Duyuru

Collapse
No announcement yet.

çocukluğa özlem masum mudur tehlikeli mi?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• çocukluğa özlem masum mudur tehlikeli mi?

aramızda herkes çocukluğunu özlüyordur. üyelerin bunu söyledikleri başlıklar da var hatta. fakat ben olaya biraz farklı yaklaşmak istiyorum. çoğunuza masum gelecek bu duygu bana ciddi bir sorunmuş gibi gözükmeye başladı. çünkü çocukluk yılları genelde insanların gerçekten mutlu zamanlardır. o günleri anlatacak güzel kelimelere ve halet-i ruhiyeye sahip değilim. mutluyduk deyip geçelim. (çocukluğu mutlu geçmeyen biri özlemez de zaten.) bir depresyon hastası olarak bu durumdan rahatsız olmaya başladım. çünkü o günleri hayalen yaşadığımda kendimi birden çok güzel, sonra yine birden iğrenç hissediyorum. çocukluğun gidişini hayalen görmek, düşünmek, anlamak insanı gerçekten sarsıyor. gözlemlediğim kadarıyla.

evet..geleyim sorularıma:
    bir..depresyon olduğu için mi çocukluğumu fazla özlüyorum? diğerlerinde yok mudur böyle bir şey? sizde var mı?
    iki..bu bir sorun mu? değilse neden? sorunsa nasıl kurtulabiliriz, neden özlemiyorsunuz?

İnsanlar sorunsuz olan,mutlu oldukları zamanlarını özlerler,bu çocukluk,gençlik,orta yaş vs. olabilir.

Sorularınıza gelince,

Depresyonda olmayan bir insan da özleyebilir,yani bana göre bu depresyonda olmanızdan kaynaklanmıyor.

Ama şöyle bir şey de var yaşadığımız sıkıntılar bizi biz yapan,güçlendiren şeylerdir.Bulunduğumuz duruma bakıp da halimizden iğrenmek yerine sürekli mücadele etmemiz,sorunu yenip karşılaşacağımız daha büyük problemlere karşı donanımlı olmamız gerekiyor.Hayat bu...

Bende özlerim,çocukluğumu değil sadece 3-4 yaşlarımı,aklımın herşeye tam ermediği zamanlarımı...
    öldü bu kız ; kesik boğazı bir vazo artık , geç gönderilmiş azap çiçeklerine...

Yorum

İşleniyor...
    X