Duyuru

Collapse
No announcement yet.

NİYE MUTLU DEĞİLİZ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

bence deliler en rahat onlardır heralde.düşünmeyen insan bence rahattır.ben özlemlerim olduğu için bazen mutsuzum.
    Zamandan saymadım zaten sensiz geçen her anımı.....

Yorum

gerçi deliler bile mutlu değil.tanıdığım bir deli vardı.beni çok severdi benimle konuşurdu benim ne saltanatım vardı diyordu.saltanatıda çöp dolu evi.beslediği kedileriydi. şimdi dört dörtlük bir yerde yaşıyor ama mutlu değil.
      Zamandan saymadım zaten sensiz geçen her anımı.....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: exodus
        Bir arkadaşımız bir yazı eklemişti burya..Tam hatırlamıyorum ama yazının şu kısmı aklımda kaldı ve çok güzeldi.."Sabah kalktığınızda önünüzde iki seçenek var ya mutsuz olup gün boyunca onu sürdürüp kendinize eziyet edeceksiniz yada mutlu olacak ve hiç bi şeyi dert etmeyeceksiniz, ben ikincisini seçiyorum.." Yazı hemen hemen böyleydi..

İkinci yolu seçmeliyiz, başka şans yok hem bu yol daha zevkli değil mi?
        çok tuttum bu sözü.çok doğru

Yorum

Orjinal yazı sahibi: buuse
          Orjinal yazı sahibi: exodus
          Bir arkadaşımız bir yazı eklemişti burya..Tam hatırlamıyorum ama yazının şu kısmı aklımda kaldı ve çok güzeldi.."Sabah kalktığınızda önünüzde iki seçenek var ya mutsuz olup gün boyunca onu sürdürüp kendinize eziyet edeceksiniz yada mutlu olacak ve hiç bi şeyi dert etmeyeceksiniz, ben ikincisini seçiyorum.." Yazı hemen hemen böyleydi..

İkinci yolu seçmeliyiz, başka şans yok hem bu yol daha zevkli değil mi?
          çok tuttum bu sözü.çok doğru
          bende..çok güzel. :lol:

Yorum

Mutluluk insanın içinden gelen bir şey ya. Bir insan mutlu olabilmek için önce kendini değerli hissedecek. Bizim genel hatamız bu değeri sürekli ya başka insanlardan ya da başka insanların bize yapmacık değer gösterecekleri maddi unsurlardan beklemek. Fakat aslında bu bir kandırmacadır. İnsan aslında kendinden değer bekler. Şöyle güzel bir hobiniz olsa, uğraştıkça ilerledikçe kendinizi başarılı ve mutlu hissetseniz... Ama gerçek hobiden bahsediyorum, dikkat çekme hobilerinden değil. Sonra içinizden gelen şeyleri gerçekten yapsanız. Acı çekip duran bir sürü insanı dizi diye oturup seyretmek yerine konsere gitseniz, çıkıp yürüseniz, müzik açıp dansetseniz ya da şöyle güzel bir duş alıp bakış açınızı derinleştirecek kitaplar okusanız... Arkadaşlarınıza daha çok vakit ayırsanız ve yaşamınızı tek düzelikten çıkarabilmek için parlak fikirler oluşturmaya çalışsanız... Bir idealiniz olsa mesela. Ve bu idealiniz için çaba sarfetseniz... Ya da en baba kısa yol birilerini mutlu etseniz...

Yorum

Re: mutluluk

EVET DOGru cook haklisin insan en ufak seylerden mutlu olabilmeli ama o kadar cok hayatin icine dalmisiz ki is guc derken her sey gidivermis....
              SEN HERŞEYE DEĞERSİN!!!

Yorum

mutlu olmak için illa kaybetmekmi gerekir ???

Yorum

MUTLULUK;

neye baktığın değil, nasıl baktığında saklı...

mutluluğu hep bişeylere bağlayıp, elde etme telaşları içinde geçiriyorsan zamanını ve her elde ediş başka bir olguya dönüşüyosa işte orda saklıdır asıl mutsuzluk :idea:

sevgiyle dostça kalın
                  SÖYLESEM TESİRİ YOK
                  SUSSAM GÖNÜL RAZI DEĞİL.

Yorum

[quote="kumsal70"]MUTLULUK;

neye baktığın değil, nasıl baktığında saklı...

kesinlikle ,

susuz kalan biri için kana kana su içmek kadar büyük mutluluk olabilirmi ??

Yorum

İşleniyor...
                    X