Duyuru

Collapse
No announcement yet.

BAYAN ÇALIŞMALI MI? /ÇALIŞMAMALI MI?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

Kadın çalışmalı mı?

Ben çalışma hayatından yeni kurtulmuş ve çalışırken çocuk büyütmüş bir anne olarak söylüyorum, bu iş gerçekten çok zor.Hem evinizin hanımı,hem eş,hem anne vede günde 8-9 saat iş yerinde olmak zorunda olan bir bayansınız.Birde yaşam kalitesine,düzen,tertip,iyi ilişkiler gibi özelliklere değer veriyorsanız inanın ki daha da zor.Zorlukları yönünden bakınca "bayan çalışmamalı"diyorum.Ben çalıştığım için asla pişman değilim.Ama insan gerçekten yıpranıyor,çünkü bayanlar zaten daha hassas ve narin.Son yıllarda -belki de sebep/sonuç ilişkilerini iyi irdelemek gereken hassas nokta- gelişen olaylara baktığımda da"bayan çalışmalı" diyorum.BU konuda oldukça çelişki yaşadım,ama şimdi inanıyorum ki,bayanların geliri ve sosyal güvenceleri olmalı.Ama bunu kadın olsun,erkek olsun bir üstünlük veya ayrıcalık olarak görmemeli.Silah olarak kullanmamalı.Gönül istiyor ki, gönül birliği ile maddeye önem vermeden huzurla yaşansın.Ben, kendini yetiştirmiş,sosyal yönünü geliştirmiş ev bayanlarını çok taktir ediyorum.Onların yaşamı da kolay değil.Allah herkese kolaylık versin diyelim.Sevgi ve saygılar...

Yorum

İşleniyor...
    X