Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hüzün Dolu Şarkı...

Collapse
X
  • Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Clear All
new posts

• Hüzün Dolu Şarkı...

Merhaba,
    Hüzün dolu şarkı,filim,dizi ve romanlar insanlara umutsuzluk aşılar mı,bunalımlara yol açar mı?
    0
    a:5:{i:861;a:5:{s:12:"polloptionid";i:861;s:6:"nodeid";s:6:"522185";s:5:"title";s:22:"a-İlköğretim Mezunuyum";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:862;a:5:{s:12:"polloptionid";i:862;s:6:"nodeid";s:6:"522185";s:5:"title";s:31:"b-Lise ve Dengi Okul Mezunuyum.";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:863;a:5:{s:12:"polloptionid";i:863;s:6:"nodeid";s:6:"522185";s:5:"title";s:22:"c-Ön Lisans Mezunuyum.";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:864;a:5:{s:12:"polloptionid";i:864;s:6:"nodeid";s:6:"522185";s:5:"title";s:19:"d-Lisans Mezunuyum.";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}i:865;a:5:{s:12:"polloptionid";i:865;s:6:"nodeid";s:6:"522185";s:5:"title";s:39:"e-Yüksek Lisans ve Üstü Kariyer Yaptım.";s:5:"votes";i:0;s:6:"voters";a:0:{}}}
    0%
    0

Merhaba;

Bence dinleyen, izleyen ve okuyan kişinin karekteri,dünyaya bakışı ve o anki ruh haliyle ilgili bir durum.

Umutsuzluk belki daha fazla olasıdır.Ancak bunalım daha yoğun bir etki(gerçi genellikle umutsuzlukların ardından gelir ama)

Bunalıma yatkınlıkta önemli bir etken aslında.

Biraz da (bana göre tamamen) bilinçle ilgili....

Ben kendi adıma söyleyebilirim...

Kimse beni istemediğim bir şarkıyı dinlemeye,filmi izlemeye,romanı okumaya mecbur edemez...

Baktım olumsuzluğa götürüyor ve bana zarar verecek(zaten abartılı dram ve trajediler beni pek açmaz) başladığım etkinliği bırakırım...

(Aslında oldukça direyetli bir yapım var)ama, psikolojimi bozacak ve kaçınmam elimde olan etkinlerden zarar görme noktasına geldiğimi anladığım an kaçarım.Ruh sağlığım değerlidir benim için.

Yorum

Ben ruh sağlığımı etkiler diye beni üzecek olay ve insanlardan uzak duruyorum.Şaka gibi ama burnumun dibinde olsa dahi görmemezlikten geliyorum,konuşmuyorum.Beni sıkan filmleri,müzikleri dikkate almıyorum.
      Gerçi bazen sırf canım istediği için -hani bazen insan üzülmek ister ya-hüzünlü şarkılarda dinlerim.Her duygu yaşanmalı yeri geldiğinde...
      "TESADÜF BİLİNÇALTIMIZDIR"

Yorum

benim kolay etkilenen bir yapım var ancak film,roman
        gibi yapay şeylerden pek etkilenmem.etkilenmede o anki ruh halime bağlı sanırım.misal çok hüzünlüsün ve hiç alakasız bir şarkıda bile "örn. pop "ağlayabiliyorsun,yada neşen yerinde arabesk bir şarkı çalıyor yine tam tersi bir şekilde oluyrsun.pek tv ile ilgili değilim fakat sadece bir dizi var,yaprak dökümü,o dizinin son bölümleri beni aşırı dehşete düşürdü ve ve gerçekten insanı bunalıma sokacak şekildeydi.filmi seyrederken gerildiğimi hissediyorum :roll:
        Hayat Dediğin, Allah İçin Değilse; Ne Çıkar Kainat Önünde Eğilse!...

Yorum

evet arkadaşım... böyalemuziklervefilimler insana kendisotunlarını anımsatır... aslında bu konuyla algala mesleğiniz açısından bir araştırma yapmalısınız..

Yorum

Bir hatırası olmadığı sürece hüzünlü müzikler, filmler vb. yalnızca hüzünlenmek isteyenleri hüzünlendirir bence. İnsan zaman zaman buna da ihtiyaç duyar.

Yorum

Emin ol ki bunalımdan fazlasına yol açar. İnsanlar zaten olumsuzluğa meyilli, medya da yardım ediyor iyice bunalıma girilmesi için. Ne güzel dayanışma değil mi?
              Cevizin kabuğunu kırıp ozune inmeyen, cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazali)

Yorum

açar seni daha da umutusuz yapar hep üzülürsün gerçek hayatın sadece hüzün olur neşelen biraz hayat çook güzeelll
                HeRKeSi DoSTu BiLeN HeRKeSTeN KoPuK BiR BeN!!!

Yorum

bunların zamanları var örneğin moreli bozuk arkadaşlarıma damar müzik olarak tabir edilen müzikleri dinlememelerini tavsiye ederim slow dinlememelerinide sölerim hareketli müzikler dineleyin derim yada çıkın gezin derim açılın rahatlayın derim çünkü morali bozuk insan öle şarkılar dinledimi çıkmaza girer sonuda ya intiharla sonuçlanır yada kendini doğrar sonuçları bunlar olur

Yorum

başlığıkla,, anketin ne gibi bi bağlantısı var ki :roll: :roll:

Yorum

dostlarımı tanımak istiyorum,
                      mahsuru yok değil mi?

Yorum

çok duygusalım, neşeli olduğum zaman bile dramatik bir filmde oturup ağlıyorum. o yüzden moralim bozukken hüzünlü şarkılar dinlemem fazlasıyla etkiliyor beni. burada bile çoğu hikayeyi gözlerim dolarak okuyorum bu kadar hassas olmamanın bir yolu varmı acaba?
                        Doğruluk sonsuzluğun güneşidir. Nasıl olsa doğar.

Yorum

Orjinal yazı sahibi: pskseytekin
                          dostlarımı tanımak istiyorum,
                          mahsuru yok değil mi?
                          est.. tabiki, elbetteki yok....
                          ayrı başlık diilde, hani, aynı başlıkta farklı sorular olunca, değişik geldi,, merak etmiştim 8) ...

Yorum

Re: Hüzün Dolu Şarkı...

Orjinal yazı sahibi: pskseytekin
                            Merhaba,
                            Hüzün dolu şarkı,filim,dizi ve romanlar insanlara umutsuzluk aşılar mı,bunalımlara yol açar mı?
                            hayır bu tamamen kendi içsel durumumuzla ilgilidir.
                            <div>------------SEMAVER DE HAKLI--------------</div><br />

Yorum

sorunun cevabı

ewet arkadışım zaten karamsar bir dünyada yaşıyoruz birde şarkılar vefilimler eklenince biz daha çok arabesk ve olumsuz yaşıyoruz ve kararlarımızıda olumsuz almaya başlıyoruz

Yorum

İşleniyor...
                              X