Duyuru

Collapse
No announcement yet.

insanız..hatalıyız..ama ???

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• insanız..hatalıyız..ama ???

hepimizin hataları oldu zamanında.belki hala hata yapıyoruz..
    ve mutlaka hatalarımızın bedelini ödedik şimdiye kadar..ödeyeceğiz de..

yaptığınız son hatanın bedeli neydi :?:
    maddi-manevi ne kaybettirdi ne kazandırdı :?:
    0
    a:5:{i:815;a:5:{s:12:"polloptionid";i:815;s:6:"nodeid";s:6:"522173";s:5:"title";s:17:"- çok hata yaptım";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:816;a:5:{s:12:"polloptionid";i:816;s:6:"nodeid";s:6:"522173";s:5:"title";s:76:"- hatalarım parmakla gösterilecek kadar az.çünkü ders aldım ve tekrarlamadım";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:817;a:5:{s:12:"polloptionid";i:817;s:6:"nodeid";s:6:"522173";s:5:"title";s:45:"- yine olsa yine yaparım.ben akıllanmayacağım";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:818;a:5:{s:12:"polloptionid";i:818;s:6:"nodeid";s:6:"522173";s:5:"title";s:47:"- bıktım artık hata yapmaktan.bir daha mı aslaa";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:819;a:5:{s:12:"polloptionid";i:819;s:6:"nodeid";s:6:"522173";s:5:"title";s:40:"- hatasız kul olmaz.hatamla sev beni :))";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0
    Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
    Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
    Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Ben bir hata yaparım ama bir hatayı yalnızca bir kere yaparım demiş İsmet İnönü..

Burdan yola çıkarsak günlük hayatta yaptığımız hatalardan ders alıp tekrarlamamak en önemli husustur ancak her zaman insanın elinde olan birşey değil bu..

Bazen öyle anlar olur ki hatalar dağlar kadar olmuştur ve içinden çıkamazsınız..

Yorum

okulda 5 sene boyunca platonik aşık olup, derslerle ilgilenmedim, okulu uzattım, bitirdiğimde kendime olan saygımı, güvenimi kaybetmiştim.. Şimdi de vasat işlerde çalışmak zorunda kalıyorum, bir okul o kadar boş bitirilebilirdi.. hemen hemen hergün içime oturuyor bu durum.. Mutluluk para değil belki ama parasız da mutlu olunmuyor :?

Yorum

...çok hata yaptım...yapıyorum da...
        hiç hata yapmamak denemeye bile cesaret etmemektense ,,
        en azından deneyerek hata yapmayı tercih ederim...
        .."en azından ders alabilmek için"

yalnız,en son yaptığım hatayı yaşamak istemezdim sadece...
        manevi olarak beni çok yıprattı!!!...çok etkiledi....
        ...duygularımı da yoketti...

kazancımsa...bir daha böyle bir şey yapmayacağımı,,
        buna benzer durumlara da düşmeyeceğimi tahmin ediyorum...
        bu hataya düşmekten rabbime sığınırım...

Yorum

hata yapıyorum...hatayı sürekli yapıyorumm..herkese hakettiğinden fazla güveniyorum..hak ettiklerinden fazla değer veriyorum...buda hata yapmama sebep oluyo..
          platonikçiim yarama bastın canım susturamazsın bu başlık altında beni artık..
          çokmu iyi niyetliyim orasına ben karar veremem ama..bu huyum beni çok kötü noktalara getirecek birgün

Yorum

Yaptığım son hata geri ödeyemeyeceğini bile bile kardeşime büyük miktarda banka kredisi çekmekti. Hala ödüyorum geçen seneden beri :lol:

Tabii para kaybettirdi ama vicdanım rahat en azından...

Yorum

Re: insanız..hatalıyız..ama ???

Orjinal yazı sahibi: platonik

Platonikciğim, ben ankette son şıkka işaret koydum 8)

Bir yerde okumuştum, şöyle diyordu : Yapacak o kadar çok hata varken, aynı hatayı tekrar tekrar yapmanın ne manası var ? :roll:

Ne bileyim, hata kelimesinin çok ağır kaçtığını düşnüyorum kendi yaşanmışlıklarıma. Ders demek daha makul geliyor.

Ben ne hata ettim ki diye düşündüm sorundan yola çıkarak, bulamıyorum :roll:

Yapacak daha iyi birşey bulana kadar, bu güne kadar yaptığım herşeyin arkasındayım.

Maddi varlıklarımı yok sayarım zaten, dünya işi derim.. Kaybetmiş görmem kendimi. Maneviyata gelince, hata olarak görürseniz pişmanlık duyarsınız, pişmanlık acıtır.. Nefret ve türevleri; kin, hırs vb. duygularınız kabarır. Yazık, zindan olur hayat.

Aksesuar der ki, makul görülen yapılır, bedeli mızmızlanmadan ödenir...

Derslerimi çalışa çalışa taktirle mezun olmak istiyorum
              sur-real-ist bir aşığım ben... fallar gibidir hayatım!

Yorum

Re: insanız..hatalıyız..ama ???

Orjinal yazı sahibi: aksesuar
                Orjinal yazı sahibi: platonik

Platonikciğim, ben ankette son şıkka işaret koydum 8)

Bir yerde okumuştum, şöyle diyordu : Yapacak o kadar çok hata varken, aynı hatayı tekrar tekrar yapmanın ne manası var ? :roll:

Ne bileyim, hata kelimesinin çok ağır kaçtığını düşnüyorum kendi yaşanmışlıklarıma. Ders demek daha makul geliyor.

Ben ne hata ettim ki diye düşündüm sorundan yola çıkarak, bulamıyorum :roll:

Yapacak daha iyi birşey bulana kadar, bu güne kadar yaptığım herşeyin arkasındayım.

Maddi varlıklarımı yok sayarım zaten, dünya işi derim.. Kaybetmiş görmem kendimi. Maneviyata gelince, hata olarak görürseniz pişmanlık duyarsınız, pişmanlık acıtır.. Nefret ve türevleri; kin, hırs vb. duygularınız kabarır. Yazık, zindan olur hayat.

Aksesuar der ki, makul görülen yapılır, bedeli mızmızlanmadan ödenir...

Derslerimi çalışa çalışa taktirle mezun olmak istiyorum
                Ah ah ben de mızmızlanmasam keşke ama yapamıyorum, içime oturuyor, pişmanlık duyuyorum.. bazı hatalar insanın hayatını alt üst edebiliyor çünkü.. iş aramam gerekiyor onun için de bu aralar canım çok sıkılıyor okuldaki ilgisizliğime, hem de ne uğruna okulu sallamıştım, yazık oldu :?

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iyimser
                  Yaptığım son hata geri ödeyemeyeceğini bile bile kardeşime büyük miktarda banka kredisi çekmekti. Hala ödüyorum geçen seneden beri :lol:

Tabii para kaybettirdi ama vicdanım rahat en azından...
                  iyi yapmışsın, kardeşe boyun kıldan ince ben olsam ben de aynısını yapardım, yapmamak hata olurdu ama alışmamasını bir dahaki sefere ağır sonuçları olacağını söyleyebilirdim belki..

Yorum

hatada ısrar etmek ahmaklıktır

Yorum

- hatasız kul olmaz.hatamla sev beni )

Yorum

İşleniyor...
                      X