Duyuru

Collapse
No announcement yet.

sanal terapi gurupları oluşturalım mı ?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• sanal terapi gurupları oluşturalım mı ?

sanal terapi gurupları oluşturalım diye düşünüyorum.... her rahatsızlık için ayrı ayrı guruplar oluşsun... ve site dışı bir yerde toplanmanında anlamı yok.... bu sitede başlıklar altında oluşsun diye düşünüyorum....

doğal danışma ve terapi gurupları var... o tarz bir gurup olacak bu guruplar.... başkan ve ehliyetli kişi veya yönetici yönlendiren kişi olmak zorunda değil.... kendi başımıza yardımcı kaynaklarla yavaş adımlarla ilerler bir tarzda uygulamaya ağırlık verilerek uygulansın diye düşünüyorum...

bilgisel ve tekniksel destekler ve bunların uygulanışı ve başarıya ulaşma seviyesi ölçümleri.... anlaşılmayan noktaların anlaşılır hale getirilmesi.... sistemli olacak....

ücretsiz doğal bir gurup olacak.... sizce uygun olur mu bu ?

elbette olur kim istemezki..

Yorum

Bence de çok güzel olur..
      Bu sitede olduğumdan beri kendimde olanları isimlendirebiliyorum, anlayabiliyorum kendimi...
      Olsun olsun
      D&uuml;ş&uuml;nme...<br />D&uuml;ş&uuml;nme, kim anlamış ki sen anlayasin b&ouml;yle...

Yorum

benc çok güzel olur seni destekliyorum ama nasıl olucak

Yorum

Orjinal yazı sahibi: bydead
          doğal terapi gurupları için ciddi bir adım atmamız gerekecek ama... kaynaklar almamız gerekecek.... ( kitaplar ve formlar)

maddi kaybınız bunlar olacak.... fazla para tutmaz ama...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BetulUmut
            Bence de çok güzel olur..
            Bu sitede olduğumdan beri kendimde olanları isimlendirebiliyorum, anlayabiliyorum kendimi...
            Olsun olsun
            farkındalık çok öenmli... ama zaman zaman açılan konularla sınırlı kalıyor bu... bazı konularıda farketmiyoruz ve bilmiyoruz...

tmm katılım varsa uygulama kolay olacak....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: therapy25
              doğal terapi gurupları için ciddi bir adım atmamız gerekecek ama... kaynaklar almamız gerekecek.... ( kitaplar ve formlar)

maddi kaybınız bunlar olacak.... fazla para tutmaz ama...

ben hep alıcam dıyrm sözde 3 4 tane kitap alcaktım okuyucaktım almadık ama bu sefer alırım valla bende istiyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: tweety001
                benc çok güzel olur seni destekliyorum ama nasıl olucak
                okuma terapi kitapları var onları almamız gerekcek ilk... sonra uygulama forumları var.... bu uygulama forumları nasıl kullanılır onu öğrenmeye çalışacağız.... bilişsel ve davranışcı terapi düzeyinde oluşturmayı düşünüyorum..... ve diğer terapi yöntemlerini de destek olarak kullanabiliriz....

terapi yöntemleri nasıl yapılır tam anlamadan da uygulamaya geçmememiz gerekir.... mesela maruz bırakma zamanısız yapıldığında zararlı olabilir..... sistemli bir şekilde yavaş adımlarla gidelim diyorum....

Yorum

Tek yapacağımız şey kitap okumak olsun therapy
                  Ama ÖSS'den sonra başlasa bu durum ?
                  Biraz bencilce oldu ama
                  Ama hak verin biraz bana buradaki şeyler sorulmayacak yaklaşık 20 gün sonra
                  ÖSS bitsin zaten buradaki bütün başlıkları okuyacağım
                  D&uuml;ş&uuml;nme...<br />D&uuml;ş&uuml;nme, kim anlamış ki sen anlayasin b&ouml;yle...

Yorum

ben hep alıcam dıyrm sözde 3 4 tane kitap alcaktım okuyucaktım almadık ama bu sefer alırım valla bende istiyorum
                    o kitapları okumak ve uygulamak tek kişinin kolay yapabileceği bir iş değildir....

grupla tartışarak ve sorgulayarak yaptık mı daha verimli olur.... arkadaşlarımız bize manevi destek vermiş olur....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: BetulUmut
                      Tek yapacağımız şey kitap okumak olsun therapy
                      Ama ÖSS'den sonra başlasa bu durum ?
                      Biraz bencilce oldu ama
                      Ama hak verin biraz bana buradaki şeyler sorulmayacak yaklaşık 20 gün sonra
                      ÖSS bitsin zaten buradaki bütün başlıkları okuyacağım
                      sadece kitap okumak diye algılama bunu.... kitabı herkes okur.... uygulamaları nasıl yapabiliriz.... bunların sorgulaması var.... yöntemleri nasıl uygulayıp nasıl yanıtlar aldığımızı değerlendirmemiz var...

ve bir sürü şey bu terapinin içinde olacak

Yorum

Ben yokum

Yorum

Anladım o kadarını ya
                          Ama ÖSS'den sonra olsun tamam mı ?
                          Başını kaçırırsam devamında da bir şey yapamam o zaman..
                          Tamam kabul mü ?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: maviyesil
                            Ben yokum
                            bak ilk günden devamsızlık yaptın.. sınıfta bırakırım seni :P

Yorum

Bak seni Aaron Beck'e şikayet ederim , korsan terapi yapıyor diye

Yorum

İşleniyor...
                              X