Duyuru

Collapse
No announcement yet.

İnsanlar Olgunlaştıktan sora ,değişir mi ???

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• İnsanlar Olgunlaştıktan sora ,değişir mi ???

Ben çok merak ediyorum,ve cevabı benim için çok önemli..
    :!: Bir insan 35 yaşından sora kişiliğinde değişim olabilirmi :?: :?:
    Yada istesede bunu başarabir mi :?: :?: :?:
    eğer böyle Örnekler varsa ben onları Örnek olmak ve dahası değişmek istiyorum... :!:
    yoksa bu gidiş beni felakete götirürecek gibi. :!: :!: :!: :!:
    Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

gothica'cım kişiliğimiz yaşamımızın ilk beş yılı içerisinde oluşur, ilk beş yıl içindeki yaşantılarımız çok önemli, bununla birlikte bir insan isterse 35 yaşından sonra da değişebilir ama bunun için psikoterapiden geçmek gerekiyor özellikle analitik yönelimli psikoterapi kişilikte değişiklikler yaratabiliyor bunun için bu terapiye en az iki yıl devam etmek gerekiyor, fakat buna imkan yoksa insan çok isterse kendi çabalarıyla da kendinde bir şeyleri değiştirebilir ama en önemlisi bunun zaman alacağını bilmek gerek, zamanla ve çabayla herşey mümkün

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yagmurr25
      gothica'cım kişiliğimiz yaşamımızın ilk beş yılı içerisinde oluşur, ilk beş yıl içindeki yaşantılarımız çok önemli, bununla birlikte bir insan isterse 35 yaşından sonra da değişebilir ama bunun için psikoterapiden geçmek gerekiyor özellikle analitik yönelimli psikoterapi kişilikte değişiklikler yaratabiliyor bunun için bu terapiye en az iki yıl devam etmek gerekiyor, fakat buna imkan yoksa insan çok isterse kendi çabalarıyla da kendinde bir şeyleri değiştirebilir ama en önemlisi bunun zaman alacağını bilmek gerek, zamanla ve çabayla herşey mümkün
      Ah Yağmur inan iyi niyetini ve faydalı olmanı anlıyorum.Ama bu benim gibi değişmez prensip sahibi kişilere fazlaca zor gelir emin ol. :!: :!:
      Doğum yapan herşey dişidir. Kadınların ezelden beri bildiği kainatin dengelerini erkekler de anlamaya başladıkları zaman, dünya daha iyi bir dünya olmak üzere degişmeye baslamış olacaktır.

Yorum

Bence insanlar olgunlaştıktan sonra değilde yaşadıkları olaylar sonrasında değişiyor ben suan 18 yasındayım ve şizofren tedavisi görmekteyim hastalanmadan önce çok çocukca davranışlarım vardı ama şuanda kendimi 30 yaşında bir insan gibi hissediyorum yani demek istediğim insanın geçmişte yaşadığı olaylar gelecekteki yaşamını çok etkiliyor...

Yorum

şunu içtenlikle söylüyorum ki sende o potansiyel var, inanmadığım şeyi asla söylemem, sende değişme potansiyeli var, ama bu yavaş olur, fakat yavaş olması doğal düşünsene yıllarrca üzerinde bir kişilik taşıyorsun bunu hemen değiştirmek olanaksız, fakat şu da var ki belki de kişiliğini değiştirmene gerek yoktur sadece bazı düşüncelerini değiştirmen yeterli olabilir daha mutlu olabilmen için, bunun için kendini iyi tanımalısın önce, ama sen tanıdığım bir çok kişiden daha kişiliklisin emin ol, çünkü kendinden başka diğer insanlara, doğaya, içinde yaşadığın dünyaya duyarlısın bunlar her kişilikte yok, bunlar kişiliğinin çok güzel yönleri bence sadece olumsuz yönlere odaklanma, değiştirmek istediğin yönlerni çaba sarfedersen değiştirebilirsin, çünkü kişilğinin güçlü yönleri de var

Yorum

Orjinal yazı sahibi: yagmurr25
            şunu içtenlikle söylüyorum ki sende o potansiyel var, inanmadığım şeyi asla söylemem, sende değişme potansiyeli var, ama bu yavaş olur, fakat yavaş olması doğal düşünsene yıllarrca üzerinde bir kişilik taşıyorsun bunu hemen değiştirmek olanaksız, fakat şu da var ki belki de kişiliğini değiştirmene gerek yoktur sadece bazı düşüncelerini değiştirmen yeterli olabilir daha mutlu olabilmen için, bunun için kendini iyi tanımalısın önce, ama sen tanıdığım bir çok kişiden daha kişiliklisin emin ol, çünkü kendinden başka diğer insanlara, doğaya, içinde yaşadığın dünyaya duyarlısın bunlar her kişilikte yok, bunlar kişiliğinin çok güzel yönleri bence sadece olumsuz yönlere odaklanma, değiştirmek istediğin yönlerni çaba sarfedersen değiştirebilirsin, çünkü kişilğinin güçlü yönleri de var
            Yağnur bence benim için belkide geç kaldın.bunları söylemek için.
            Yinede sağ ol.
            benim asıl sorunum şu an aile kuramamak. :!: fena halde çocuk özlemi içindeyim..belkide yaşım gereği yada kişiliğimin ..
            hep gecikmekten bahsederdim ya :!: :!: işte bu sebeptendi O.
            eskiden çalışırken bile böyle şeyler düşünmezdim. inanılmaz şekilde aklıma gelmezdi. :!:
            Ama şimdi Adeta kendimi etkisiz elemen gibi hissediyorum.. :!: Belki anlatmama faydası olur. :!:

Yorum

"İnsanlar olgunlaştıktan sonra değişir mi?" insan olgunlaşacak yani hammış ki olgunlaşıyor değil mi?? ee cevapta içerisinde değil mi..
              yaşı büyüdükçe demek mi istedin yoksa??

Yorum

niye değişmeye çalışalım ki. Kendimizi böyle sevelim. Daha kolay ve güzel bir çözüm değil mi sence?

Yorum

değişmek her zaman mümkün.. ama zordur.. acaip çaba ister.. bir de değişimin meydana gelebileceği zemini oluşturmak lazım.. yoksa değişmek için çırpın dur nafile..

Yorum

İşleniyor...
                  X