Duyuru

Collapse
No announcement yet.

aşık olmak insanın elinde olan bir şey mi?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• aşık olmak insanın elinde olan bir şey mi?

sizce aşık olmak insanın elinde olan bir şeymi?
    acaba biizmi farkına varmadan kendimizi aşık ediyoruz?yoksa kimyasal bir yanı var mı..
    siz neler düşünüyorsunuz..
    0
    a:4:{i:720;a:5:{s:12:"polloptionid";i:720;s:6:"nodeid";s:6:"522148";s:5:"title";s:7:"a-kader";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:721;a:5:{s:12:"polloptionid";i:721;s:6:"nodeid";s:6:"522148";s:5:"title";s:31:"b-kendi insiyatifimiz dahilinde";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:722;a:5:{s:12:"polloptionid";i:722;s:6:"nodeid";s:6:"522148";s:5:"title";s:14:"c-tesadüf,şans";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:723;a:5:{s:12:"polloptionid";i:723;s:6:"nodeid";s:6:"522148";s:5:"title";s:19:"d-kimyasal bir olay";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0
    bulutlarlakaplıolsada,unutmamavigökyüzüheporada

aşk olunca akıl devre dışı kalıyo
    <div><strong>Bir g&uuml;n d&uuml;nyaya ait b&uuml;y&uuml;k bir derdin olursa</strong><br /><strong>rabbine d&ouml;n&uuml;p, &laquo; benim b&uuml;y&uuml;k derdim var ! &laquo; deme</s

Yorum

Kimyasal yanı için sanırım bu konuyla ilgilenenler ve uzmanlar bi şeyler diyebilir. Ama her an her yerde karşımıza çıkabilir. Sanal ya da gerçek her ortamda.

Yorum

böyle bişey olması mümkün değil insan dur ben bi aşık olayım diye aşık olmaz ki
        aklın dışında gelişen bi hadise

Yorum

Re: aşık olmak insanın elinde olan bir şey mi?

aşık olmak insanın elinde olan bir şey mi?

kesinlikle değil...

Yorum

aşk ; kısmen bireysel yalnızlığı telafi ihtiyacıdır.

eğer içerisinde "acı" hissi varsa kimyasal diye tabir ettiğiniz kurguları da beraberinde getirir..

Yorum

aşk tamamen kadere baglı olarak gelişen,

kimyasal bir olaydır.

bilim adamları tarafındanda böyle oldugu bir kaç ay önce açıklandı.

beynin kimyasal dengesi bozulmakta ve mantık dışı hareketlere neden olmakta.

Yorum

kim bilir?

aşk bir anlıktır bana göre öyle zamanlar olur ki geldiğini anlamayız bile

Yorum

Tabi ki aşık olmak elimizde değil.
                  Yani ben ordan 1,5 porsiyon aşk istiyorum diyemiyoruz.
                  çatlak

Yorum

hoşlanma, etkilenme, ayaklarımızın yerden kesilmesi elimizde değil doğru ama yeniyse herşey başlarındaysak kontrol edebiliriz, unutabiliriz de, ama düşünmeye devam edersek kendimize izin verirsek kontrolden bir çıktı mı bir daha da önüne geçemeyiz..
                    örneğin evli birinden çok hoşlandığınızı farkettiniz, bunu başta engellerseniz içinizde ilerlemez, kendi kendinize çözüp uzaklaşırsınız ama kendinizi frenlemezseniz, işinize geldiği gibi davranıp kendinizle yüzleşemeden onu düşünüp durup onunla vakit geçirmeye devam ederseniz bir bakmışsınız önünü alamıyorsunuz artık çok geç, kontrolden çıkmışsınız

anlatamadım pek ama demek istediğim en başta aklınıza yatmayan bir durum varsa aşkı engelleyebilirsiniz ama görmezden gelirseniz o durumu ve sırf hoşunuza gidiyor diye izin vermeye bir başlarsanız kendinize, anlamadan kontrolümüzden çıkar..

Yorum

Bence aşık olmak insanın elinde olan birşey değil

insan görmedende aşık olabiliyor.....

duymadanda aşık olabiliyor.....

dokunmadanda aşık olabiliyor.....

Bunada platonik aşk deniyor

ama tabiiki en güzeli karşılılıklı aşk...[/url]
                      hayat güzel

Yorum

Orjinal yazı sahibi: çççg
                        Bence aşık olmak insanın elinde olan birşey değil

insan görmedende aşık olabiliyor.....

duymadanda aşık olabiliyor.....

dokunmadanda aşık olabiliyor.....

Bunada platonik aşk deniyor

ama tabiiki en güzeli karşılılıklı aşk...[/url]
                        platonik aşkı kendimiz besleriz, hayal kurarız, bilmediğimiz şeyleri bilir gibi kabul ederiz..vs..vs. onda da kendi parmağımız var bence

Yorum

Keşke olsaydı o zaman dünyalar iyisi insanları üzülerek reddetmek zorunda kalmazdım.
                          <div>Yasam cok zalim bir ogretmendir; once sinav yapar, sonra dersi verir. Andre Gide</div><br />

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sanalprenses
                            Keşke olsaydı o zaman dünyalar iyisi insanları üzülerek reddetmek zorunda kalmazdım.
                            bunu düşünmemiştim hiç ama çok haklısın.. dediğin şeyde elimizde değil tabi

Yorum

Zaten insanın elinde olmadığı için aşk bu kadar büyümüyor mu? Sanatın hemen hemen tüm dalları aşktan geçmiyor mu? Aksine aşk imkansızlığı, çetrefili, karmaşayı sever. Herkesin elinde olsaydı dünya ne tatsız bir şey olurdu.

Yorum

İşleniyor...
                              X