Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Anne Ve Babanızın Vefatı Durumunda

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Anne Ve Babanızın Vefatı Durumunda

Anne ve babanızın vefat etmesi durumunda kendi ayaklarınızın üzerinde durabilecek kadar kendinizi hazır hissediyormusunuz ?

allah anne baba ve sevdiklerimize hayırlı uzun ömürler versin ben anne ve babamın vefat etmesi durumunda kendi ayaklarımın üzerinde durabilmek için şimdiden kendimi pisikolojik olarak hazırlıyorum onları ölmüş gibi kabullenip üstüme düşen görev ve sorumlulukları düşünerek bu konularda neler yapabileceğimi göz önüne getiriyorum akrabalarımın ne derecede yardımcı olup olmayacaklarınıda göz önünde bulunduruyorum acil durumlar için hastalık ölüm vb konularda maddi birikim yapıp kenarda bulundurmak için çabalıyorum
    elbette hayatta yaşarken kimin önce öleceği belli olmaz ancak ben her olasılığı göz önüne alarak şimdiden tedbir alıyorum
    çünkü hiç beklenmedik bi anda ailenizden anne baba gibi önemli bir bireyi kaybedince insan yıkılıyo psikolojil olarak ve maddi olarakta sıkıntı yaşayabiliyo bu nedenle tedbirli olmakta fayda var ben sabahları evden çıkarken veya annem ve babam evden giderlerken onlarla helalleşiyom akşam uyumadan öncede helalleşiyom çünkü dışarı gidipte bir daha geri dönememek var akşam uyuyupta bir daha uyanamamak var bu nedenle hazır olmak adına ben bu şekilde önlem alıyorum

ya siz anne ve babanızın vefat etmesi durumunda kendi ayaklarınızın üzerinde durabilecek kadar kendinizi hazır hissediyormusunuz ?
    bu konuda tedbir alıyomusunuz ?
    0
    a:6:{i:847;a:5:{s:12:"polloptionid";i:847;s:6:"nodeid";s:6:"522181";s:5:"title";s:34:"Kendi Ayaklarımın Üzerinde Dururum";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:848;a:5:{s:12:"polloptionid";i:848;s:6:"nodeid";s:6:"522181";s:5:"title";s:34:"Kendi Ayaklarımın Üzerinde Duramam";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:849;a:5:{s:12:"polloptionid";i:849;s:6:"nodeid";s:6:"522181";s:5:"title";s:36:"Bu Konuda Kendimi Hazır Hissediyorum";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:850;a:5:{s:12:"polloptionid";i:850;s:6:"nodeid";s:6:"522181";s:5:"title";s:37:"Bu Konuda Kendimi Hazır Hissetmiyorum";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:851;a:5:{s:12:"polloptionid";i:851;s:6:"nodeid";s:6:"522181";s:5:"title";s:18:"Bu Konuyu Düşündüm";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:852;a:5:{s:12:"polloptionid";i:852;s:6:"nodeid";s:6:"522181";s:5:"title";s:24:"Bu Konuyu Hiç Düşünmedim";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

Allah herkese sağlıklı ve uzun ömürler versin.

Ahmetçetin tebrikler demeliyim. Manevi ve sonrada kaçınılmaz gerçeğiyle maddi yönden bunları düşünmüş olman gerçekten büyük olgunluk. Hayatı tüm gerçekleriyle kabul etmekten başka elimizden ne gelebilir ki. Ayrıca haklısın,o manevi yıkım içinde birde maddiyatı düşünmek zor olsa gerek.

Aslında önerin, hayatın çeşitli alanlarında kullanılabilecek gerekli bir birikim. İnsanın ruh sağlığının biraz da olsa daha az sarsılmasını sağlar.

Allah herkesi birbirine bağışlasın ve gecinden olsun inşallah.

Yorum

SEVGİLİ AHMETCETİN İNAN BU SORU BİLE BUZ GİBİ YAPTI BENİ.RÜYAMDA GÖRSEM ÇILDIRACAK GİBİ OLUYORUM ÖZELLİKLEDE ANNEM.NE OLURSA OLSUN BABAMDA HİÇBİR ŞEKİLDE DEĞİLİM.ANNE VE BABANIN YERİNİ NE TUTABİLİRKİ DÜNYAYI ÖNÜNE SERSELER ACINI BİR GRAM AZALTABİLİRMİ.ONLAR EVİMİZİN DİREĞİ DİREĞİN BİRİ YIKILSA EV HARABE OLUR.DERDİ VEREN MUHAKKAK DERMANINIDA VERİR AMA DÜŞÜNMESİ BİLE ŞUAN MAHFETTİ BENİ.ALLAH CC ONLARI BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN GECİNDEN VERSİN.İSYAN DEĞİL BU HAŞA O HERŞEYİN HAYIRLISINI BİLİR.
      Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

ahmetcetin .. ilk seçeneği seçtim çünkü öyle olmuştu..

insan gözlerini kapatıp bir düşünmeyi denese bile .. yok .. olmuyor.. mantık kabul etmiyor,inkar ediyor..
        ama başına gelince durum çok başka..
        her zamankinden daha, çok daha güçlü ve dimdik ayakta durman gerektiğini öyle bir hissediyorsun ki..
        oturup üzülmeye ne oldu ne bitti, kim kaldı kim gitti demeye vaktin kalmıyor bile..

bahsettiğin sıkıntılara gelince...
        maddi vede manevi.. kendimizi toparlamamız 5yıldan fazla sürdü..
        fakat öyle büyük gedikler kalıyor ki hayatınızın kalan kısmında, ömrünüz boyunca hiç bir şekilde kapanamayacağını biliyorsunuz..
        ama ailenin diğer üyelerinden bunu saklayıp maske takıyorsunuz..
        inanılmaz bir aile bilinci uyanıyor çünkü..

bunları konuşmak bile içimi ürpertir.. tanrı ailenize herşeyden önce ailenize uzun ömürler versin hepinizin
        kayıpları olanlara da sabır diliyorum yürekten ve bol bol rahmet..

Yorum

zaman zaman bunu düşünürüm..ne yaparım diye...o anı hissetmeye çalışırım...ve soğuk soğuk terler dökerim....aklımı kaçıracak gibi olurum....kesinlikle kaldıracak durumda değilim böyle bir acıyı....hatta çevermdeki herkese söylerim böyle bir durumda beni ölmüş bilin diye....

Allah uzun ömür versin onlara....ama şu da bir gerçekki elbet olacak bu..kaçış yok....hepimiz tüm sevdiklerimiz bir gün öleceğiz.....ama şuan kaldıramam...kesinlikle kaldıramam.... :!:
          büyük sıçrayış için birkaç adım geri gitmek gerekr

Yorum

:cry: çok ağlarım saatlerce belki...geçer mi acısı..asla..ama üstesinden gelebilirim,herşey insan için bence,doğum kadar ölümde...sevdiğim birini hiç kaybetmedim,kimse bırakıp gitmedi beni istemese de..karşılıksız seven,seni anlayan,her an yanında olan,her kötü gününde hatanda arkanda olan ailen olmadan bu hayat çekilmez olur...başka kim beni böle sever ki?...bu da biraz bencilce biliyorum ama aklıma ilk bu geliyor!!
            "TESADÜF BİLİNÇALTIMIZDIR"

Yorum

İşleniyor...
            X