Duyuru

Collapse
No announcement yet.

BAYAN ÇALIŞMALI MI? /ÇALIŞMAMALI MI?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• BAYAN ÇALIŞMALI MI? /ÇALIŞMAMALI MI?

Arkadaşlar, sizce bir bayan çalışmalı mı??....

....Çalışması,para kazanması mı değerli olduğunu gösterir,insanın??

...Çalışmıyorsa...ev hanımlığı yapan,bayanlar hakkında düşünceleriniz ???
    0
    a:3:{i:828;a:5:{s:12:"polloptionid";i:828;s:6:"nodeid";s:6:"522176";s:5:"title";s:24:"A)EVET,MUTLAKA ÇALIŞMALI";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:829;a:5:{s:12:"polloptionid";i:829;s:6:"nodeid";s:6:"522176";s:5:"title";s:32:"B)HAYIR,GEREKMEDİKÇE ÇALIŞMAMALI";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:830;a:5:{s:12:"polloptionid";i:830;s:6:"nodeid";s:6:"522176";s:5:"title";s:24:"C)KENDİ TERCİHİNE KALMIŞ";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

kendi tercihine kalmıştır..ama onun sırf para kazanıyor die değerli olmadı düşünülemezz yapılan evlilik çıkar amaçlı olurr....

ben şuna inanıyorumm bayanlar gerçekten çok zeki bi varlıklarr kendi kararlarına verecekleri kadar...
    <div>İZ BIRAKANLAR UNUTULMAZ.....</div><br />

Yorum

Orjinal yazı sahibi: NaTuRLaND
      kendi tercihine kalmıştır..ama onun sırf para kazanıyor die değerli olmadı düşünülemezz yapılan evlilik çıkar amaçlı olurr....

ben şuna inanıyorumm bayanlar gerçekten çok zeki bi varlıklarr kendi kararlarına verecekleri kadar...

...peki ev hanımları hakkındaki düşüncelerin neler??... :roll:

naturland,,,
      çalışmak konusunda kimse kimseyi zorlamaz zaten,bayanın kendisine kalmış...

Benim söylemek istediğim,,toplumuzda çalışan bayana saygı duyuluyor..ev hanımlarına karşı sanki onlar hiç iş yapmıyor ve ya fayda sağlamıyormuş gibi bakılıyor...

bu düşüncenin altında yatan SEBEP NEDİR SİZCE????

Yorum

Kendi tercihine kalmıs bişey ama bence calısmalı....
        YAŞIYORSAM AŞK SEBEBİM.....

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hayat_guzeldir

...peki ev hanımları hakkındaki düşüncelerin neler??... :roll:

naturland,,,
          çalışmak konusunda kimse kimseyi zorlamaz zaten,bayanın kendisine kalmış...

Benim söylemek istediğim,,toplumuzda çalışan bayana saygı duyuluyor..ev hanımlarına karşı sanki onlar hiç iş yapmıyor ve ya fayda sağlamıyormuş
          gibi bakılıyor...

bu düşüncenin altında yatan SEBEP NEDİR SİZCE????
          ev hanımı olmaktaa kolay değil die düşünüyorumm çünkü benim annem ev hanımı...dışardan görüldüğü gibi değil...belki ev hanımları çalışan bayanlardan daha çok yoruluyorlardırr...

Yorum

Mutlaka çalışmalı...
            sur-real-ist bir aşığım ben... fallar gibidir hayatım!

Yorum

ev hanımı olmaktaa kolay değil die düşünüyorumm çünkü benim annem ev hanımı...dışardan görüldüğü gibi değil...belki ev hanımları çalışan bayanlardan daha çok yoruluyorlardırr...
              bende öyle düşünüyorum...ev hanımlığınında zorlukları var,çalışmanında....
              ama toplumumuzun böyle düşünmesinin sebebi ne olabilir diye merak ediyorum?? :roll:

Orjinal yazı sahibi: aksesuar
              Mutlaka çalışmalı...
              Peki neden???... :roll: biraz daha açsak nasıl olur??..

Yorum

yaa bi bayan illa çalışmalı yada illa çalışmamalı die bi durum söz konusu olmaması lazım die düşünüyorum...

çünkü bu irade mesele..kimse birine sen neden çalışıyorsun veya neden çalışmıyorsun demez,diyemez...

Yorum

Orjinal yazı sahibi: hayat_guzeldir
                  Mutlaka çalışmalı...
                  Peki neden???... :roll: biraz daha açsak nasıl olur??.. [/quote]

Çünkü;

Yüksek okul bitirmiş bir bayanın ev hanımlığı yapmasını manasız buluyorum. Bir kadın ancak çocuğunun bakımı için çalışmaya ara vermeli. Ona da ev hanımı değil, anne deniliyor zaten.

Maddi olarak kendini sağlama almış bir kadının, mutsuz bir evliliği sürdürme zorunluluğu diğer bayanlara oranla daha azdır. (Yalnız şunu belirtmeliyim; bu erkeğe karşı güç, bir tehdit olarak kullanılmamalıdır)

Kimse kimsenin hayatında baki değildir. Eş, anne, baba, arkadaş, dost, evlat.. Hiç kimse. Bir insanın (kadın-erkek) sırtını yasladığı insanların yokluğunda hayatını idame ettirebilecek bir işi, az çok ekmek parasını kazanabilecek bir niteliği olmalıdır.

Hiç kimseye kayıtsız şartsız güvenilmez..

İş yaşamı özel sorunlara yoğunlaşan dikkati, başka noktalara çektiğinden tek noktaya saplanıp kalmak, kafada kurmak gibi şeylere bir nebze olsun engel olmaktadır.

Kişinin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi, bir başkasının maaş gününü beklememesi, kazandığını ailesiyle-eşiyle paylaşması mutluluk vericidir.

Ayrıca toplumuzda çalışan kadına değil, paraya saygı duyuluyor..

Yorum

bence mutlu bir aile yaşantısı için ve sağlıklı çocuklar için kadınlar mutlaka çalışmalı, çünkü farklı bir sosyal çevre ,farklı bir mevki ,anne ya da eş olmak dışında bir kadına ii gelir bence...sonuçta bir evi yöneten kadındır,
                    tabi bunu sadece aile için düşünmemek lazım ,çalışan insanın toplumda yeri olcağı için,para malum-ekonomik durumlar-,daha mutlu olur bence,kesnlikkle çalışmalı kendi için ,eğer çok önemli bir sağlık problemi yoksa
                    :lol: :!:
                    "TESADÜF BİLİNÇALTIMIZDIR"

Yorum

Merhaba

hayat_guzeldir öncelikle açtığın anket ve konusu için çok teşekkürler faydalı bir konu açmışsın :idea:

bayanların çalışması elbette kendi tercihlerine kalmıştır ancak bayanın çalışmaması daha iyi bence :idea: çünkü günümüz ortamında bayanlara çalıştığı yerlerde kötü gözle ve niyetle bakılabiliyor yani bayanlar edebiyle ve dürüstlüğü ile çalışmaya kalksada buna rağmen bazı erkekler bayanlara kötü gözle ve niyetle bakabiliyor ve bayanları rahatsız edebiliyor :twisted: ayrıca evlibir bayanın çalışması ve çocuğu olan bayanların çalışması ev hayatlarındada çeşitli sorunlar yaşamasına neden olabiliyor evlatları ile yeterince ilgilenemiyor ve gün boyu yaşadığı iş sitresi ve ev işleri gibi etkenler bayanın çabuk yıpranmasına neden oluyo :!: ayrıca eşiylede yeteri derecede bir arada olamamaları ve ilgilenememeleride ve sohbet edememeleride cabası her bayanı kastetmiyorum ancak bazı bayanlar maddi konuda bilerek yata hatayla beyine ben senden fazla kazanıyom yada benim param bu... sen benim parama ve alacaklarıma karışamassın senden para isteyen yok gibi hatalı söz ve davranışlarda bulunabiliyor bu nedenlede nice evlilikler bitiyor yuvalar dağalıyor :!: bazı kişilerde bayanları işe alma nedeni sadece göz zevklerini tatmin etmek ve erkek müşterileri çekebilmek için bayan ları işe alıyor bu da çok kötü ve edebe ahlaka sığmayan bir düşünce ve davranış :twisted: bu nedenle ben mecbur kalınmadıkça bir bayanın çalışmasına karşıyım ayrıca çalışan bayanlara saygı duyulduğu doğru ancak çalışmayan bayanlarada saygı duyulur :idea: fakat bu saygı duyma olayında her insanın görüşü düşüncesi ve fikri başkadır :idea: yani saygı duyanda olur saygı duymayanda olur ancak en büyük çalışma bir bayanın evladı eşi ve eviyle ilgilenmesidir bundan büyük bir çalışma olamaz haksızmıyım :!: bu nedenle ben evlendiğim zaman eşimi çalıştırmam ve çalışmadığı içinde ona saygısısızlık yapmam daha çok saygı duyarım
                      ancak bi bayan çalışmak zorunda kalırsa eşiyle beraber aynı ortamda çalışması ve durumlarını düzelttilermi maddi yönden erkek bayan eşini işden ayrılmasını isteyerek ev hanımlığına dönmesi ni sağlamasıda doğru bir düşünce ve hareket olacaktır :idea: benim kendi düşüncem bu konu hakkında bu

ancak bir bayan belli bir süre çalışmalı bekarken yada evliken yani bir iş bilmesi ve o işte çelışabilecek kadar tecrübe edinmesi kendi açısından faydalı olacaktır :idea: çünkü bir bayanın evlendiğini düşünün eşiyle anlaşamadı ayrıldı işte o zaman elinde maddi yönden 2-3 yıl yetecek bir birikim güvencesi olmalı :!: bu nedenle belli bir süre çalışmasındada fayda var :idea:

Yorum

aksesuarcığıma tamamen katılıyorum.
                        Bir şey yap, güzel olsun.. Çok mu zor? O vakit güzel bir şey söyle.. Dilin mi dönmüyor?
                        Öyleyse güzel bir şey gör veya güzel bir şey yaz.. Beceremez misin? O zaman güzel bir şeye başla..
                        Ama hep güzel şeyler olsun.. Çünkü; her insan ölecek yaşta…

<Şems-i Tebrizi>

Yorum

Mutlaka çalışmalı. Artık günümüzde kadın erkek herkes kendi ayakları üzerinde durmalı. Kimseden fayda yok bu dünyada. mesela ben önce babamı sonra eşimi kaybettim, 2 erkek kardeşim var, ama kendilerine faydaları yok ki bana olsun. eğer ben çalışmasaydım yanmıştım oğlumla bir başıma sürünüyordum... şimdi kendimi geçindirdiğim gibi aileme de yardım ediyorum çok şükür.

Ev hanımları da eğer tercihleri bu yöndeyse en azından Sosyal Sigortalarını yatırmalı ve emekli olmalılar. Dünyanın her türlü hali var.

Yorum

Re: Merhaba

Orjinal yazı sahibi: ahmetcetin
                            çocuğu olan bayanların çalışması ev hayatlarındada çeşitli sorunlar yaşamasına neden olabiliyor evlatları ile yeterince ilgilenemiyor ve gün boyu yaşadığı iş sitresi ve ev işleri gibi etkenler bayanın çabuk yıpranmasına neden oluyo
                            Mühim olan eşinle veya çocuğunla sürekli aynı ortamda bulunmak değil.

Bir insanın sohbetini de farklılık katar iş yaşamı.

Eşiniz işten gelir, gününü nasıl geçirdiğinden bahseder. Sen ne yaptın diye sorduğunda "bildiğin gibi" der geçersin çoğunlukla. Hobi dediğimiz şeyler lüks olarak görülmekte ve maddi külfeti oldukça fazla. Şimdi siz kendine bir uğraş bulur diyeceksiniz de ondan söylüyorum bunu. Artık hobiler ekstra bütçe gerektirmekte.

Ayrıca çocukların an gelip nasıl sinirleri hırpadığını bilen bilir. Önemli olan çocuğunuzun dibinden ayrılmadan "şunu yapma, dur şimdi olmaz" içerikli konuşmalarla vakit geçirmek değil, bir saat bile olsa paylaşım odaklı, kaliteli vakit geçirmektir. Hır gür geçen beş günden daha iyidir, bir lunapark eğlencesi, yada ailecek yapılan bir gezi.

Ve platonik, senin bana katılıyor olmandan onur duyuyorum

Yorum

Orjinal yazı sahibi: iyimser
                              Mutlaka çalışmalı. Artık günümüzde kadın erkek herkes kendi ayakları üzerinde durmalı. Kimseden fayda yok bu dünyada. mesela ben önce babamı sonra eşimi kaybettim, 2 erkek kardeşim var, ama kendilerine faydaları yok ki bana olsun. eğer ben çalışmasaydım yanmıştım oğlumla bir başıma sürünüyordum... şimdi kendimi geçindirdiğim gibi aileme de yardım ediyorum çok şükür.

Ev hanımları da eğer tercihleri bu yöndeyse en azından Sosyal Sigortalarını yatırmalı ve emekli olmalılar. Dünyanın her türlü hali var.
                              ''herkez kendi ayakları üzerinde durmalı'' bu konuya en güzel bu şekilde yaklaşılır bence..

Yorum

İşleniyor...
                              X