Duyuru

Collapse
No announcement yet.

KüFüR NERedE??

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• KüFüR NERedE??

Bu benim çok ikilem içinde kaldığım bir konu ve görüşlerinizi merak ediyorum.Küfür etmek ne kadar doğru?Ya da ne kadar yanlış?Bir de gerçekten hiç küfür etmeyen bir insan var mıdır?Hani bazı tipler wardır ya 'ASLA KULLANMAM','KENDİNE GÜVENMEYEN KÜFÜR EDER'...bu cümleler gerçekten doğru mu?Yoksa yerinde ve zamanında hak eden kişiye küfür etmesini de bileceksin su götürmez bir gerçek mi?Kısacası küfür gerekli mi?(herkes küfür etmeyi bilir mi?)
    0
    a:3:{i:844;a:5:{s:12:"polloptionid";i:844;s:6:"nodeid";s:6:"522180";s:5:"title";s:15:"hiç küfür etmem";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:845;a:5:{s:12:"polloptionid";i:845;s:6:"nodeid";s:6:"522180";s:5:"title";s:8:"o ne ki?";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:846;a:5:{s:12:"polloptionid";i:846;s:6:"nodeid";s:6:"522180";s:5:"title";s:31:"ara sıra bazı bazı küfür ederim";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0
    "TESADÜF BİLİNÇALTIMIZDIR"

küfür etmenin mantığını henüz anlamış değilim...gereksz ve saçma sapan aykırı kelimeler kullanarak karşı tarafı rencide etmenin mantığınıda..
    ama her insan biraz küfür etmeyi biliyor..ve bazen en çok kendilerini tutamadıkları anda havada uçuşuyor bu sözcükler..bi mantığı yok..bi getiriside yok..sadece karşı tarafa dersini verme isteği var..ama bu şekilde olmamalı bence... :roll:

Yorum

kufur bilmeyen varmıdır ? bence imkansız çunku iilkokul çocukarı bile biliyor etmeyen varmdır , tabiki vardır
      ama kufur denen laf kimine görede çok dogal bir kellime gibi gelebiliyor ,
      onun için biraz ucu açık bir konu
      ama ben elimden geldigince kufur olabilecek hiç bir kelime kullanmam ve gerekde görmem ,
      çunku hiç bir şeyi halletmiyor zaten .

Yorum

küfür etme bence kişinin kendisiyle alakalı bir durum ben küfür etmem ama öyle cevaplar veririm ki karşimdak küfür den beter şeyler duyar.

kelimelerin yetmediği yerde bence küfür başlıyor çünkü elde başka veri olmayınca ....

Yorum

küfür mü? bazen harbi çok gerekiyorrr insanları çok zorladıkları zaman...
          <div>İZ BIRAKANLAR UNUTULMAZ.....</div><br />

Yorum

cinselligi biraz bu kufurlerle (galiz sovmelerle) ogrendik.
            Icimden kizdigim ve hakaret ettigim zamanlar oluyor ama bu tur galiz tabirleri kullanmaya musait bir ortamim olmadi.
            Insanlara kizdigim ve bagirdigim da oluyor ama kufur kelimesini kullanmayi cok sukur ogrenemedim...biraz da ortamdan kaynaklaniyor..
            Bazilarina cok guzel yakisiyor.
            Hatta soyle soyleyeyim.Erzurumda bir imam erzurumspor macina gidiyor.Karsi taraf atak oynuyor.Yanindaki adama sunlara bir kufur et.beni gunaha sokma diyor.bizimki de o hesap iste.
            Her Şeyin Iyisine Bak

Yorum

ben küfür etmesini bilmem ve yanımda eyer biri küfür ederse çok rahatsız olurum.aptal salak gerizekalı gibi kelimeler harici aşırıya kaçan küfürleri duyunca acayip sinir oluyorum.insanların ağzına yakışmıyor.birde okul çağında küçücük çocuklar küfür etmiyormu deliriyorum

Yorum

Sevgili bipokanguru,
                Umarım küfür yüzünden başın derde girmez,çok haklı olduğunuz bir konuda bile haksız duruma düşersiniz,küfür etmek çok da gerekli bir şey değildir,hiç bir sorununu çözmeyeceği gibi aksine zorlaştırır,düşman edinirsin ve üzülürsün,küfür eylemi ancak takıntı haline gelmişse psikolojik yardım almanı öneririm.
                Sağlıklı ve küfürsüz günler dileğiyle.

Yorum

Gerekli diyemem, hoş bir şeydir die hiç diyemem. Ama kullanırım..

İlle birilerine söyleyip de lafın altında ezilmesini sağlamak değil. Hatta genellikle: küfür ettiğim kişi yanımda yokken büyük küfür ederim o kişiye.. Sinirlenirsin ve sinirini boşaltmak istersin.. Ne derece yararlı psikolojinin o anda düzelmesine bilmiyorum ama küfretmek iyi geliyor hak edene kullanıldığında

Yorum

vallahi eğer manyak deli ve eşşek küfür sayılırsa ediyorumonlarıda zaten küfür mahiyetinde değilde sevdiğim insanlara söylüyorum.küfüre asla tahammülüm yok+argo kelimelere vede saygısızlığa.tartışma ortamı olrsada susarak cevabımı vermeyi tercih ediyorum.o kişiye en büyük küfür oluyor zaten
                    Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

bir insanı rencide edicek yada özellikle kırmak için küfür etmem...ama genelde küfür ederim olayı espiriye vurmak kendi kendimle dalga gecmek ortamdaki gerginliği dağıtmak için evet küfür ederim....bazen cok sinirlenmişsem kendi kendime küfür ederim, bazen ingilizce bazen turkçe buda benim alışkanlığım
                      of of ne desek boş!!!!

Yorum

Küfürde bazı hayvan isimlerinin kullanılmasını doğru bulmuyorum.

Güzel akıllı zararsız hayvanların bazı kötü davranışlara karşı küfür olarak kullanılması o hayvana hakaret gibi geliyor bana. ör: eşek

Cinsel içerikli küfürler de çok aşağılayıcı....
                        Sevgiden aşktan bahseden sevdiğiyle beraber olmak isteğen bir insanın bu

tarz küfürler etmeside çok mantıksız karşısındakini azarlıyormu yoksa

aşkından yanıyormu belli değil.

Kısacası küfür amaçlı kullanılan sözlerin çok anlamsız ve mantıksız olduğunu
                        düşünüyorum.

Ne demek istediğimi anlatabildim mi acaba
                        <div>------------SEMAVER DE HAKLI--------------</div><br />

Yorum

küfürü milletçe kendimize o kadar bağdaştırmısız ki....bi lokma çocuklara öğretilen ilk kelimelerden biri küfürdür
                          -hadi oğlum küfür et amcana :lol:
                          sonra maçlarda hakeme ,laf atana karşılık verme şeklimiz(özellikle bayanlar)lise çağlarında bir halt ediyormuşuz yarış halınde sıralanan birsürü abuk subuk ağır kelime,minübüsçülerimizde ve taksicilerimizde bol miktarda mevcut ...daha böle bir sürü yerde gerekli mi gereksiz mi tartışılır :lol: insan düşünüyor gereksiz olsa küfür bu kadar kişi kullanırmı ? :lol: :lol: :lol:
                          <div>VAZGECILMEZ MISIN AMANNN???</div>

Yorum

hiç sevmem edeni de sevmem hele erkeklere hiç mi hiç yakıştırmam..
                            fıkralarda, geyik yaparken falan olabilir ama ciddi bir şekilde konuşurken ya da tartışırken asla edilmemeli, edilirse çok çok büyük bir eksidir benim için :evil:

Yorum

küfür vb. hitap şekillerini oldum olası sevmem... mesela birisine çok gıcık oluyorum sevmiyorum falan.. herhangibir hayvan, ismini söylemek bile, o canlıyı aşşaladığım hissini uyandırıyor bende... :roll: birde ana avrat dümdüz gidenler var mesela.. yahu sen bu adama kızdıysan anasından bacısından ne istiyorusun ki... onların ne suçu var demii... Her zaman demişimdir... terbiyeli insan, terbiyesizle geçinmesini bilendir. Üste çıkıcam diye çizgimizi bozmamızın bir anlamı yok ki... illaki karşımızdaki kişinin anlayacağı dilde konuşacağız diye bir kuralda yok üstelik.

küfürde amaç ne olabilir... karşısındaki insanı rahatsız etmek.. rencide etmek... sinirlerini bozmak, tahrik etmek.. ve bana göre kesinlikle acizliktir, küfür edeni alçaltır..... hem manevi anlamda hemde şahsiyeti küçülür :idea:

'ASLA KULLANMAM','KENDİNE GÜVENMEYEN KÜFÜR EDER'...bu cümleler gerçekten doğru mu?

- Bence kesinlikle doğrudur.

Yoksa yerinde ve zamanında hak eden kişiye küfür etmesini de bileceksin su götürmez bir gerçek mi ?

- Gerçekse de, benim gerçeğim değill... :roll:

Kısacası küfür gerekli mi? (herkes küfür etmeyi bilir mi?)

- Gerekli falan değil. ( bilir )...

Yorum

İşleniyor...
                              X