayat, sen planlar yaparken başına gelenlerdir...

Yorum

sosyal fobi herhalde onunla beraber gelen bi şeler de var sanırım..

Yorum

sosyal fobi+yoğun anksiyete

Yorum

Orjinal yazı sahibi: mustafatoprak
          sanırım öyle yoğun bir anksiyete var çünkü bir eyleme başlarken onu hızlı ve bir an önce kurtulmak isteğiyle yapıyorum o esnada kaslarım geriliyor,ateş basıyor kötü oluyorum,askerdeyken gittiğim doktorlar teşhiste anksiyete bozukluğu yazıyorlar kimi de okb yazmış ama beni 5 dk bile sürmeyen dinlemeler sonucu ilaçlar yazmışlardı,ilk seralin ve rixper 2ay sonra lustral ve rexapin 1 buçuk 2 ay kadar ama çok kötü yapmıştı bunlar beni,sonrasında en son cipralex ve stilizan kullandım bu ilaçtan da hiçbirşey anlamadım ne yanetki yaptı ne de etki..

şimdi ise doktora gidip bu dertlerimi anlatmayaı düşünüyorum,kağıda not alıp bunları söliycem ve daha öncede hangi ilaç kullandıklarımı..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: badakist
            Orjinal yazı sahibi: mustafatoprak
            sanırım öyle yoğun bir anksiyete var çünkü bir eyleme başlarken onu hızlı ve bir an önce kurtulmak isteğiyle yapıyorum o esnada kaslarım geriliyor,ateş basıyor kötü oluyorum,askerdeyken gittiğim doktorlar teşhiste anksiyete bozukluğu yazıyorlar kimi de okb yazmış ama beni 5 dk bile sürmeyen dinlemeler sonucu ilaçlar yazmışlardı,ilk seralin ve rixper 2ay sonra lustral ve rexapin 1 buçuk 2 ay kadar ama çok kötü yapmıştı bunlar beni,sonrasında en son cipralex ve stilizan kullandım bu ilaçtan da hiçbirşey anlamadım ne yanetki yaptı ne de etki..

şimdi ise doktora gidip bu dertlerimi anlatmayaı düşünüyorum,kağıda not alıp bunları söliycem ve daha öncede hangi ilaç kullandıklarımı..
            zaten ilaçları bıraksırsan daha da azar. bence anksiyelotik ilaçları yazdırmaya bak.

sosyal fobide;
            el ve vücut titremesi (özellikle sinir neden olur) , terleme, endişe, insan içine çıkamama, herşeyi kafasına takma, istem dışı düşünceler, insanlardan hem kaçma hem de birlikte olma duygusu, ne yapacağını bilememek, kısır bir döngü, isyankar ve öfkeli bir yapı gibi özellikler vardır...

Yorum

Büyük ölçüde sosyal fobi---> Girilen ortamlarda oluşan aşırı gerginlik,stres,fiziksel tepkimeler,sosyal hayattan uzaklaşma, ...

Okb --> ellerinizi yıkama isteği,takıntılar..

Anksiyete---> Yoğun derecede kaygı, gerginlik hali..

Mutlaka ve mutlaka uzman yardımı almalısınız.Bahsettiğiniz şeyler gerçekten önemli belirtiler ve zaman sizin için çok daha önemlidir.

Tedaviyle inşallah sıkıntılarınızdan kurtulacaksınız diye düşünüyorum.

Uzman olmadığımı da kesinlikle belirtmeliyim..
              Olmadığın insan olarak sevilmektense, olduğun insan olarak nefret edilmek iyidir.

Yorum

İşleniyor...
              X