Duyuru

Collapse
No announcement yet.

MEDYANIN UZUN DİLİ

Collapse
This topic is closed.
X
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• MEDYANIN UZUN DİLİ

Sevgili arkadaşlar ,,,
    Sizinle bir sıkıntımı paylaşmak isterim..
    Gündemizimizi biliyorsunuz..Cumhurbaşkanlığı seçimi....Ama artık bi kaç haberden duyduğum sözlerden sonra ana haberleri izlemekten bile endişe etmekteyim...

geçen özel kanallarından birinde cumhurbaşkanı adayı gösterilen Abdulah Gül'ün eş durumundan ve hatta başörtülü olması durumundan bu konu hakkında çok kesin sözleri var..Onlar kararını vermiş bile(!)Sanki demokrasi onların tekelinde(!)kararlar verilmiş....

Arkadaşlar niyetim,siyasi bir tartışma değil,amacım kimseyi tutmak değil.....
    YALNIZ AÇIKLAMALARININ BAŞÖRTÜLÜ İNSANLARI RENCİDE ETTİĞİNİN KANAATİNDEYİM...VE BUNA ÇOK ÜZÜLÜYORUM...
    SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİĞİM BİR KONU...ÜLKEMİZDE AÇIK KARDEŞLERİM OLDUĞU KADAR,BENİM GİBİ BAŞÖRTÜLÜ İNSANLARDA MEVCUTTUR...BİZİM HAKKIMIZDA RENCİDE EDİCİ KONUŞMALAR HAKKINDA NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ???
    Bu konuda cevap verirken,kendinizi başörtülü insanlarınızın yerine koymanızı bir de o açıdan bakıp empati kurararak cevap vermenizi rica ediyorum..
    0
    a:3:{i:841;a:5:{s:12:"polloptionid";i:841;s:6:"nodeid";s:6:"522179";s:5:"title";s:43:"a)evet,taraflı yayın yaptığını düşlünüyorum";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:842;a:5:{s:12:"polloptionid";i:842;s:6:"nodeid";s:6:"522179";s:5:"title";s:45:"b)hayır,objektif davrandıklarını düşünüyorum.";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:843;a:5:{s:12:"polloptionid";i:843;s:6:"nodeid";s:6:"522179";s:5:"title";s:16:"c)ilgilenmiyorum";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

bir insanın gyimine bakarak yorum yapmak benim mantığıma sığmıyorr hele eşi ise düşünemiyorum bilee...

sonuçta müslüman ülkede yaşıyorr ve demokratik ülkee herkez istediğini giyebilir....

olayaa başörtüsü tarafından bakmadım daha objektif olarak baktım....
    <div>İZ BIRAKANLAR UNUTULMAZ.....</div><br />

Yorum

Başörtülü arkadaşlarım, dostlarım var:düşüncelerine saygı duyarım ama siyasetin dinden uzak olması gerektiği kanaatindeyim: yani siyasi ortama gelecek insan dini kimliğini bi yana bırakıp da o ortama gelmeli... Merak ediyorum laikliğin had safhada olduğu avrupa ülkelerinde hac kolyeler boyundan çıkıyor mu? Sanmıyorum ama yine diyorum siyasetin dinden uzak olması gerekli!

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ENiGMaTiC
        Başörtülü arkadaşlarım, dostlarım var:düşüncelerine saygı duyarım ama siyasetin dinden uzak olması gerektiği kanaatindeyim: yani siyasi ortama gelecek insan dini kimliğini bi yana bırakıp da o ortama gelmeli... Merak ediyorum laikliğin had safhada olduğu avrupa ülkelerinde hac kolyeler boyundan çıkıyor mu? Sanmıyorum ama yine diyorum siyasetin dinden uzak olması gerekli!
        hayır konumuz bu tartışmalar değil.... :!:

O İNSANLARIN PSİKOLOJİSİ....BUNU DÜŞÜNMEDEN YAYIN YAPMALARI...SADECE BU KONUYU ÖRNEK VERDİM ARKADAŞLAR..BAŞKA KONULARDA OLABİLİRDİ.... :idea:

Yorum

Orjinal yazı sahibi: ENiGMaTiC
          Konu açılmışken söyleyeyim....Siz bunun simge olduğunu neye dayanarak söylüyorsunuz???Kendi düşüncenizin doğru olduğuna nasıl ispat edeceksiniz somut deliliniz neler?????(Düşünce gibi soyut bi şey haricindeki örnekler!...)

Peki başı açık olan giyim tarzı cumhuriyetin ve laikliğin sİmgesi mi????O zaman o da bir simge olmuyor mu???...Demokratik bir ülkede giyim tarzının dayatması gibi bişey ya da dayatma mümkün olabilir mi???Peki başörtülü insanlardan oy istenmiyor mu??..
          SEÇME HAKKI olan insanların da SEÇİLMEYE HAKKI VARDIR DEMEK Kİ...Ya da neden oy isteniyor.... :idea:

Yorum

Sorun giyim kuşam değil Arkadaşlar,
            Önce bunda hemfikir olalım,
            Sorun ülkemiz insanlarının çok hassas olduğu bir konu üzerinden siyaset yapmak ve rant sağlamak....

Lütfen bunu anlayalım.Kimse kimsenin giyimine karışmıyor,ama bazı duygular istismar ediliyor..Çünki biz duygusal bir toplumuz buda bize özel bir olgu..

Yorum

emulu çok mantıklı bir söylemde bulunmuş konu giyim kuşam değil: konu beyinde neler geçtiği... Örnek vermek gerekirse: çocukluğunda simit satarak büyümüş bir insanın oğlunun gemi alabilmesi müslümanlık değilken bu kişi müslümanlığı kullanabiliyor ve bundan rant kazanıyor.

Simge konusuna gelince: hristiyan kardeşlerimizin hacı nasıl bir simge ise müslümanın da başörtüsü SİYASİ ARENADA simgedir: bunu normal giyen hatta siyasi oyunların farkına varıp da başörtüsünün değerini düşürdüklerini belirten pekçok kapalı teyzemiz var: onlara saygımız sonsuz...

Ve ben simge kelimesini kullanmadım seni de bu konularda dolu gördüm..

Peki başı açık olan giyim tarzı cumhuriyetin ve laikliğin sİmgesi mi????

Tabiki her başı açık cumhuriyetin simgesi denemez: de bu kesin bi ayrım olamazki... Başı kapalı olup da cumhuriyetin ve laikliğin simgesi olan insanlarımız var! İş düşüncede bitiyor arkadaşım... Ne güzel dinimizi istediğimiz gibi yaşayabildiğimiz bir ortamdayız. Bugün İran'da din baskısı var ve aldığım duyumlara göre çoğu ataist, dinden soğumuş...

Psikolojinin tartışıldığı bu ortamda siyasete girmek istemiyorum ama içinde birikmiş sinir dağını yıkmak isterim. Sen dinini yaşa.. Kimin ne olduğunu anlamak adına da TÜM YAYINLARI oku! O kişi neler neler demiş bunları bilmek çok önemli...

Yorum

İşleniyor...
              X