Duyuru

Collapse
No announcement yet.

anket (oks puanlarındaki yanlışlıkla ilgili)

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• anket (oks puanlarındaki yanlışlıkla ilgili)

bilindiği gibbi oks puanlarıyla ilgili yapılan yanlışlık, yaklaşık 400 ün üerinde insanın geleceğini doğrudan etkileyen bir yanlışlıktı. siin de bu konudaki düşüncelerinizi merak ettim...
    0
    a:5:{i:799;a:5:{s:12:"polloptionid";i:799;s:6:"nodeid";s:6:"522169";s:5:"title";s:44:"a)herkes yanlış yapabilir. Ne var ki bunda ?";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:800;a:5:{s:12:"polloptionid";i:800;s:6:"nodeid";s:6:"522169";s:5:"title";s:25:"b)hiçbir şey düşünmüyorum";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:801;a:5:{s:12:"polloptionid";i:801;s:6:"nodeid";s:6:"522169";s:5:"title";s:29:"c)aman tanrım, bu bir skandal";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:802;a:5:{s:12:"polloptionid";i:802;s:6:"nodeid";s:6:"522169";s:5:"title";s:35:"d)Milli eğitim bakanı istifa etmeli";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:803;a:5:{s:12:"polloptionid";i:803;s:6:"nodeid";s:6:"522169";s:5:"title";s:43:"e)dünyanın en kötü eğitim sistemine sahibiz";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0
    bin umut adaylarını destekleyelim...!!!

Milli Eğitim Bakanı ve hatayı yapan okul müdürleri derhal istifa etmeli.Ayrıca artık milli eğitim her hükümet değiştiğinde çorba olmamalı.Sistem allak bullak oluyor onun için eğitimle siyaseti ayırmak gerek.Yoksa böyle skandallar çok çıkacak daha.
    HERsEY COK GuZEL OLACAK!<br />

Yorum

evet

sedat arkadasımıza kısmen de olsa katılıyorum

eğitim sistemimiz çorbadan çok karıştırılıyor

temelde bi eksiklik daha dogrusu yanlıslık var bence

Yorum

Temeldeki eksikliğin sebebi de belli işte,Her hükümet geldiğinde milli eğitim bakanının değişmesi.Böyle olunca noluyor.Her gelen kafasına göre sistem koyuyor.Biri laikliği ön plana çıkarıyor,birisi dini ön plana çıkarıyor böyle böyle milli eğitimimiz ideolojik bir savaşa dönüşüyor.Bu çok yanlış önüne geçmeliyiz acilen.
        HERsEY COK GuZEL OLACAK!<br />

Yorum

degısen her hukumetle degısen sıstemın yanında bızı at yarısındaymısız gıbı cocuk yasta bırbırımızle yarıs ıcınde bırakanların payınıda unutmamamk gerekır!cocuklar cocuksa cocukluklarını yasamalıdırlar bızde ıse daha kucuk yaslardan yok ozel ders yok ek ders yok dershane yok kurs dıe cocukların hayatına sınav bılıncı altında sokulun bu hayat derslerıyle! cocukluklarının calındıgı unutulmamalıdır!!!
          <div>artık kısa cumleler kurmak ıstıyorum</div><br />

Yorum

össde de yanlışlık ortaya çıkmış

20 Temmuz - ÖSS’de de başarı puanı hatası

Ortaöğretim başarı puanlarının hatalı olduğu iddiasıyla ÖSYM’ye yapılan başvurular üzerine ÖSYM Başkanı “Yanlışlık sıralamayı etkiler. Resmi kanaldan puanları tekrar istedik, gerekli düzeltmeler yapılacak” dedi.
            Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in “okyanusta bir damla” ifadesiyle küçük olduğunu savunduğu OKS’deki hata, ÖSS’ye de yansıdı. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Ünal Yarımağan, okullar tarafından ÖSYM’ye bildirilen başarı puanlarında hata olduğu yönünde “epeyce” başvuru olduğunu açıkladı. Üniversite adaylarının puanlarda yanlışlık olduğuna dair itirazlarının ÖSYM tarafından değerlendirildiğini belirten Prof. Yarımağan, Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla puanları tekrar istediklerini, buna göre gerekli düzeltmelerin yapılacağını bildirdi.
            Okulların söz konusu puanları bilgisayar aracılığıyla kendilerine ilettiğini kaydeden Yarımağan, adayların puanlarda yanlışlık olduğuna dair itirazlarının ÖSYM tarafından değerlendirildiğini anlattı.
            Puanlar resmi kanallardan teyit edildikten sonra gerekli düzeltmenin yapılacağını belirten Prof. Yarımağan, şöyle konuştu:“ÖSYM’de hata yok. Bireysel düzeyde, okulların Ortaöğretim Başarı Puanı’nı yanlış bildirmesine bağlı hatalar var. Puanı okullardan yanlış bildirilen epeyce aday var. Adaylar başvuruyorlar, ‘Okulun bildirdiği puan doğru değil, doğrusu budur’ diyorlar. Biz de Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla, resmi kanaldan, puanların tekrar bildirilmesini istiyoruz. Bu kanaldan gelecek puanlara göre gerekli düzeltmeleri yapacağız. Notları resmi kanaldan istiyoruz. Çünkü çocuklar isteyerek ya da istemeyerek puanlarını yanlış bildirebilirler. Böyle bir yanlışlık 100 kişide bir kişide bile olsa diğer çocukların sıralamasını etkiler. Bu yüzden resmi kanaldan puanları bekliyoruz.”
            ÖSYM’ye okullardan da yanlış bildirim yapıldığına ilişkin başvurular olduğunu aktaran Yarımağan, itirazların en kısa sürede kendilerine ulaştırılmasını istedi. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Yarımağan, “Bu ayın sonuna kadar bize ulaşsın ki, yerleştirmeyi sağlıklı bilgiler üzerinden yapalım” diye konuştu.

Yorum

İşleniyor...
            X