Duyuru

Collapse
No announcement yet.

NİYE MUTLU DEĞİLİZ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• NİYE MUTLU DEĞİLİZ?

ACABA İNSANLAR NİYE MUTLU OLMAZ ?
    HAYATTAN ÇOK ŞEY BEKLEDİKLERİNDEN Mİ?
    HAYATTAN ZEVK ALMASINI BİLMEDİKLERİNDEN Mİ?
    VEYA TÜM BUNLAR GERÇEKLEŞSE MUTLU OLABİLİR Mİ?
    MUTLULUK ZENGİNLİKLE KAZANILIR MI???
    MUTLU OLMAK İÇİN ÇOK SEBEBİM VAR DİYENLERDEN
    ÜZÜLMEK İÇİN ÇOK SEBEBİ OLANLARA BİR YOL GÖSTERMELERİ
    VE ONLARI DA MUTLU ETMELERİNİ TEMENNİ EDİYORUZ

MUTLULUK İÇİN SEBEB ARAYANLARA BENDEN BİRKAÇ ÖRNEK
    --HAYATTASIN
    --YAŞIYOSUN
    --BAZI ŞEYLERİ DEĞİŞTİRMEK SENİN ELİNDE
    --''BAZILARI DA DEĞİL'' Mİ DİYORSUN
    --O ZAMAN ELİNDE OLMAYAN ŞEYLERE ÜZÜLECEĞİNE
    -----ELİNDE OLAN ŞEYLERİ DEĞİŞTİR
    -- DAHA MI ÜZÜNTÜLÜSÜN SEVDİKLERİNİ VE SENİ SEVENLERİ DÜŞÜN
    --''YOK'' DEME ELBETTE VARDIR EN AZINDAN SANA MUTLU OLMAN İÇİN TAVSİYELER VERENLER SENİ SEVENLERDİR UNUTMA
    HAYAT DAİMA İYİDİR YETER Kİ GÖRMESİNİ BİL!!!
    0
    a:6:{i:729;a:5:{s:12:"polloptionid";i:729;s:6:"nodeid";s:6:"522150";s:5:"title";s:11:"1)ZENGİNLER";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:730;a:5:{s:12:"polloptionid";i:730;s:6:"nodeid";s:6:"522150";s:5:"title";s:9:"2)ÜNLÜLER";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:731;a:5:{s:12:"polloptionid";i:731;s:6:"nodeid";s:6:"522150";s:5:"title";s:26:"3)GÜZELLER VE YAKIŞIKLILAR";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:732;a:5:{s:12:"polloptionid";i:732;s:6:"nodeid";s:6:"522150";s:5:"title";s:33:"4)HAYATTAN ZEVK ALMASINI BİLENLER";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:733;a:5:{s:12:"polloptionid";i:733;s:6:"nodeid";s:6:"522150";s:5:"title";s:9:"5)DELİLER";s:5:"votes";i:1;s:6:"voters";a:1:{i:0;s:5:"37532";}}i:734;a:5:{s:12:"polloptionid";i:734;s:6:"nodeid";s:6:"522150";s:5:"title";s:11:"6)HİÇ KİMSE";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0
    '''HİÇ BİLENLE BİLMEYEN BİR OLUR MU?'''

mutluluk

sanırım yetinmesini bilmiyoruz...
    hep daha daha daha istiyoruz.
    sevginin paranın aşkın
    elimizdekilerin verdiği huzuru bir farketsek sanırım mutlu olacağız da...insanoğlu doyumsuz

Yorum

anı yaşamak...işte mutluluğun sırrı burada
      <div align="center">Hayatta muvaffak olmak icin uc sey lazımdırikkat, intizam, calısma.MEVLANA</div>

Yorum

Re: mutluluk

Orjinal yazı sahibi: ahuyasemen
        sanırım yetinmesini bilmiyoruz...
        hep daha daha daha istiyoruz.
        sevginin paranın aşkın
        elimizdekilerin verdiği huzuru bir farketsek sanırım mutlu olacağız da...insanoğlu doyumsuz

tamamen katılıyorum,

ne yazıkki zenginilk mutluluk getirmiyor.

Yorum

Hayattan çok şey bekleyip,zevk almasını bilmediğimiz için mutlu olamıyoruz...

Dıojenin dediği gibi anı yaşamak ve yaşadığına şükr etmek yeterli aslında ama kaçımız yapabiliyoruz orası meçhul...
          İnsanları yargılarsan, onları sevmeye zamanın kalmaz.....<br />

Yorum

aslında mutluluk o kadar yakındaki ,
            yeterki onu görebilelim,
            hani bir laf var ,
            insan burnunu ucunu göremez diye,
            işte mutlulukta o kadar yakın
            ve bir o kadarda uzak .

Yorum

İNSANOĞLU İSTEKLERİ SINIRSIZ.. :roll:
              HEP DAHA FAZLASINI,DAHA İYİSİNİ..İSTİYORUZ
              HEP BİZDEN İYİ DURUMDAKİLERİ GÖRÜYORUZ
              OYSA BİZDEN KÖTÜ DURUMDA OLAN ÇOK İNSAN VAR..
              MUTLULUK KİŞİNİNİN HAYATTAN NE BEKLEDİĞİYLE DOĞRU ORANTILI.. :lol:
              [color=orange]

Yorum

DELİLER MUTLU OLABİLİR BENCE!

çünkü oldukları gibiler.....

Yorum

Mutluluk içimizde..bakışlarımızda,,bir adım ötemizde,nefes alışımızda

bize bu kadar yakın olan bu duyguyu görmemek mümkün mü??

Hayatta olmak zaten en büyük mutluluk...

Yorum

size babamdan bi örnek vermek istiyorum....

annemle babam hiç geçinemediler,,, ben 15 yaşındaydım ayrıldıklarında,,,, o zaman, henüz 13 yaşındayım,, bigün otobüste gidiyoruz babamla birlikte biyerlere,,,

babam bana dediki, - kızım sana bişey sorcam ama içinden geldiği gibi cevap vericeksin,, - bigün bi savaş olsa,,, bi tarafta annen,, bi tarafta ben,, olsam,, kimin tarafına geçerdin....

düşündüm bi müddet,,, sonra kaçınılmaz olan cevabı verdim,, - tabiki sizin tarafınız,,, (böyle demessem,,, gecelerce hesabını vericem çünkü, biliyorum)

ama babam verdiğim cevaptan tatmin olmamıştı,,, şaşırdım bende,,

akşam oldu, babama sordum,, neden üzüntülü oldunuz, sizi rahatsız eden neydi,, dedim...

bana dediki,,,

- biraz düşündün ya kızım,,, o bana yetti...!!!

Yorum

Mutluyum. Küçük şeylerden mutlu olmayı biliyorum çünkü.
                      çatlak

Yorum

mutlu olmak için çook büyük sebeplere gerek yok aslında ama üzülmek için daha çok çaba harcıyoruz sanki.

Yorum

Mutlu olamıyorum çünkü........

Mutlu olmak istediklerim hep benden uzakta sanki...
                          Ben ne kadar kaçsam da....
                          Eninde sonunda o mutsuzluklarımla karşılaşıyorum....

Ama bakıyorum da sonra.....
                          Afirkalı çocuklara mesela...Yokluk içinde yaşayan insanlara...Savaşlara,kötü olaylara.. :roll:
                          Bi yerde yanlışımız var.... :roll:

Önceden daha az şeyle daha çok mutlu olabiliyorlarmış...Şu an sahip olduğumuz o kadar çok şey var ki...
                          Biz yine de mutlu olamıyoruz nedense....

Hayatımıza başka yerden bakmak gerek...Yepyeni bir gözle... :!:

Yorum

zenginler arayla saadet olmaz ben onların mutlu olduğunu snmıyorum
                            ünlüler: hayatlarını izliyoruz bir kısmını rezillik ya görmediklerimiz ...onlarda değilller bence
                            deliler :aklı olmayan insan mutluluğu ne bilsin his yok ki
                            güzeller ve yakışıklılar :egolarının çoğu tatmin olabilir ama mutluk bu değilbak hülya avşar benden güzeli yok diye haykıryor senelerdir mutlumu
                            hayattan zevk almasını bilenler tabi.....
                            hayatımız bir pamuk ipliğine bağlı yaşamıyormuyuz yarın olacakmıyız belli bile değil çok dert ediyoruz çok sorguluyoruz ve çok istiyoruz ve en önemlisi körüz ya kör...bize verilen onca nimete karşı mutlu değiliz diyoruz kendimiz varya sapasağlamız ya bundan büyük mutluluk olabilirmi???
                            <div>VAZGECILMEZ MISIN AMANNN???</div>

Yorum

Bir arkadaşımız bir yazı eklemişti burya..Tam hatırlamıyorum ama yazının şu kısmı aklımda kaldı ve çok güzeldi.."Sabah kalktığınızda önünüzde iki seçenek var ya mutsuz olup gün boyunca onu sürdürüp kendinize eziyet edeceksiniz yada mutlu olacak ve hiç bi şeyi dert etmeyeceksiniz, ben ikincisini seçiyorum.." Yazı hemen hemen böyleydi..

İkinci yolu seçmeliyiz, başka şans yok hem bu yol daha zevkli değil mi?

Yorum

İşleniyor...
                              X