Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Cinsel İstismar...

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Cinsel İstismar...

Merhabalar...
    Dehşete düştüm... Yıkıldım resmen...
    2002 yılında henüz 16 yaşında olan bir kızımıza bir öğretmeninin akıl almaz bir oyunla kandırıp (tatlı sözlerle kandırıp) kızı cinsel tatmin amacı ile kullandığını öğrendim...
    Babası yaşında, evli iki çocuklu bir adam. Cinsel bir birleşme olmadan, adamı tatmin etmeye yönelik bu girişim maalesef kızımızın da saflığı nedeniyle çok uzun sürmüş...
    Sonrasında kızımız yine kendisinden yaşça büyük bir başka biriyle arkadaş olmuş. o sadece biraz oyun oynayacağız sanırken koca adam bekaretini alıvermiş...
    İkinci travma...
    Kızımız hataya devam etmiş... Bu adamla birlikteliğe devam...
    Yeni yeni bunları bana anlatıyıor ve ben bir büyüğü olarak ne yapacağımı bilemedim. Yanlış bir adım atmak ta istemiyorum. Bana kalsa yapacağım belli, hatta ailesine bile haber veririm, aydın insanlar sonuçta...
    ama travma o kadar büyük ki, kızımızın tüm değer yargılarını sarsmış... Hayata bakışını sarsmış...
    Ne yapmalıyım??
    Gidip ümüklerini mi sıkmalıyım??

teşekkür ederim ilginize,
    Peki bu hukuki süreç, zaten ağır tahribat almış psikolojisini bozmaz mı??
    Ben ne şekilde yaklaşmalıyım??
    Bir uzmana mutklaka danışmamız gerektiğini de söyledim ama bunları tekrar anlatabileceğini hiç sanmıyorum...

Yorum

"Kizimiz" diye bahsetmissiniz. Sizin kiziniz olmadigini dusunuyorum. Ailesine derhal haber vermekle yukumlusunuz. Bunu bilip de aileden saklamaniz dogru degil...yasal olarak bilmiyorum ama suc olabilir. Bu olay kendi inisiyatifinizi kullanmanizin yeri degil.... Yasalar var, acik ve net. Ortada suc var ve bu "tecavuz" statusunde..... kizin yasi nedeni ile...... psikolojik durumu vs su anda sizin dusuneceginiz detaylar degil, bunalar gore adim atamazsiniz. Suc var, kanunlar net, ailesinin haberi yok cunku soylemiyorsunuz....... Derhal aileye haber verin, yasalar islemeye baslasin. Kizin psikolojik destek alip almayacagi, hasarin buyuklugu.... bunlar su an icin detay ve sonradan dusunulecek konular.... Ilk asamada bu tecavuzun adalet sistemine bildirilmesi sart. Sizin ne dusundugunuzun bu noktada pek bir onemi yok. Gerekli mercilere haber vermekle yukumlusunuz.

Yorum

Resit olmayan sahis ile cinsel iliskiye girmek "tecavuz" olarak adlandirilmiyor mu Omen? Boyle adlandirildigi ulkeler var. Turkiye'de de sanirim boyle.

Yorum

İnsanın kanını donduran şeyler ya 8O

Ailesine mutlaka anlatmanız gerektiğini düşünüyorum.
          Aydın insanlar demişsiniz ama söz konusu kızları...
          Duyduklarında yanlış şeyler yapabilirler - sanmıyorum ama ihtimal...-
          Onlara anlatırken yanlış bir şey yapmamaları konusunda da ikna edin...

Ne kötü durumdadır o kız ya
          D&uuml;ş&uuml;nme...<br />D&uuml;ş&uuml;nme, kim anlamış ki sen anlayasin b&ouml;yle...

Yorum

ilk olarak kızımız 16 yaşındaymış ve KENDİ İSTEĞİ ile UZUN BİR SÜRE ilk şahısla tam bir cinsel birliktelik olmasa dahi sevişmiş.

daha sonra her nedense tekrar kendinden buyuk bir şahıs bulup bununlada oyun oynayacağını zannederek !!! normal koşullarda 16 yaşında bir kişi neyin oyun olup olmayacağını bilecek yaştadır gerçi bu süre zarfında yaşıda 17-18 olmuştur. tabi zeka sevyesinde bir gerilik yoksa!!! bu adamla buna rağmen beraberliğe devam edip defalarca birlikte oluyor.

kanunların dışında sadece kendi şahsi görüşüme göre ortada ne cinsel istismar nede tecavuz vardır. herşey karşılıklı isteyerek meydana gelmiş...

Yorum

18 yaşın altında bir çocuk ile iradesi ile dahi birlikte olamazsınız.
              cinsel amaçlı istismar edemezsiniz.
              yasal ve insani savunulabilecek bir konu değil bu durum.
              çocuk seviciliği ile ilgili bir rahatsızlık sanırım.
              hüseyin üzmez olayından farkı yok.

ancak bu konuda tek açık kapı nikah ile bunun mümkün olabilmesi.
              aile rızası ile 15 yaşına kadar evlilik mümkün.
              ki buradaki durum bunun ile alakasız.

ne yapılması gerektiğine gelince.
              suçu bildirmek gerekiyor elbette yasal sorumluluk olarak.
              zincirleme olarak takibe alınacaktır bu çocuk ile kimlerin iletişimde bulundukları.
              aile ile görüşmek ve adli makamlara bildirmek şart.
              cinsel ilişkinin rıza ile olmasını olumlayan bir yasal dayanak yok.
              herkes bunu bilerek yaklaşacak çocuklara.
              bu bilinen bir sorumluluk
              buna uymak durumunda olanlar da cezai ehliyete sahip olan yetişkinlerdir.

Yorum

kızın kendisini 18 yaşından buyuk olarak tanıtmadığını nerden biliyorsunuz. siz her birliktelik yaşadığınız insanın nufus kağıdınamı bakıyorsunuz?

önemli olan bayanın kimliğindeki yaşı değil gerçek kemik yaşıdır yoksa 20 li yaşlarda olupta kimliğinde 15 yaşında gözüken nice insanlar var.

her ülkenin kanuna göre çocuk kavramıda değişir kimi ülkede bu 15 yaş olur kiminde 18 kiminde 21.... bana göre yaşına değil asıl olan zeka yaşına bakılmasıdır...

17-18 yaşına ulaşmış bir kişi kanunen cocuk sayılsa dahi bence oda çocukluğunu bilmeli

Yorum

herkes kendi vicdanında rahatlama yaratmak isteyecektir.
                  anlarım bunu ama onaylamam.
                  bu bir rahatsızlık,,genç,, daha genç,,derken derken kundaktaki bebeğe kadar inebilen bir rahatsızlık.
                  et seven birisinin,, kuzu eti,, oğlak eti ,, süt danası filan istemesi ile aynı.
                  insanlaşamamış canlıların etkinlik alanı.
                  insan olmak uzun sürüyor çok uzun,
                  okumuş yazmışlık ile de alakalı değil.
                  sırf bu zevk için uzakdoğuya özellikle geziye giden adam kılıklı canlılar var.
                  aslında bu bilineden çok daha yaygın bir rahatsızlık,
                  belki de rahatsızlık denmesi doğru değil,
                  sürü yaşamında gayet normal olabilecek bir durumdur belki.
                  oralardan kalmış sanırım.
                  ama nerede o medeniyetlerin etkisi ?
                  nerede "insan" ?
                  kaç bin yıldır bunu düzenleyememiş bir "insanlık",
                  "ensest"i aşamamış bir "insanlık", yok etme, linç etme güdülerini eğitememiş bir insanlık ve adına anlatılan hikayeler;
                  inançlar,, değerler,,bayramlar, törenler, özellikler,, güzellikler,, eşler , dostlar...
                  bunlar beni heyecanlandırmıyor dahi.
                  içinize baktığınızda keşfedersiniz her kıpırtıyı.
                  insan, sadece biyolojik bir canlı türü abartmaya gerek yok.

Yorum

kızımız diye bahsedilen oyunu cinsellikten ayırt edecek yaşta 16 yaş sanki 5 yaşındakı çocuktan bahseder gibisiniz

ki sonuçta kızın kendı isteğiylede olsa gerçi reşit değil ve kandırmaca olayı doğrudur bu anlamda
                    bence öğretmeni dediğiniz o mahluğu diğer arkadaşların dediği gibi kanuni yollarla cezalandırılmasını sağlayın..

Yorum

enseste göz yuman anneleri öğrendiğimde tam anlamı ile şok olmuştum.
                      kadın bu gözyummayı kendi garantisi adına yapıyor
                      ve karşılığında da kızını kıskanabiliyor.
                      bu lafın bittiği yer oluyor benim için.

çocuk çocuktur,, eğmenin bükmenin işimize geldiği gibileştirmenin alanı olmamalıdır bu konu.

siz hangi bilinç ile 16 yaşında bir çocuğun babası yaşlarında birisine cinsel anlamda ilgi duyabileceğini
                      onun ile seks yaşamak isteyebileceğini düşünürsünüz,
                      o yaşta birisi kendi bedeni ile cebelleşmektedir,
                      akranları ile bile rahat değildir bu konularda,
                      çıplak görünmek bile travma nedenidir.
                      birazcık empati lütfen.

ilgi alaka ve eğilimlerinizi anlarım ama bu olayda SUÇU küçültücü ve mazur göstericiliği anlamam.
                      düşünce farklıdır eylem farklıdır.
                      tartışma konusu edilen EYLEM.

Yorum

yani 16 yaşındaki bir kişi kendi yaşıtıyla birlikte olması normal ama babası yaşında biri ,le olmasımı anormal??

eğer olay kız çocuğunun kendi yaşıtı erkek arkadaşı ile birlikte olmuş olsaydı hiçbirinizden tepki gelmeyecekti hatta sitemizin geniş görüşlü üyeleri bunu destekleyeceklerdi. cinsel özgürlük vs.....

ama olay kız cocuğunun buyuk biri ile beraberliği olunca hernedense karşıdaki sapık,istismarcı oluyor... bence ortada bir çelişki var

siz hangi ülkede dünyada yaşadığınızı cok merak ediyorum ülkemizde bırakın 16 yaşında 13 yaşlarında cocuklar sizlerin savunduğunuz sapkın fikirler sayesinde erken yaşlarda cinsel deneyimlerine başlamamktadırlar. ama akranları ile olunca kimse bunun üzerinde pek durmazken olay yaş farkı olunca savunduğunuz düşüncelerden eser kalmıyor.

kaldıki bence 16-17 yaşına varmış kişi artık çocuk değildir. hatta kanunende evlenmesi mümkün ve bu evlilikle reşit sayılmakta

ayrıca konuyu açam sahsın yazısındanda kolayca anlaşılacağı üzere söz konusu kız defalarca kensi isteği ile kendisinden olgun kişilerle birlikte olmuş. onunla birlikte olan erkekler kadar bence kızında şucu var bir ceza verilecekse her ikisine verilmeli benim şahsi adaletime göre....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: sev__beni
                          yani 16 yaşındaki bir kişi kendi yaşıtıyla birlikte olması normal ama babası yaşında biri ,le olmasımı anormal??

eğer olay kız çocuğunun kendi yaşıtı erkek arkadaşı ile birlikte olmuş olsaydı hiçbirinizden tepki gelmeyecekti hatta sitemizin geniş görüşlü üyeleri bunu destekleyeceklerdi. cinsel özgürlük vs.....

ama olay kız cocuğunun buyuk biri ile beraberliği olunca hernedense karşıdaki sapık,istismarcı oluyor... bence ortada bir çelişki var

siz hangi ülkede dünyada yaşadığınızı cok merak ediyorum ülkemizde bırakın 16 yaşında 13 yaşlarında cocuklar sizlerin savunduğunuz sapkın fikirler sayesinde erken yaşlarda cinsel deneyimlerine başlamamktadırlar. ama akranları ile olunca kimse bunun üzerinde pek durmazken olay yaş farkı olunca savunduğunuz düşüncelerden eser kalmıyor.

kaldıki bence 16-17 yaşına varmış kişi artık çocuk değildir. hatta kanunende evlenmesi mümkün ve bu evlilikle reşit sayılmakta

ayrıca konuyu açam sahsın yazısındanda kolayca anlaşılacağı üzere söz konusu kız defalarca kensi isteği ile kendisinden olgun kişilerle birlikte olmuş. onunla birlikte olan erkekler kadar bence kızında şucu var bir ceza verilecekse her ikisine verilmeli benim şahsi adaletime göre....
                          Sahsi adaletiniz hic onemli degil. 16 yasindaki kiz henuz cocuktur. 16 yasindaki bir erkek COCUK ile cinsellik yasayabilir... erkendir, sagliksizdir ama istismar degildir, pedofili (subyancilik) degildir. 16 yasindaki bir kiz COCUGU eger 18'inden buyuk birey ile cinsellik yasiyorsa, bu istismardir, SUBYANCILIKTIR... bir cesit tecavuzdur, ve agir cezaliktir. 16 ve 18 yas arasinda 2 yas degil, ucurum vardir cunku..... 30 yas ile 32 arasinda 2 yas vardir sadece. Blug caginda bu boyledir, SUBYANCILIK da 18 yas altinin istismaridir. Sizin sahsi adalet anlayisinizda damak tadinizin 18 ve altina dogru kaymasi olabilir, sahsi fikrinizdir.. ve bilmek dahi istemiyorum.... ancak bu kafa yapisini ben cocuklarimdan kilometrelerce uzak tutmak isterim ve sizin gibi birinin benim cocuklarima yaklasmasi durumunda da sizin en agir cezayi alarak subyancilar kogusuna girdiginizden emin olmadan da pesinizi birakmam, bu ugurda butun varligimla caba sarfederim... Uzmez olayindaki kadar ASLA uzatmam konuyu...... Turkiye'deki ve Dunya'daki BUTUN adli otoriteleri harekete geciririm..... Uzmez, iddia edilen subyan seks kolesinin ailesinin cehaleti nedeni ile "sansli" cikti.... benim cocuklarima yaklasanlar PISMAN olur.... Umarim genis gorusumu anlatabilmisimdir sevgili Sev__Beni.

Burada 18 yas altina biyik burmanin neden yasadisi olup olmadigi tartisilmayacak..... Isteyen buyrsun ve Tayland'a gitsin, orada bu yonelimini tatmin etsin. Bu ulkede bu YASSAH efendim....... yapamazsiniz.. Bu kadaaaar basit.

Kilit!

Yorum

İşleniyor...
                          X