Duyuru

Collapse
No announcement yet.

kırıldığınız yada üzüldüğünüz zaman neler yaparsınız?

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• kırıldığınız yada üzüldüğünüz zaman neler yaparsınız?

Ben sessiz kalır ve ağlarım...ya siz?

Re: kırıldığınız yada üzüldüğünüz zaman neler yaparsınız?

Orjinal yazı sahibi: zerrin35
    Ben sessiz kalır ve ağlarım...ya siz?
    Susup kalırım uzun süre, daha sonra yanlız bir yerde sessizce ağlarım engel olamam artık gözyaşlarıma. Kırılmak o anda zaten insanın kalbine bıçak saplanmış gibi olur istesende konuşamazsın en azından o anın şokunu atlatana kadar.
    Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

Genelde kendi başıma kalmak isterim ve öfke patlamaları yaşarım.. daha doğrusu yaşıyordum, şu an öfke yönetimi meselesinde bir miktar mesafe aldım.

Yorum

kendi kendimi yerim ve konuşmam uzun bi müddet..

Yorum

Üzüntünün dozuna ve sebep olan kişiye göre değişir. Düşük dozda ise belli bir müddet sonra geçer zaten, çok üzülmüşsem ve psikolojik bütünlüğüme zarar vermişse yalnız kalıp ağlayarak boşaltırım içimdeki baskıyı... Kişiye göre değişir dedim, aslında kişi daha çok üzüntünün dozunu etkiler. Çok yakın olduğum, çok güvendiğim biriyle, sıradan biri beni aynı oranda üzmez. İnsana en büyük hayal kırıklığını ve acıyı yaşatanlar daha çok en yakınlarıdır...
          LAF BİLİRSEN KONUŞ DA İBRET ALSINLAR LAF BİLMEZSEN SUS DA İNSAN SANSINLAR

Yorum

beni kıran ya da üzen kişiyi bende üzerim.

Yorum

ben ağlıyamıyorum ya keşke ağlasam bende intikam duygusu

oluyor hem karşımdakileri üzüyorum hem kendimi ama artık böyle şeyler yapıyacam gerçekten hassas biriyim her beni kırana kin beslersem işim var demek artık kendimi düşünüyorum beni kıran kimselerlede muatap olmuyorum o kadar bi insana verebileceğin en büyük ceza onu önemsememektir.intikam alma düşüncesi bile onu önemsemektir oysa ona bi hiç gibi davran daha çok acı çeker

Yorum

haklısın theangel başkasını üzmeye çalışırken bile kendimiz üzülüyoruz bunun ayarını nasıl tuttracaz ki...

Yorum

bu ayar işini kendin yapıcaksın düşüncelerin çok zor ama

Orjinal yazı sahibi: sevcancan
                  haklısın theangel başkasını üzmeye çalışırken bile kendimiz üzülüyoruz bunun ayarını nasıl tuttracaz ki...
                  demişsin kendin yapıcaksın düşüncelerin ayalıyacaksın arkadaşım eğer bunu yaparsan süper olur işte çok zor belki ama yapmaya çalışıcaksın herşey insanın kendisinde başlar ve biter

Yorum

söylemesi kolay yapması zor....

Yorum

evet malesef öyle ama yapamasan bile denemek gerek

yanlış olduğunu biliyorsan ve sonucunda üzüleceksen kendini düşünmelisin önce ondan sonrası gelir mesele bişey yapıcaksın bu şeyin sonucunda üzülecekmiyim deyip kendinle konuşucaksın insanın en iyi arkadaşı gene kendisidir dostum takma boş insanları salla gitsin yada öyle yapmaya çalış en azından

Yorum

Şunu anladım ki, hayatı zıtlıklarla donatılmış,.
                        Acıyı bilmezsek, tatlının tadına varırmıydık
                        Mutsuzluk yaşamasak, mutlu olunca coşarmıydık
                        sevgisizliği tatmasak sevginin kıymetini bilirmiydik ?üzlünce çekilirim sessiz sedasız bir yere ağlarım

Yorum

benim bu konu da çok enteresan bir tarzın var ..bilinç dışı yapıyorum ama hiç hoşuma gitmiyor;
                          kişilerle yakınlık derecem ne olursa olsun , yeni tanışmış olduğum yada çok eski , çok sevdiğim yada sevmediğim vs farketmez ki önce bana karşı yapılan hatalara duyarsız kalıp hoş görüp hiç olmamış havasında ilişkime devam edip hatanın tekrarlanma durumuna dikkat ederim ..birkaç kere lursa alenen intikamdaalırım küfür de ederim ..mevki makam tanımam...hiç hoş değil biliyorum...ağlamak bana ters geliyo...ağlayamam zaten..

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ilksen
                            kırılıp üzülürsem, sosyal ortamımdan uzaklaşıp, kırılganlığımı kendi içimde onarma yolunu seçiyorum ancak bu kimi zaman mümkün olmuyor.. işe gitmek zorunda kalıyor, aile içinde bulunmak yada arkadaş grubunuza katılmak zorunda kalıyorsunuz... o ortamlarda son derece enerjik, kırgınlığımdan beni uzaklaştıracak derecede neşeli olduğumu gözlemliyorum.. çok daha fazla gülüyor, çok daha fazla konuşuyorum...
                            İlksen'cim en çokta dikkatimi çeken bu oldu,genelde bilinen tarzdır birileri tarafından üzülünüp yada kırılındığında sessizce kalıp bir köşede ağlamak..fakat senin tepkin ise tam tersi olup ters tepki yaratması dahada çok gülmen ve daha çok enerjik olup daha çok konuşman...bu gayet güzel bir mücadele diyorum...

Yorum

Ben kırılmam ya da üzülmem. Beni kırmaya ya da üzmeye yönelik bir eylem varsa, bunu yapan kim olursa olur ağır bir fırça çeker, yanımdan kovarım olur biter.

Çivi çiviyi söker demişler. Bu alemde bir kere ağlarsan, bir daha gözyaşlarını kurutmaya fırsat bulamazsın.

Yorum

İşleniyor...
                              X